کد مطلب: 26634
تاریخ انتشار : 9 شهر 1398 - 12:33
در خطبه های نماز جمعه بشرویه عنوان شد:
شور حسینی را به بصیرت و شعور عاشورایی تبدیل کنیم
حجه الاسلام معلمی امام جمعه بشرویه گفت: باید سعی کنیم در مراسمات عزاداری و عاشورای حسینی شور حسینی را به شعور و بصیرت عاشورایی تبدیل کنیم

به گزارش پیام بشرویه ، حجه الاسلام "سید محمد معلمی "امام جمعه بشرویه در خطبه های نماز جمعه این هفته  که با حضور مردم مومن و ولایی و در محل مصلی نماز مسجد جامع میدان برگزار شد ؛ در ادامه مباحث تفسیر حکمت های نهج البلاغه به رفتارهای انسانی و اجتماعی اشاره کرد و گفت :از مصادیق فضائل انسانی رعایت ادب و احترام است بخصوص کسانی که در اجتماعات انسانی فعال هستند ؛ و لازم است انسان خود را به زیور ادب و رفتار های پسندیده انسایی آراسته کند .

 وی گفت : زمانی آثار ادب و احترام مشاهده می شود که انسان در برابر رفتارهای بی ادبی قرار گرفته و تحت تاثیر فرهنگ بد اخلاقی قرار نگیرد و باید الگوهای رفتار اجتماعی را از اهل بیت عصمت و طهارت (ع) بیاموزیم که در مقابل رفتار های بی ادبی برخی افراد متانت و صبرو بردباری داشتند .

امام جمعه بشرویه در خطبه دوم با اشاره به مناسبت های هفته گفت : ماه محرم و آغاز سال جدید هجری قمری ماه حزن و اندوه اهل بیت عصمت و طهارت (ع) است که در این ماه فرزند رسول خدا(ص) آقا اباعبدالله الحسین (ع) برای احیاء دین جدش تما م داشته های خود را در راه خدا هدیه داد .

وی گفت : در ماه محرم و بخصوص ایام عزاداری آقا امام حسین (ع) باید شور حسینی را به شعور و بصیرت عاشورایی تبدیل کنیم ؛ و انتظار می رود مردم مومن وو لایی و دوستداران مکتب سرخ حسینی در شهرستان بشرویه که در برپایی مراسمات عزاداری و سینه زنی نمونه و الگو هستند ؛توجه ویژه ای به برنامه های منبر و وعظ و تفسیر قیام امام حسین (ع) داشته باشند ؛ و مداحان و ذاکران آقا اباعبدالله الحسین (ع) مانند گذشته گان از آواها و نواهای اصیل روضه خوانی استفاده بیشتری ببرند.

حجه الاسلام معلمی به هفته بانکداری اسلامی هم اشاره کرد و گفت : در مکتب اسلام مسئله ربا و وام های با سود بسیار بالا حرام است ؛ولیکن برخی مسئولین بالادستی بانک ها رعایت حقوق و مسائل شرعی را نمی کنند و گاها وام 18 % را با شیوه های مختلف تا نزدیک صد درصد می رسانند که این اجحاف در حق مردم است .

وی گفت : متاسفانه قانون بانکداری بدون ربا در سال 66 به تصویب رسیده ولیکن در اجرا با مشکل روبروشده است که گاها برخی از این مشکلات هم به وام گیرندگان مرتبط می شود که وقتی وام می گیرند به موقع پرداخت نمی کنند و گرفتار سودهای کلان و جریمه و تاخیر شده و سرکارشان به دادگاه و زندان برمی گردد.

امام جمعه بشرویه ضمن انتقاد از ولنگاریهای فرهنگی که دامنگیر جامعه ایرانی شده هم گفت : متاسفانه یکی از دغدغه های مهم مقام معظم رهبری مسئله کم توجهی به مسائل فرهنگی بخصوص در زمینه حجاب و عفاف و موسیقی است ؛که باید متولیان امر به این مقوله بیشتر توجه کنند .

حجه الاسلام معلمی گفت : مسئله موسیقی قبل از اسلام رواج داشت و با آمدن مکتب اسلام توجه به غنا و موسیقی کمرنگ و در زمان رسول خدا (ص) بسیار کمرنگ تر شد ؛ و ما در آیات و روایات اسلامی در هیچ سند معتبری مشاهده نشده که در زمان رسول خدا (ص) و یا اهل بیت عصمت و طهارت (ع) به مسئله موسیقی حلال حتی اجازه استفاده را داده باشند چه برسد به موسیقی غنا و حرام که کلا گناه است .

وی یادآور شد: برگزاری کلاسهای موسیقی در شهرستان ولایی بشرویه هیچ توجیهی ندارد و لازم است مردم با ایمان و معتقد به مکتب ولایت و رهبری فرزندان خود را به اینگونه کلاسها نفرستند و مسئول محترم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هم که انسانی مومن و ولایی هستند توجه داشته باشند که نیازی به برگزاری کلاسهای موسیقی نیست و بهتر است بدنبال نشر فرهنگ اصیل اسلامی باشیم .

امام جمعه بشرویه با قدردانی از مسئولین ادارات و نهادها و بخصوص فرمانداری محترم در برگزاری هفته دولت و همچنین هفته تعاون خواستار توسعه فرهنگ عفاف و حجاب و کار و کسب ایرانی شد .

در پایان مراسم نماز جمعه این هفته شفیعی فرماندار بشرویه در آخرین روز از هفته دولت گزارشی از عملکرد ادارات و دستگاههای دولتی ارائه نمود و افتتاح و کلنگ زنی 107 پروژه عمرانی ؛خدماتی,کشاورزی و معدنی با اعتباری بالغ بربیست و دو میلیارد تومان در هفته دولت را ثمره پیگیری های مسئولین و سفر مقام عالی استان به شهرستان بشرویه دانست .  

 

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.