کد مطلب: 24066
تاریخ انتشار : 11 دى 1395 - 18:52
آنچه موجب تاسف و نگرانی می شود، نامناسب بودن وضعیت تمثال شهدا در معابر و خیابان‌ها بویژه در برخی از روستاهای شهرستان بشرویه است که خود باعث شرمندگی در پیش خانواده های شهدا می شود.

به گزارش پیام بشرویه ، شهدا چراغ همیشه روشن هر شهر و روستایی هستند تا آنجا که مردم ایران اسلامی در هر کجا ارادت قلبی زیادی به شهدای گرانقدر دارند چرا که به خوبی می داند، سربلندی و عزت ایران اسلامی تنها بواسطه ایثارگری های شهدایی است که از ارزشمندترین هستی خود گذشتند تا امروز تک تک مردم و مسئولان بتوانند با آرامش و امنیت کامل زندگی کنند.

 

بی شک جمهوری اسلامی ایران،  با توسل به فرهنگ شهادت و ایثارگری  توانسته  است در این دنیای پر از ظلم به حیات خود ادامه دهد و در میان تمام هجمه ها و جولان استکبارجهانی به پیشرفت های فوق العاده در حوزه های مختلف دست یابد ؛و رمز ماندگاری این مهم ، زنده نگهداشتن فرهنگ و تفکر  ایثار و شهادت است .

 

شهرستان بشرویه با وجود جمعیت به نسبت پایین خود ،مفتخر به تقدیم 154 شهید دوران دفاع مقدس است و می توان به جرات گفت رتبه دار اعزام رزمندگان به جبهه های دفاع مقدس می باشد که نشان از رسوخ فرهنگ ایثار و شهادت در خون و رگ مردم این دیار است، تا آنجا که حتی دورترین روستاهای این شهرستان نیز از وجود شمع همیشه روشن "شهید" بهره مند هستند.

نصب تمثال شهدا در میادین، ورودی های شهر و روستا و بلوارها یکی از اقدامات فرهنگی متولیان مربوطه با هدف پاسداشت خون مقدس شهدا؛ زنده نگه داشتن فرهنگ ایثار و شهادت و همچنین معرفی قهرمانان غرور آفرین شهر و رروستا به جوانان و نسل جدید است که؛ خود اقدامی موثر و قابل تقدیر است.

اما آنچه موجب تاسف و نگرانی می شود، نامناسب بودن وضعیت تمثال شهدا در معابر و خیابان‌ها بویژه در برخی از روستاهای شهرستان بشرویه است که خود باعث شرمندگی در پیش خانواده های شهدا می شود.

 

خودنمایی تابلوهای زنگ پریده و ناهمگون که در شأن شهدا نیست در ورودی روستای باقدمت "رقه" و بلوار آن ، این سوال را در ذهن ایجاد می کند که مگر تعویض یک بنر آن هم برای 4شهید والا مقام چقدر هزینه ، اعتبار و یا وقت می طلبد که مسئولان مربوطه ، به این موضوع رسیدگی نکرده اند! یا از گردونه اولویت آنان خارج شده است؟

 

باید از مسئولان پرسید که ترمیم این تابلوها چه هزینه‌ای در بر داشت و آیا اقدام فرهنگی بالاتر از این کار  هم وجود دارد  و اصولاً در برخورد با فرهنگ ایثار و شهادت چگونه رفتاری باید داشته باشیم و این فرهنگ چگونه ترویج خواهد یافت  "هنگامی که در ساماندهی چند تابلو  اینگونه ضعیف عمل می‌شود"

 

انتظار اهالی شریف و شهید پرور روستای رقه شهرستان بشرویه، تعویض سریع و ترمیم تابلوهای شهدا در بلوار این روستا توسط متولیان مربوطه است و امید است تا مسئولان همت جدی تری در این حوزه داشته  باشند.

 

 پیام بشرویه اقدام متولیان مربوطه را برای رسیدگی به این مشکل  گزارش خواهد کرد.

 

عکس:عباس کریمی-خبرنگار پیام بشرویه

نظرات کاربران

با تشکر از پیام که به مسائل و مشکلات شهرستان و بویژه روستاها می پردازد و آنرا گوش زد می نماید، منتظر اقدام مناسب دهداری و شورای اسلامی و سایر مسئولان شهرستان هستیم تا کاری در خور و شان شهدای والامقام انجام گیرد.
از شورا و مسئولین تقاضا داریم فکری به حال آسفالت خیابان منتهی به بهشت حسین (ع) هم بردارند، ورودی قبور مطهر شهدا، خاکی و بسیار نامناسب است و در شان شهدا نیست. با تشکر از پیام و اطلاع رسانی به موقع
سلام البته دهیاری و شورا دهستان کارهای چشم گیری انجام دادن و پیگیری کردن.این تابلو های شهدا باید بنیاد شهید و یا هر نهاد مربوطه انجام دهد.رییس شورای ده در این خصوص پیگری هایی داشتن.

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.