اخبار شهرستان

تازه ترین مطالب

کد مطلب: 24101
تاریخ انتشار : 14 دى 1395 - 19:29
مدتی است که عرضه ظروف پلاستیکی رنگی در سطح شهر بشرویه با قیمت " فقط 2 هزار تومان" سیل عظیمی از جمعیت را به خود جذب کرده است و می گویند"با این وضعیت اقتصادی! چه بهتر از یک فروشگاه ارزان قیمت و رفیق جیب مردم، اما چرا اینقدر ارزان؟؟

به گزارش پیام بشرویه ، مدتی است که عرضه ظروف پلاستیکی رنگی در سطح شهر بشرویه با قیمت " فقط 2 هزار تومان" سیل عظیمی از جمعیت را به خود جذب کرده است.

 

 

تنوع جنس و رنگ، و از همه مهم تر قیمت عجیب و غریب آن باعث شده که جمعیت قابل توجهی هر روز برای خرید اجناس مورد نیاز پلاستیک خود به این فروشگاه که ظاهرا فروشندگان آن نیز از خارج شهرستان هستند، مراجعه کنند.

 

می گویند"با این وضعیت اقتصادی! چه بهتر از یک فروشگاه ارزان قیمت و رفیق جیب مردم"

 

ولی با یک بررسی میدانی و نگاهی به ظروف متوجه می شوید که این ظروف از مواد نامرغوب تهیه شده و دارای رنگ کدر و مات هستند و با توجه به اینکه اکثراین ظروف مرتبط با وسایل آشپزخانه  مباشد که نگه داری غذا در آنها صورت می گیرد باید این اطمینان حاصل شود که  سلامت جمعیت زیادی از مردم در خطر  نباشد!

 

 همانگونه که می بینیم  این کالاها در فروشگاه‌های نسبتاً بزرگی در بشرویه در حال عرضه است و به دلیل قیمت پایین مورد اقبال هم واقع شده و هر روز شاهد افتتاح یک واحد جدید هستیم.

 

 

سئوال اینجاست که دلیل ارزانی این اجناس چیست؟ آیا استانداردهای بهداشتی در این اجناس رعایت شده است؟

 

 

آنچه مشخص است و طبق تحقیقات خبرنگار ما ، در توليد ظروف پلاسكو از مواد پتروشيمي همچون پلي اتيلن و پلي استايرن استفاده مي شود و در كارخانجات توليدي بر روي آن آزمون فول گريد براي تعيين مقاومت پليمرها و محلول هاي مشابه انجام ميشود كه بديهي است عرضه ظروف پلاسكو 2 هزار توماني در مقايسه با هزينه ايجاد چنين آزمايشگاهي و تهيه مواد پتروشيمي مقرون به صرفه نيست و قيمت 2 هزار توماني جوابگوي هزينه هاي كارخانه نخواهد بود.

 

 

بدون تردید افرادی که بیش از 25 سال سن دارند، به یاد خواهند آورد که کالاهای پلاستیکی به ویژه پاکت‌هایی که در آن میوه‌ها و اجناس جابجا می‌شوند عمر چندانی ندارند و در گذشته خبری از ظروف یکبارمصرف و یا آبکش‌ها و لگن‌های پلاستیکی نبود و اجناس مسی، کاغذی و یا آهنی بودند و اسباب و اثاثیه استیل وجود داشت؛ اما تکنولوژی توانست پلاستیک را تولید کند و آن را به هر شکلی که نیاز انسان بود شکل دهد. شیوه تولید این کالاها نیز متفاوت بود به طوری که بعضاً پلاستیک‌های درجه یک، 2 و یا 3  از مواد بازیافتی تولید شدند. موادی که مشخص شد برای سلامتی انسان مضر است.

 

بنابراین هرچه قیمت تمام شده تولیدات کاهش یابد، کیفیت مواد سازنده آن نیز کاهش و برای سلامتی خطرناک می‌شود. از همین رو قیمت پایین این اجناس باعث این نگرانی می‌شود که این مواد برای سلامتی انسان مضر باشد و کاربرد آن برای نگهداری مواد غذایی خطر آفرین خواهد بود.

 

این روزها نیز بازار داغ بحث های خطرآفرین بودن این نوع پلاستیک ها به گوش می رسد ،اظهارات جالبی شنیده می شود مبنی بر اینکه؛ با یک چشم به هم زدن چندین و چند نوع بیماری برای خود و کودکانمان به خانه می بریم.

 

و یا شایعه ای که بسیار زیاد شده و حتی سال گذشته نیز وجود داشته است مبنی بر اینکه «فروشگاه‌های ظروف پلاستیکی به قیمت ۲ هزار تومان پلاستیک‌های می‌فروشند که ماده اولیه آن از ضایعات بیمارستانی است که به شدت نیز سرطان زا هستند» که در این زمینه "رسول دیناروند"   در مصاحبه سال گذشته خود به تسنیم عنوان  می کند: بنده نخستین‌بار است که این مسئله را می‌شنوم که ضایعات بیمارستانی پیدا می‌کنند و برای تولید پلاستیک به کار گرفته می‌شود، چنین چیزی را بعید می‌دانم.
 

وی در توضیح بیشتر در این مورد بیان داشت: بر این اساس اولاً ضایعات بیمارستانی جداگانه به آن رسیدگی می‌شود، یعنی شهرداری ضایعات بیمارستانی را با ضایعات دیگر مخلوط نمی‌کند، ضایعات عفونی هم که اصلاً وارد جمع آوری زباله نمی‌شود، بلکه جداگانه از طریق زباله سوز اقدام می‌شود، بنابراین احتمال این مسئله بسیار ضعیف است.
 

دیناروند ادامه داد: در مورد پلاستیک سازها هم که وسایلی برای بسته بندی دارو، غذا، آرایشی و بهداشتی و بسته‌های تغذیه و خوراک استفاده می‌کنند تحت نظارت سازمان غذا و دارو هستند و امکان استفاده از ضایعات را به هیچ عنوان ندارند.
 

رئیس سازمان غذا و دارو خاطرنشان کرد: در مورد ملزوماتی نظیر دمپایی که امکان دارد از ضایعات تولید شود آنها نیز ضایعات بیمارستانی نیست بلکه ضایعاتی دیگری هستند که جمع آوری می‌شوند و پس از ذوب کردن و فرآیند مشخصی که دارد وارد تولید می‌شود.

 

و اما با وجود تكذيب مقامات وزارت بهداشت در خصوص استفاده از ضايعات بيمارستاني در توليد اين ظروف، همچنان شائبه استفاده از مواد بازيافتي و پلاستيك كهنه در توليد اين وسايل وجود دارد.

 

استفاده از مواد بازیافتی در تولید اجناس پلاستیکی نه تنها نبايد در توليد ظروف پلاستيكي كه با غذاي مردم سر و كار دارد مورد استفاده قرار گيرد بلكه نبايد در ظروفي كه مردم با آن مستقيماً در تماس اند، استفاده شود و تنها بايد در ظروف دور از دسترس مردم همچون سطلهاي زباله غير دسترس و خارج از مناطق مسكوني و يا جعبه هاي ميوه در مزارع با رعايت موارد بهداشتي استفاده شود.

حال که اهمیت استفاده از ظروف پلاستیک مطمئن برای مردم مشخص است  باید در خرید ها دقت شود ومساله مهم این است که اين ظروف بايد حاوي آدرس دقيق توليد كننده و نام كارخانه توليدي باشد. بوي نامطبوع، رنگ غيريكنواخت، لكه لكههاي سياه، وجود خلل و فرج و سوراخ هاي مختلف بر روي اين ظروف حاكي از توليد با مواد بازيافتي است.

 در ادامه گزارش سلامت نیوز و هشدار به خریدان پلاستیک های 2 هزار تومانی را می دهد.

در این گزارش آمده است: بازیافت پلاسکو و تبدیل آن به گلدان و کیسه زباله و وسایلی ازاین قبیل کاری درست و در جهت صرفه جویی اقتصادی است، اما چندی است کارخانه های مبدل بازیافتی دربرخی استان ها از جمله ایلام ، همدان و کرمانشاه دست به اقدامی عجیب زده اند و از اشیای بازیافتی که از اماکن شبانه روزی مثل خوابگاه ها و تالارها به صورت قراردادی خریداری می کنند ،سفره و اسباب بازی کودکان ،آب پاش و دمپایی و حتی ظروف غذا تولید می کنند. 

کارشناسان می گویند این گونه ظروف حامل انواع میکرب ها هستند و استفاده از آنها در محیط منزل بیماری را منتشر می کنند. 

نایب رئیس اتحادیه تولید کنندگان و مصنوعات پلاستیک و نایلون در واکنش به تولید ظروف پلاستیک دو هزار تومانی ازمواد بازیافتی در گفتگو با سلامت آنلاین گفت: این ظروف با سلامت جان مردم سرو کار دارند و حتما با استفاده از مواد اولیه با کیفیت و دست اول باید تولید شوند. 

عباس احمدیان افزود: بازرسین ما بر تولید و فروش این مواد نظارت دارند و در گشت های خود این نوع ظروف را مورد بررسی قرار می دهند و اگر چنین موردی را مشاهده کنند با آن برخورد می کنند.

وی با بیان اینکه مردم درصورت مشاهده باید چنین ظروفی موارد را به بازرسی اتحادیه اطلاع دهند، تصریح کرد: اتحادیه ظروف پلاستیکی را مورد بررسی قرار می دهد و اگر مورد خلافی مشاهده شود حتما با آن برخورد خواهد شد.

احمدیان تاکید کرد: تولید ظروف با استفاده از مواد بازیافتی بسیار نادر است چرا که قیمت مواد اولیه و دست اول تولید این ظروف بسیار پایین و به وفور در دست تولید کنننده است و نیازی به استفاده از ضایعات نیست.

نایب رئیس اتحادیه تولید کنندگان و مصنوعات پلاستیک و نایلون با اشاره به اینکه در یک مقطعی برخی از سفره های یک بار مصرف از مواد بازیافتی تولید می شده است، خاطر نشان کرد : در این باره ما تذکر ات لازم را به تولید کنندگان این سفره ها داده ایم و تاکید کرده ایم که باید فقط در تولید سفره های یکبار مصرف از مواد دست اول استفاده شود .

وی با بیان اینکه تولید ظروف مصرفی از زباله و مواد بازیافتی خلاف قانون است، خاطر نشان کرد: باید در زمینه حراج و تولید ظروف پلاستیکی از ما مجوز گرفته شود، اتحادیه پلاستیک اگر در این زمینه خلافی را مشاهده کند حتما ً برخورد خواهد کرد.
 

احمدیان گفت: اگر ظروفی در بازار مشاهده می شود که از مواد بازیافتی تولید می شود یقین بدانید که این تولیدات زیر زمینی است که بدون مجوز و در خفا تولید می شود که درصد تولید این ظروف بسیار پایین است.

و اما باید دید آیا متولیان مربوطه در شهرستان بشرویه، این مساله مهم را که به نوعی با سلامت جامعه در ارتباط است بررسی کرده اند؟ آیا تحقیقی صورت گرفته است که این اجناس ارزان قیمت از کجا وارد می شود؟ چگونه تولید می شود؟ از چه کارکانجات و با چه استاندارد و کیفیت بهداشتی به دست مردم می رسد؟

 

امیدواریم این فروشگاه های دو هزارتومانی که در بشرویه هر روز هم بیشتر می شود، رفیق جیب مردم باشد و سلامت ان مورد تایید متولیان قرار گرفته باشد.

 

گزارش: سکینه وثوقی

نظرات کاربران

واقعا تشکر میکنم چون همه ی اقوام ما از این ظروف خریدن وباور نمیکنن که این ظروف نامناسب است لطفا بیشتر تبلیغ کنید
اااه فاتحه خوندن به شهرتون تایکی میاد شغل براخودش ایجاد کنه ادمای کوته فکری مثل شما میزنن توو پرشون بشرویه تون باید همینجوری د مده بمونه
واي بحال شما كه چشم ديدن يه لقمه نون حلال مردم برا خانواده هاشون رونداريد چطور تو پنجشنبه بازار چند ساله توي آفتاب به مردم مي فروختند حرفي نبود حالا يه بنده خدا از روستا آمده با مجوز اين كار رو انجام ميده شما همه وصله ها رو به كالاهاش چسبوندين از خدا بترس خانم وثوقي زود قضاوت نكن . اين مطلب رو چاپ كني
ای بابا حالا دیگه مشکل شهر ما و یا کشور ما شد ظروف دوهزار تومن؟؟؟!!!!!سبد سبزی و یا اقلام کوچکتر که بقیه به 500 و 600 و 700 میدن رو این آقا به همون دو هزار تومن میده.پلی اتیلن خام که توسط کارخانه ها خریداری میشه خیلی خیلی ارزون ه.....شما برین آمار بگیرین ببینین که اونایی که برا خرید میرن اونجا متوسط درآمد ماهیانه شون چقدره؟آیا توان خرید ظروف آشپزخانه ای چدن و مس و پیرکس رو دارند؟؟!!!به قول قدیمیهای خودمون "د خنه نشستنن بی بی از بی چادریس".
یکی هم که میاد چشم و گوشامون وا میکنه حرف مفت می زنم مهم فقط جیبه !!! بره د اینترنت سرچ کنه تا بفهمه اینقدر کوتاه فکر مبشه برا دو تومن پول اضافه نمی دنم په جوره ای هم گزارش باشگاه خبرنگاران که دگه معتبره معتبره ماتو بخره نتوما نه اما 4روز دیگه هم کله تکو مده که وای وای سرطان بگرفت که باید چندین هزار برابر خرج بیماری هامو کنم اما رفیقا همچی زود ور متنده ای بخنه همه مگه مضره همه به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران، از چند روز قبل از شروع ماه محرم داربست هیات‌ها و تکیه‌ها علم می‌شود و بعد هم میزی و استکان‌های چای داغ که دست مردم داده می‌شود. روزهای دیگر هم برای غذاهای نذری در ظروف یک‌بار مصرف چنان صف و سر و دست بشکنی به راه می‌افتد که آنچه از یاد می‌رود نذری بودن غذا و سرطان‌زایی ظرف‌های یک‌بار مصرف است. چند سالی است که متخصصان محیط زیست، تغذیه و بهداشت از سرطان‌زا بودن ظروف پلاستیکی یک‌بار مصرف حرف می‌زنند اما این رویه غلط اما آسان پخش نذری گویا قرار نیست برچیده شود. البته این فقط شامل غذای نذری و چای نیست بلکه ظروف یکبار مصرف در رستوران‌ها، هتل‌ها، دانشگاه‌ها و ... هم پرطرفدار هستند. در حالی که چند سالی است وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، استفاده از ظروف یکبارمصرف پلی‌استایرن را برای مصرف مواد غذایی داغ، چرب و مواد غذایی اسیدی ممنوع کرده چون موجب آزاد شدن مواد شیمیایی و حل شدن استایرن‌های آزاد این ظروف در مواد غذایی می‌شود. در همین حال دکتر حسن امامی‌ رضوی، معاون سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از تایید وزارت بهداشت روی ظروف یک‌بارمصرف گیاهی خبر می‌دهد و اینکه «این وزارتخانه از تولید و عرضه این ظروف حمایت می‌کند.» ظروف یک‌بارمصرف گیاهی، منشأ نشاسته دارد و عیوب و مضرات ظروف یک‌بارمصرف عادی را ندارند. به گفته امامی رضوی، این ظروف برای سلامت مضر نیست و عوارض آلرژیک و سرطان‌زایی ندارد و می‌تواند جایگزین خوبی برای ظروف فعلی باشد. ظروف یک‌بارمصرف گیاهی تماما از گیاه و با ترکیبی از نشاسته ذرت، موم عسل، روغن گیاهی، سلولز و فیبرهای گیاهی ساخته می‌شود و طبق آزمایشاتی که از سوی وزارت بهداشت انجام شده به هیچ عنوان برای سلامت انسان مضر نیست.اما کمبود عرضه و تفاوت قیمت این ظروف موجب شده تا همچنان ظروف یکبار مصرف پلاستیکی خریدار بیشتری داشته باشد. این در حالی است که ظروف یک‌بار مصرف پلاستیک که در برخی ایام حجم زیادی از زباله را دربرمی‌گیرد،‌ حدود 200 تا 500 سال طول می‌کشد تا به چرخه طبیعت بازگردد و البته پس از بازگشت نیز با توجه به مواد شیمیایی که دارد، برای محیط زیست مضر است و در صورت ترکیب با اکسیژن هوا نیز آلودگی ایجاد می‌کند. ظروف یکبار مصرف پلاستیکی سرطان‌زا است رئیس ستاد محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران نیز درباره سرطان‌زا بودن ظروف یکبار مصرف پلاستیکی به تکایا و هیأت‌های مذهبی هشدار داد. محمد هادی حیدر‌زاده افزود: مواد سرطان‌زای ظروف یکبار مصرف شفاف یا پلی استالینی که برای چای و دیگر مواد غذایی داغ استفاده می شود در دمای 40 درجه سانیتگراد آزاد شده و وارد مواد غذایی می‌شود. به گفته وی، پلاستیک ها از یکسری "مونومر" از مشتقات نفتی مانند پروپان و یا اتان تشکیل شده اند که تحت فرایندهایی تبدیل به پلیمر می شوند. پلیمرها تاثیری بر سلامت انسانها ندارد اما زمانی که آنها در مجاورت غذاهایی با دمای بالا و یا با خاصیت اسیدی قرار می گیرند به مونومرها تجزیه شده که مونومرها حاوی مواد سمی بوده و در درازمدت عامل ایجاد سرطان در انسانها می شود. ظروف یک‌بار مصرف زیرزمینی وی با بیان اینکه یکی دیگر از مشکلات استفاده از ظروف یکبار مصرف در کشور ما ظروف یکبار مصرف غیر استاندارد و تهیه شده از مواد دست دوم است، افزود: بسیاری از کارخانه های معتبر و فروشگاه‌های بزرگ تنها ظروف یکبار مصرفی که دارای علامت استاندارد و یا مارک دارند عرضه می کنند که اگر از این ظروف استفاده درست شود مشکلی ایجاد نمی کند اما مشکل اصلی مربوط به کارگاههای زیرزمینی و فروشگاههای بی نام و نشان است که ضایعات و زباله های کارخانه ها را جمع کرده و با استفاده از این مواد دست دوم، ظروف یکبارمصرفی با یک چهارم قیمت ظروف یکبار مصرف تولید شده از مواد اولیه تولید می‌کنند که این ظروف به دلیل اینکه یک بار تجزیه شده اند مواد سمی آنها به راحتی وارد مواد غذایی می شود. سرطان کبد و سینه در راه است یک پزشک عمومی نیز بیان می‌کند: پلی‌استایرن در لیوان‌های آب، کارد، چنگال، قاشق و ظروف غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرند و معمولا در رستوران‌ها و تکایا ظروفی که به صورت فوم هستند، نوعی پلی‌استایرن است که در ساخت آنها از گاز هگزان استفاده می‌شود. یوسف علیزاده اضافه می‌کند: این گاز در دمای 160 درجه آزاد می‌شود و با توجه به اینکه دمای غذای داخل ظرف 200 درجه است، این گاز همراه با غذا به بدن انسان انتقال پیدا می‌کند و عوارضی مانند سر درد را به دنبال دارد. وی یادآور می‌شود: بسیاری از بطری‌های یکبار مصرف آب به صورت یخ‌زده هستند و هنگامی که یخ درون ظروف یکبارمصرف آب می‌شود از جداره بطری مواد سرطان‌زا به درون آب آزاد می‌شود که عوارض جدی را به دنبال دارد. علیزاده عنوان می‌کند: ظروف پلی‌استایرنی شفاف برای نوشیدنی‌های سرد ساخته شده‌اند و ریختن مواد داغ مانند چایی و قهوه در آنها خطرناک است. ظروف یکبار مصرف را داخل ماکروویو قرار ندهید علیزاده عنوان می‌کند: مواد غذایی داغ در ظروف یکبار مصرف با رنگ روشن و شیشه‌ای به علت ضعیف بودنشان موجب آزادشدن مونومرها می‌شود و نیز ضرر ظروف یک‌بار مصرف پلی‌استایرن در هنگام مصرف مواد نوشیدنی اسیدی و چرب مانند نوشابه و کاکائو، بسیار بیشتر از مصرف چای داغ است. وی ادامه می‌دهد: ظروف پلاستیکی یکبار مصرف را نباید داخل ماکروویو قرار داد به خصوص در غذاهای حاوی روغن و چربی زیرا گرما و پلاستیک و روغن با هم ترکیب می‌شوند و در نتیجه سم دیوکسین تولید می‌شود. این پزشک عمومی بیان می‌کند: در کل استفاده از ظروف یکبار مصرف خطر ابتلا به سرطان کبد را افزایش می‌دهد و این ظروف علاوه بر سمی‌بودن به سبب آزادکردن ماده "مونومر استایرن" باعث ایجاد سرطان کبد می‌شوند. علیزاده می‌افزاید: در ظروف پلاستیکی یکبار مصرف ماده‌ای سمی بنام دیوکسین آزاد می‌شود که خطر بروز سرطان به خصوص سرطان سینه را در زنان افزایش می‌دهد و استفاده دراز مدت از این ظروف به طور قطع سبب مشکلات گوارشی، خستگی و ناراحتی اعصاب می‌شود.
بیادمه پارسااال یه گزارشه نشو میداده که انبارا از برنج برفته بدن دبست بعد که مردم شکایت مکنن که اخر ای ها خا قیمتاش خب بود چو دبستن و کلی هم ناراحت بدن همه که نمی خن مردم جنس ارزون بخرن ، اما کاشف بعمل آمه که از همو برنج هندی که در حادثه سیل زدگی شو به میکروب و باکتری خطرناکه آلوده شده بده وارد کشور مروه و با مارک دگه و ارزون تر به مردم میدادی ان دکوجه کارم اخه!!! زوذ ور مگویه یکه که دلسوزی مکنه، بحذ دی که حرفش بی علت نی اخه الان همی شما بره به خیاط روه گویه جیبه برا لباستو بدوزه ، حتی نه کارگاهش ما، نه وقتش ما، نه انرژی ش ما ، نه مواد اولیش ما، حالا کو بینم کمتر از 5 تومن یا همی 2 تومن بخا استون؟؟؟ اخه حسابس دکار، حالا هر که ماش بره بخره ههه دذش که در نبستین اما ما خا بچه مووو در رو این صندلی ها خوردکوش بشنسوندم، یکه بستوندم ، بدنم دانه دانه شده نمی دم دگه خودتاهاتو مدنه
با سلام خدمت شما و عرض تشکر بابت نگران شدن برای سلامت مردم و به خصوص شهروندان بشرویه، و تهیه این گزارش تقریبا کامل و مفید. این مساله که در بشرویه برخی افراد، چشم دیدن پیشرفت هم را ندارند و ووو حرف کاملا درستی است اما با توجه به هشدارهای فراوان تمام پزشکان دلسوز و اطبا طب سنتی و کارشناسان محیط زیست و و که سالهاست در این زمینه هشدار می دهند هیچ ربطی به این مساله( حسادت و بخل بشرویه گی!!! ) پیدا نمی کند. با توجه به تحقیقات گسترده ای که خود بنده تا کنون انجام داده ام نظرم اینست که آدم اگر در ظرف شکسته سفالی از شدت فقر غذا بخورد و آب بنوشد بهتر است از غذا خوردن و نوشیدن در این ظروف پلاستیکی حتی در بهترین جنس های معتبر آن نیز بازی با جان است. خطرات این ظروف پلاستیکی به حدی است که اگر طلا هم داخل آن بریزند شخص بنده اکراه دارم که به آن دست بزنم. آدم خوبه چشماشو وا کنه بره ببینه چرا شلوغ ترین مکان ها در عوض اینکه پارک ها و جاهای تفریحی باشه، بیمارستان هاست؟؟؟؟؟؟؟ چرا بیماریهای عجیب و غریب و ناشناخته هر روز بیشتر میشن و بیماریهای ساده هم دیگه به راحتی درمان نمیشن؟؟؟؟ دارند چی به سر مردم ایران میارند و عین کبک سر مونو کردند یا کردیم توی برف و....
سلام.تقدیر و تشکر از اطلاع رسانی بجا و دقیقتون
شما که خودت رو پیگیر نشون میدی چرا اینو نوشتی بهتر بود بری با متولی بهداشت محیط بشرویه مصاحبه کنی نه اینکه شغل و اجناس اون بنده خدا رو بکوبی بدون تحقیق از بهداشت متاسفم براتون
سلام خبرنگار دلسوز ! بازار بشرویه پر است از مواد ترا ریخته مثل برنج و... که سرطانزاست. آن وقت شما به جنس های 2000 تومانی که مورد استفاده بیرون از بدن دارد ، گیر می دهیدوحتی مستقیم خوردنی نیست و در ثانی از کجا معلوم مواد پلاستیکی داخل مغازه های بشرویه که بالای 2000 تومان هم هستند از مواد غیر قابل استفاده ای که شما می گویید نباشد. مزید اطلاع : سایت سلامت نیوز طی گزارش های متعدد بر اساس آمار مراکز تحقیقاتی اعلام میکند : نیمی از برنج موجود در بازار ایران، و بیش از 90 درصد از روغن خوراکی، جزو محصولات پرخطر و مسموم تراریخته است؛ که متأسفانه بدون ارزیابی لازم از خطر، و با کم کاری مراجع نظارتی، در سبد غذایی مردم وجود داشته و حتی بدون برچسب گذاری و اطلاع رسانی لازم به مصرف عموم مردم می رسد.
در عوض این خبر بروید از فساد و فضای مجازی ها و ... بیکاری و ربا و .. که در نزول باران تاثیر دارذ خبر تهیه کنید و مردم و جوانان شهر را از عواقب ان بترسانیئدو بشرویه قدیم را شرح دهید و از ایمان مردم در قدیم بگو یید البته دلسوزی بهداشتی شما هم درست است به ورود افراد غریبه به شسهر باید حساس بود ولی حساس تر این منجلاب فرهنگی و بی حجابی ها و کویر نوردی به بهانه جذب توریسم و ... است خبر تهیه برای خدا کنید شاید کمی به خود ایند متولیان و توبه ای باشد
باسلام خدمت همشهریان عزیز بنده با 10بچه قد و نیم قد پول برنج ظهر بچه هام از دوستانم قرض مکنم و تاالان الحمدلله خدا روزی بچه هام بداده ولی این حرفا شماها که می شنوم بخدا آتش مگیرم من فقط خوشالم که برای بچهام تونستم دفتر و خودکار دوهزار تومنی بستم شما را بخدا یک لحظه فکرکنه اگر خدا نکرده روزه بچه تون بیا بگه بابا فلانه چیز میخام اما شما نداشته بشه و پیش بچه هاتو عرق اب شه چه ،پس شما که خیه بهداشتی هسته خریدنکنه بگذره ما یخه کنده ها اسیر و فلک زده بخرم آهای بشرویه ای ها بیدار شه به خانه هسایه هاتو سرزنه ببینه بچه هسایهاتو هر چند وقت یکبار میوه می خورند بخدا همش نماز و روزه نیست .
سلام فکر میکنم مهمتر از این موضوع ما موضوعات دیگه ای هم داریم .نمونه اش اینکه شهرداری مجوز به مردم میده برای ساخت مغازه ولی ایا فکری برای پارکینگ و محل توفق این ماشینا کرده ؟دیشب تمام بازارو گشتیم جای پارک پیدا نکردیم
عجب شهردارین به شما ها خوبی نیومد ه باید جنس و 2000رو پنج هزار بدن اون وقت می گید خوبه

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.

پربیننده ترین مطالب