کد مطلب: 26631
تاریخ انتشار : 6 شهر 1398 - 13:26
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی :متاسفانه افراط در استفاده از فضای مجازی و شبکه های اجتماعی ارتیاط عاطفی بین خانواده ها را کاهش داده است

به گزارش پیام بشرویه ، ؛"حسین واقعی" مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی در مراسم تجلیل از پیشکسوتان آموزش و پرورش بشرویه که به مناسبت روز خانواده اسلامی و در پنجمین روز از هفته دولت برگزار شد ؛ با اشاره به نقش تاثیر گذار خانواده ها در تربیت و تعلیم فرزندان گفت : از آنجا که والدین و بخصوص کانون خانواده نقش اصلی را در تربیت فرزندان و دانش آموزان ایفا می کنند لازم است تا برخی از آسیب های اجتماعی که در راه تربیت اخلاقی و انسانی قشر جوان و نوجوان ما تاثیر منفی می گزارد شناسایی و برای رفع آنها همه ارگانها و بخصوص خانواده ها و نخبه گان جامعه تلاشی جدی داشته باشند .

 وی گفت : متاسفانه استفاده بیش از حد اعضای خانواده ها از وسائل ووبرنامه های جدید ارتباطی بخصوص فضای مجازی آسیب را برای خانواده ها رقم زده که نوعی طلاق عاطفی را در بین والدین بوجود آورده است .

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به نقش فرهیخته گان و پیشکسوتان در ارائه تجربیات سبک زندگی سالم اسلامی و اجتماعی هم گفت :پیشکسوتان و نخبه گان عزیز مایه افتخار و عزت آموزش و پرورش هستند ؛و باید با توجه به آموزه های قرآنی و اسلامی قشر جوان را برای سالم زیستن و در کنار هم بودن ارشاد و راهنمایی کنند .

واقعی یاد آور شد :برای کاهش آسیب های اجتماعی که بخش عظیمی از آن نهاد خانواده را هدف قرار داده از هجمه های فرهنگی و اجتماعی دشمنان غافل نشویم و سعی کنیم فرهنگ دینی و اعتقادی و سنت های اصیل ایرانی را در تعاملات اجتماعی ترویج کنیم .

 علی شفیعی فرماندار بشرویه هم با قدردانی از حضور پیشکسوتان و جامعه فرهنگیان در عرصه فعالیت های فرهنگی و اجتماعی گفت :یکی از بستر های بسیار تاثیر گذار در فرهنگ سازی برای استفاده بهینه از عرصه های اجتماعی ؛تولیدی و اقتصادی آموزش و پرورش است که تعامل و همراهی بسیار خوبی را با دستگاهها و نهادهای دولتی دارند .

 وی با اشاره به شرایط سخت تحریم ها ؛توسعه و رشد علمی کشور را بسیار خوب توصیف کرد و گفت : در این شرایط سختی که دشمنان برای ایران اسلامی رقم زده اند ؛تولیدات این نظام ولایی همیشه رو به رشد بوده و امروزه با توجه به صدور 25500 مدرک علمی مقام اول منطقه و ردیف 15 دنیارا بدست آورده ایم .

فرماندار بشرویه گزارش کوتاهی هم از عملکرد ادارات ونهادهای بشرویه ارائه نمود و گفت : در شهرستان بشرویه و در همین هفته دولت نزدیک به 107 پروژه عمرانی ؛خدماتی,کشاورزی و فرهنگی افتتاح و کلنگ زنی شده که اعتباری معادل بیست دو میلیارد تومان برای آنها هزینه شده است که روند بسیار خوبی در توسعه و عمران این شهرستان داشته است .

شفیعی افزود :با توجه به اجرای پروژه های اقتصادی و معدنی در این شهرستان  پیشنهاد می شود پیشکسوتان محترم در راه سرمایه گذاری در بخش صنعت و معدن مشارکت فعال داشته باشند .

در ادامه این نشست "مهدی کیال" مدیر کانون بازنشستگان بشرویه نیز خواستار همسان سازی و همترازی حقوق بازنشستگان با شاغلین ؛بازنگری در سقف پرداختی بیمه تکملیی و تسریع در پاداش بازنشستگی پیشکسوتان آموزش و پرورش شد .

 در پایان این مراسم از چند نفر از بازنشستگان فعال در عرصه های فرهنگی_اجتماعی و اقتصادی و کارمندان نمونه تجلیل شد .

 

 

 

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.