کد مطلب: 24014
تاریخ انتشار : 28 آذر 1395 - 11:56
انچه دیده میشود برخی ادارات و نهادها در شهرستان بشرویه برای همکاری حداقل ها در برگزاری جشن ها و مناسبت های مذهبی تا حدی سهل انگاری می‌کنند که موجب گلایه مندی مردمی که از جان و دل پای میدان هستند را فراهم آورده اند.

به گزارش پیام بشرویه، جمهوری اسلامی ایران بعد از انقلاب مردم مومن و پاک سرشت به رهبری امام خمینی توانست پله های ترقی را هر روز طی کند و بر پایه و اساس همین نهضت انقلاب اسلامی قوانین و دستورالعمل های کشور در حوزه های مختلف اقتصادی، دینی، فرهنگی ، تبلیغی و مذهبی شکل گرفت و به تناسب آن دستگاه‌ها و نهادهای کشور موظف به اجرای سیاست گذاری بوده و همچنین حمایت های مادی و معنوی از موسسات و مراکز علمی و فرهنگی و مذهبی هستند.

 

آنچه غیر قابل انکار است حضور باشور و باصلابت مردم ایران اسلامی و بویژه شهرستان بشرویه در فعالیت‌های فرهنگی ،دینی ،مذهبی و ملی است و  ملت غیرتمند و ولایی ایران اسلامی بویره در برپایی مراسمات دینی و مذهبی سر از پای نمی‌شناسند و بیشترین هزینه ها و بهترین امکانات شخصی خود را که حاصل دسترنجشان می باشد برای تبلیغ و ترویج مکتب حیات بخش اسلام ناب محمدی هزینه می کنند.

در شهرستان بشرویه نیز جوانان و مردم باایمان در تمامی مراسمات مختلف، باپای دل به میدان می آیند و آنچه از توانشان برمی آید برای برگزاری بهترین مراسم مذهبی انجام می دهند که بشرویه شهری نمونه در برگزاری مراسمات مذهبی مردمی است.

 

و اما با توجه به سیاست گذاری های حکومت اسلامی کشورمان، برنامه های فرهنگی، هنری و تبلیغی از وظایف دستگاه‌های دولتی و نهادها نیز محسوب می‌شود و نحوه نظارت آن نیز با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد.

 

از طرفی نهادهای وابسته به این وزارتخانه از جمله شورای فرهنگ عمومی و شورای عالی انقلاب اسلامی نیز  ادارات را موظف به حمایت مادی و معنوی  از موسسات و مراکز فرهنگی و مذهبی نموده  تا برای مشارکت های مردمی در حوزه‌های فرهنگ عمومی بویژه در بخش "ایثار و شهادت " اقدام شود.

 

حال جای سوال است که در برگزاری مراسم های اعیاد مذهبی و یا مناسبت های  مختلف عزاداری ادارات و دستگاههای دولتی تا چه میزان با مردم همراه شده اند و حمایت‌های مادی و معنوی خود را از مراکز مذهبی

و با فعالیت های خودجوش مردمی در برنامه های مذهبی انجام داده اند؟؟

 

انچه دیده میشود برخی ادارات و نهادها در شهرستان بشرویه برای همکاری حداقل ها در برگزاری جشن ها و مناسبت های مذهبی تا حدی سهل انگاری می‌کنند که موجب گلایه مندی مردمی که از جان و دل پای میدان هستند را فراهم آورده اند.

 

تا آنجا که مشاهده می شود حتی در ارائه برخی خدمات آن هم به صورت پولی برای تدارکات جشن ها ، تعرفه‌های خدمات خود را بیش از تعرفه های خدمات بخش خصوصی بالا می‌برند!  سوال است مگر این  دستگاه ها جزء دستگاه های اجرایی نظام مقدس جمهوری اسلامی نیستند که برای ارائه کوچکترین و کمترین خدمات به دنبال گرفتن تعهد نامه و امضا و اثر انگشت می گردد و مردمی که از وقت ، انرژی،سرمایه و دارایی خود برای جشن ها هزینه می کنند را درگیر بروکراسی اداری می کنند!

 

چه کسی باید پاسخگوی سوالات مردم  متدین شهرستان بشرویه باشد که با جان و دل و با تمام توان خود برای برپایی و بزرگترین جشن تولد جهان اسلام و هفته وحدت و میلاد نور خاتم پیامبران حضرت محمد و رئیس فقه جعفری آقا امام صادق هزینه کرده اند و برخی شرکت ها و یا ادارات کمترین همکاری را هم ندارند؟

 

کارکنان و مسئولان  گویا غافل شده اند که پایه های صندلی ریاست خود را بر خون پاک و مقدس شهدایی گذاشته اند که از میان همین خانواده ها برای دفاع از حریم اسلام ناب محمدی به شهادت رسیده اند تا فرهنگ ایثار و شهادت و تبلیغ دین پایدار بماند .

 

آیا مگر نه این است که مدیران امروزی پای بر کف دست پینه بسته همین مردمی گذاشتند که با جان و دل و با تمام دارایی خود به این برنامه های مذهبی و دینی کمک می کنند تا فرهنگ اسلامی ناب محمدی تبلیغ و ترویج شود حال کمترین حضور مسئولین  بشرویه در محافل و مجالس مذهبی بماند ،چرا از اینکه به "وظایف ذاتی خود " طبق سیاست گذاری فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، شورای فرهنگ عمومی و شورای عالی انقلاب فرهنگی  عمل کنند! سهل انگاری می شود.

 

 تا آنجا که حتی مسیر کار برای مردم در برپایی مراسمات را آنچنان سخت و دشوار می کنند که حتی هزینه بالابر دستگاه دولتی که از محل وجوه هات دریافتی قبوض مصرفی همین مردم خریداری شده در برابر همان دستگاه در بخش خصوصی گرانترن هم به مردم برای مراسمات ارائه می شود!

 

امید است تا مسئولین دستگاه‌های اجرایی به درجه ای از یقین درباره حاکمیت و مدیریت ها در دستگاههای دولتی  برسند که این انقلاب اسلامی به واسطه همراهی و همکاری مردم مومن و وفادار به نظام مقدس جمهوری اسلامی  شکل گرفته است و همانگونه که مردم خود را موظف در برابر دین اسلام می دانند و بدون هیچ منت و انتظار زیادی پای میدان آمده اند، مسئولان و ادارات و نهادها طبق دستورالعمل های موجود در قانون کشورمان "موظف" به حمایت مادی و معنوی از مردم در مراسمات مذهبی هستند!

 

نظرات کاربران

علت ماندگاری عاشورا و جشنهای مذهبی فقط به جهت مردمی بودن آن است اگر دولتی شود از محتوی تهی می شود
البته احتمالا باید اداره ارشاد یا تبلیغات در خصوص کمک مادی باید پیش قدم بشود اگر سرفصل داشته باشند من خودم حسابدار یک اداره هستم یک سال کمک ناچیزی به هفته دفاع مقدس پرداخت نمودم دیوان محاسبات چنان گیر سه پیچ داد به من که.... ولی میخام بگم تاجایی که من سراغ دارم اعتباری در این خصوص در سرفصلهای دولتی پیش بینی نمی شود اگر هم اداره ای کمک می کند از طرف کارمندان پرداخت می شود
بگذارید مراسم مذهبی تبدیل به مراسم دولتی نشده و لذت شرکت در کارها توسط مردم و خصوصا جوانان به سرانجام برسد. تا حالا هر کاری دولتی شده مردم ضرر کردند ودر دیگر کشورها بخش خصوصی در امور اجتماعی فعال و فعالیت می‌کند.
سلام کمک به هیئات مذهبی و مناسبت های مذهبی (اعیاد و شهادت ها) وظیفه همه مردم است ولی بعضی از کارها هم در این موضوع وظیفه این ادارات و نهادهاست اما علت اینکه فقط در شهرستان ما این کم کاری ها صورت میگیرد معلوم نیست که چه هستش

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.