کد مطلب: 26613
تاریخ انتشار : 12 مرد 1398 - 10:49
حجه السلام بهشتی فر امام جمعه موقت بشرویه گفت :ازدواج بر اساس الگوی اسلامی را تشویق کنیم/احمق های آمریکایی در تحریم نماینده عالی دیپلماسی ایران کاری خارج از عرف و قوانین بین المللی انجام دادند.

به گزارش پیام بشرویه ، حجه الاسلام رضا بهشتی فر امام جمعه موقت بشرویه در خطبه های نماز جمعه این هفته که با حضور مردم مومن و ولایی و در محل مصلی نمازمسجد جامع میدان برگزار شد, با اشاره به روایات و احادیث اسلامی به چگونگی تشکیل  یک خانواده اسلامی پرداخت وگفت: یکی از مسایل مهمی که همه با آن در گیر هستیم مسأله ازدواج است که باید همه برای ازدواج جوانان تلاش کنیم .

وی گفت: در میان همه ادیان الهی , دین اسلام بیشتر ازهمه به مسئله ازدواج اهمیت داده و انسانها را تشویق به این امر کرده است .چرا که ازدواج یکی از نشانه های الهی است و زمینه آرامش را فراهم می آورد .

امام جمعه موقت بشرویه گفت : وقتی انسان بنیان مقدسی به عنوان خانواده و بر پایه امنیت و آرامش تشکیل میدهد ,به دستور خدا و رسولش عمل کرده و پاک به دیدار خداوند می رود و جامعه ای سالم و ایمن و دور از گناه تشکیل می شود .

حجه اسلام بهشتی فر گفت:ازدواج زمینه برکت و روزی را فراهم آورده و جوانی که در سن جوانی ازدواج می کند دو سوم دین او کامل می شود,ولیکن با یدازدواج بر سنت و سبک زندگی امیر المومنین (ع) و شهدا و بدور از گناه  باشد تا خداوند به او برکت و نعمت دهد.

وی گفت: باید سعی کنیم تا زمینه ازدواج سالم ,بدور از گناه وآسان والگو گرفته از سبک زندگی ائمه اطهار(ع) را برای فرزندان خود فراهم کنیم .

امام جمعه موقت بشرویه در ادامه خطبه دوم ضمن تسلیت شهادت آقا جواد الائمه (ع) به بیان فضائل جوانترین امام شیعیان جهان پرداخت و گفت:وجود با برکت و عالمانه آن امام عزیز در دورانی که برخی دچار شبه شده بودند که بعد از آقا امام رضا (ع) امامت پایان یافته و آقا امام جواد هم به ظاهر خردسال است ,ولیکن علم و آگاهی به مسائل توحیدی که آن حضرت داشت این شبهه بر طرف کرد,و شیعیان و طرفداران مکتب علوی را گرد هم آورد .

 

وی گفت : یکی از توصیه هایی که آقا امام جواد (ع) به شیعیان نموده پرهیز از عجله کردن در کار هاست,چرا که عجله کار شیطان بوده و تصمیم گیری را با مشکل روبرو می کند .

خطیب جمعه این هفته همچنین یادآور شد ,اگر میخواهیم در کارها دچار خسارت و ضرر نشویم باید با نخبه گان و دلسوزان مشورت کنیم , و لازم است جوانان عزیز در مسئله ازدواج با والدین و بزرگان خود مشورت کنند تا آینده ای روشن و کانون خانواده شان مستحکمتر شود .

حجه اسلام بهشتی فرگفت: یکی از مصادیقی که در امور سیاسی و دیپلماسی می توان به آن اشاره کرد که در آن عجله شد , مسئله تصویب برجام در مدت بیست دقیقه در مجلس بود که در امضاء آن عجله شد و خط قرمز های مقام معظم رهبری رعایت نشد و کشور دچار خسران و ضرر های بسیار زیادی گردید .

امام جمعه موقت بشرویه, با اشاره به حماقت های رژیم بی کفایت آمریکا هم گفت: این سیاستمداران نادان آمریکایی که همیشه به دنبال کار های احمقانه هستند , از جمله خروج از برجام , تحریمهای ظالمانه علیه ملت های آزادیخواه از جمله مردم مومن و انقلابی ایران اسلامی و تحریم بهترین نهاد نظامی ایران یعنی سپاه پاسداران که امنیت و آرامش این کشور را در اولویت کاری خود قرار داده, امروزه کاری زشت و ناپسند و بدور از عرف و قانون بین المللی انجام دادند ,تحریم وزیر خارجه جمهوری اسلامی جناب آقای ظریف بود که ما نماز گزاران این حماقت های ابلهانه رژیم آمریکا را بشدت محکوم می کنیم .

وی گفت:یک از مصادیق احمقانه و بازیهای سیاسی آمریکاییها در خواست مذاکره و گفتگو با ایران اسلامی است در حالیکه نماینده دیپلماسی ایران را تحریم می کنند که این مسئله نشان می دهد که آمریکاییها در تصمیم گیری های خود بسیار نفهم و نادان هستند . و این کار یک فریب است و باید مواظب و مراقب این فتنه جویی ها باشیم .

حجه اسلام بهشتی فر گفت :تنها راه عبور از مشکلات تکیه بر توانمندی های داخلی ورسیدن به قله های پیشرفت بدون وابستگی به نیروهای خارجی است و باید دستگاه دیپلماسی کشور در این مسیر گام بر دارد .

امام جمعه موقت بشرویه, به مسئله بیانیه گام دوم اشاره کرد و گفت : این بیانیه در مثال به مانند عهد نامه علی زمان به مالک اشتر هاست که باید همه برای تحقق آن و اجرایی شدن آن که زمینه ظهور آقا امام زمان (عج) را انشالله فراهم خواهد آورد تلاش کنیم .

وی از برخورد نیروی انتظامی با هنجار شکنیهای جامعه قدر دانی کرد و گفت : جان برکفان نیروی انتظامی قطعا با ناهنجاریهای اجتماعی از جمله بدحجابی و بی حجابی و کسانی که در خودرو خود کشف حجاب می کنند , برخورد قاطع دارند,ولیکن باید همه با هم و با کمک به این مدافعان حریم امنیت عمومی جامعه خود را از بروز آسیب های اجتماعی دور کنیم .

 

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.