اخبار استان

اخبار ویژه

حوزه اشتغال ذیل قرارگاه پیشرفت و آبادانی برای ماندگاری جمعیت در مرزهای خراسان جنوبی با توزیع جوجه بومی اصلاح شده زمینه اشتغال مرز نشیینان را فراهم کرده است.
حوزه اشتغال قرارگاه پیشرفت و آبادانی برای ماندگاری جمعیت در مرزهای خراسان جنوبی با توزیع جوجه بومی اصلاح شده زمینه اشتغال مرزنشیینان را فراهم کرده است.
روزنامه مهر مشرق استان، شماره 138 خود را منتشر کرد +دانلود PDF
استاندار خراسان‌جنوبی گفت: استاندار خراسان‌جنوبی با بیان اینکه هیچ‌گونه کوتاهی در حوزه حمایت از کالای ایرانی در دستگاه‌های دولتی پذیرفتنی نیست و دستگاه‌های دولتی باید فرهنگ‌سازی را از خود آغاز کنند.
پیکر مطهر اولین شهید مدافع حرم خراسان جنوبی ستوان یکم پاسدار «مرتضی بصیری پور» فردا (۲۲ فروردین) در بیرجند تشییع می شود.
مدیرکل بهزیستی خراسان‌جنوبی گفت: تعهد بهزیستی استان در سال گذشته ایجاد اشتغال برای ۶۷۷ نفر بوده و برای ۶۹۸ نفر از مددجویان و معلولین اشتغال ایجاد کرده است.
کارشناس کاردرمانی تعداد کودکان اوتیسم در مرکز توان‌افزا را ۲۸ کودک عنوان کرد و گفت: همچنین در مرکز آموزشی فرشتگان که زیر نظر آموزش‌وپرورش استان به‌صورت مدرسه دولتی است حدود ۲۱ کودک و نوجوان دو سال تا ۱۸ سال هستند.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی؛
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: آموزش و پرورش جای تاخت و تازهای سیاسی نیست و باید از افراد با همه سلایق و گرایش های سیاسی در مناصب استفاده کرد.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان‌جنوبی:
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی گفت: با اجرای کنسرت در سالن های ورزشی بدون رعایت حدود قانونی مخالف هستیم، باید آئین نامه فرهنگ و ارشاد اسلامی در برگزاری اینگونه مراسمات رعایت شود اما اکنون متاسفانه کنسرت ها با دستور دولتی ها اجرا می شود.
مدیرکل راه و شهر سازی خراسان جنوبی با بیان اینکه در شهر بیرجند ۲۵ هکتار سکونتگاه‌‌های غیررسمی وجود دارد گفت: طرح تفصیلی استان با پیشرفت ۷۰ درصد در دست اجرا است.
انتقاد شهردار بیرجند از ساخت دانشگاهها در خارج از محدوده شهری
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی ضمن عیادت از دانش آموز نهبندانی، دستور رسیدگی سریع و دقیق تا روشن شدن زوایای پنهان پرونده تنبیه بدنی را صادر کرد.
عضو هیأت مدیره شرکت عمران بهسازی کشور با اشاره به اینکه در بازآفرینی شهری وهله نخست کار توانمندسازی مردم است و مسائل اجتماعی مردم باید حل شود تا منجر به بازآفرینی گردد، گفت: شهر بیرجند بیشترین تعداد روستاهای ادغام شده، در حال ادغام و در معرض مخاطرات شهری را دارد.
استاندار خراسان جنوبی گفت: ستاد بازآفرینی شهری باید مشارکت مردم را محور کار قرار داده و نسبت به نظام اجرایی مبتنی بر مردم و تقویت نهادهای توسعه محلی اقدام کند.
نجمه طلایی بانوی فردوسی که مدیر عامل شرکت آینده سازان تون است مفتخر به کسب تندیس مجمع جهانی رهبران اقتصادی کوالالامپور در مالزی شد.

جدیدترین اخبار