کد مطلب: 25640
تاریخ انتشار : 16 آذر 1396 - 20:09
امام جمعه بشرویه گفت: راه اندازی دانشکده فنی و حرفه ای یکی از مهمترین کمبودهای شهرستان است تا دانش آموزان که در رشته های فنی و حرفه ای درس میخوانند برای ادامه تحصیل به شهرستان های مجاور مهاجرت نکنند و بتوانیم از ظرفیت شهرستان بهره مند شویم.

به گزارش پیام بشرویه ، "حجت الاسلام و المسلمین محمد شمس الدین" در نشست فرهنگ عمومی شهرستان بشرویه  که صبح امروز با حضور  نماینده مردم شهرستان های بشرویه، طبس،فردوس و سرایان در مجلس شورای اسلامی و در محل دفتر امام جمعه برگزار شد با تبریک ایام خجسته هفته وحدت خاطر نشان کرد: هفته وحدت یکی از ابتکارات بسیار شایسته امام راحل بود و بین دو روایت که ۱۲ ربیع به نقل اهل سنت ولادت حضرت محمد و به نقل مکتب شیعه ۱۷ ربیع است را هفته وحدت نامیدند که خوشبختانه هر روز بر انسجام و تقریب بین مذاهب افزوده میگردد.

 

امام جمعه بشرویه افزود: استکبار ستیزی یکی از بزرگترین نقاط مشترک بین مسلمانان است چرا که دنیای استکبار مسبب ایجاد اختلاف بین مسلمانان بوده و ظهور پدیده کثیف داعش با آن همه جنایت برای شکست وحدت بین مسلمانان ایجاد گردید  تا بتوانند به مرکز مقاومت که ایران اسلامی است نفوذ کنند.

 

 

وی تصریح کرد: مناطقی حتی در مرزهای ایران مورد نفوذ این گروهک داعش قرار گرفت ولی با مدیریت قوی و مقاومت شجاعانه رزمندگان و حضور مستشارانه ایران در کشورهای همسایه طومار داعش در هم پیچیده شد.

 

شمس الدین  با انتقاد  شدید از فتنه انگیزی در منطقه  گفت: معرفی بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم اسرائیل از سوی  آمریکا  حرکت بعد از شکست آنان در منطقه  است و و فتنه گری استکبار یقینا شکست خورده می باشد ولی باید دانست دشمنان بی تحرک نمی نشیند و دست به هر اقدامی میزنند که باید بسیار مراقب باشیم که این وحدت و انسجام به هم نخورد.

 

امام جمعه بشرویه  افزود:  دشمنان تلاش دارند تا نور الهی را خاموش کنند ولی نور خداوند پرفروغ تر میشود .

 

وی در ادامه با تاکید بر توان افزایی استعدادهای داخلی کشور گفت: بعضی مشکلات ظاهر آن ناراحت کننده است ولی گاهی باعث خیر و پیشرفت میشود و میبینیم تحریم سلاح ،باعث شد تا جوانان ایران اسلامی با خلاقیت خود ،دست به ساخت سلاح های  عظیم بزنند و  برای همین در عرصه موشکی،دشمنان  برجام دو را مطرح میکنند تا جلوی این پیشرفت را بگیرند .

 

شمس الدین افزود: تحریم های اقتصادی بسیار ظالمانه بود و در برابر این حرکت ،طرح اقتصاد مقاومتی مطرح شد و امروز باید نیروهای متخصص وارد کار شوند و در این حوزه نیز حمایت  گردند.

 

امام جمعه بشرویه  با تاکید بر حمایت از تولید داخلی گفت:  قاچاق یکی از مشکلات تولید داخل است و برای انجام اقتصاد مقاومتی باید جلوی کار قاچاق گرفته شود و برای خرید تولید داخلی تبلیغ گردد.

 

وی با اشاره به مشکلات اشتغال  زایی در بشرویه تصریح کرد:  دغدغه کار یکی از مشکلات جوانان شهرستان است  که باید به طور جدی به آن پرداخت.

 

وی افزود : باید نقش قانون گذاران،مجموعه دستگاه های اجرایی،کارآفرینان در برون رفت از این مشکل مشخص شود و پیگیری های لازم صورت بگیرد.

 

شمس الدین  تصریح کرد: تنبلی در جامعه بسیار مخرب است و نباید به حداقل ها بسنده کرد بلکه باید روحیه کار و نشاط را در جامعه فراهم کرد.

 

امام جمعه بشرویه، ترویج فرهنگ کار و تلاش را مهم برشمرد و گفت: باید فرهنگ کار در بین جوانان ترویج شود و صرف پشت میز نشینی نباشد .

 

وی افزود: راه اندازی دانشکده فنی و حرفه ای یکی از مهمترین کمبودهای شهرستان است تا دانش آموزان که در رشته های فنی و حرفه ای درس میخوانند برای ادامه تحصیل به شهرستان های مجاور مهاجرت نکنند و بتوانیم از ظرفیت شهرستان بهره مند شویم.

نظرات کاربران

ینی واجبه پیام پیگیری کن

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.