کد مطلب: 26607
تاریخ انتشار : 28 تير 1398 - 16:42
حجه الاسلام سید محمد معلمی امام جمعه بشرویه گفت : یکی از مصادیق تقوا پرهیز از انتشار شایعه و تهمت در فضای مجازی است /دولتمردان جمهوری اسلامی با عمل به منویات مقام معظم رهبری پاسخ قاطعی به بدعهدیهای اروپایی ها بدهند.

به گزارش پیام بشرویه ، , حجه الاسلام "سید محمد معلمی " امام جمعه بشرویه در خطبه های نماز جمعه این هفته که با حضور مردم مومن و انقلابی و در محل مصلی نماز مسجد جامع میدان برگزار شد , با اشاره به مصادیق تقوا گفت : رسول خدا پیامبر خاتم (ص) پایه و اساس ایمان را تقوا معرفی کرده اند و اگر انسان در سیره زندگی خود تقوا نداشته باشد ایمان او دچار اشکال خواهد شد .

 وی گفت : در دیدار ائمه محترم جمعه سراسر کشور با مقام عظمای ولایت و رهبری حضرت امام خامنه ای (حفظه الله) معظم اله نیز به برخی از مصادیق تقوا اشاره کردند و از بی تقوایی در فضای مجازی اظهار گلایه مندی داشتند که باید در این زمینه فرهنگ سازی مناسب برای استفاده بهینه از فضای مجازی فراهم شود .

 امام جمعه بشرویه یادآور شد : متاسفانه در جامعه کنونی ماانتشار شایعه و تهمت در فضای مجازی رواج یافته که خود یک آسیب اجتماعی است , چراکه جو جامعه را ملتهب و مردم را نسبت به یکدیگر بد بین می کند , که مصداق بی تقوایی است .

خطیب جمعه این هفته از فعالان در فضای مجازی خواست :مطالبی را که در شبکه های اجتماعی منتشر می کنند اول به صحت و سقم آن اعتماد و ایمان پیدا کنند , و بدنبال اخبار و محتواهای کذب و غیر واقعی نباشند چرا که این عمل علاوه بر تخریب ایمان خود گناهی بسیار بزرگ است .

حجه الاسلام معلمی در ادامه به ثمرات دیدار ائمه جمعه با مقام معظم رهبری و توصیه های ایشان در خصوص دیپلماسی خارجی اشاره کرد و گفت : این دیدار بسیار لذت بخش بود چراکه در شفافیت های مسئله برجام توصیه هایی به دستگاه دیپلماسی کشور داشتند که قابل تامل بود .

وی گفت :مقام معظم رهبری با اشاره به سخنان صریح وزیر خارجه کشور تصریح کردند که اروپاییها حتی یک مورد از 11 موردی را که در قبال برجام متعهد شده اند اجرایی نکرده اند و انتظار دارند ایران همچنان به تعهدات خود در برجام پایبند بماند .

امام جمعه بشرویه گفت : آمریکاییها عملا از برجام خارج شدند , ولیکن اروپاییها شیطنت خود را پنهان کردند و به هیچیک از تعهدات خود پایبند نمادند و بر همین اساس جمهوری اسلامی هم قانونا نسبت به کاهش تعهدات خود اقدام کرد ولیکن هیاهو و سر صدای اروپاییها بلند شد و در اقدامی دزدانه کشتی نفتکش ایران را توقیف کردند که انشاءالله بی پاسخ هم نخواهد ماند .

 

خطیب جمعه این هفته با توصیه به مسئولین کشور هم گفت : لازم است دولتمردان ایران اسلامی با عمل به منویات مقام معظم رهبری و کنار گذاشتن تعهدات برجامی پوزه اروپاییها و بخصوص دولت خبیث انگلیس را همچون آمریکاییها به خاک بمالند ,و عهد شکنی آنان را بی پاسخ نگذارند .

 

حجه الاسلام معلمی از اقدام نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در توقیف یک کشتی حمل سوخت قاچاق در تنگه هرمز قدر دانی کرد و گفت : خبر های منتشر شده از اقدام تحسین برانگیز نیروی دریایی سپاه پاسداران در توقیف یک شناور خارجی در حاشیه جنوبی جزایر لارک که یک میلون لیتر سوخت قاچاق حمل میکرده مسرت بخش است .

امام جمعه بشرویه گفت : این اقدام نیروی دریایی نمایشی از اقتدار جمهوری اسلامی است ,که شناوری خارجی با 12 خدمه و با پرچم دولت روباه صفت انگلیس را که بزرگترین محموله قاچاق را از تنگه هرمز قرار بوده عبور بدهد , متوقف کرده و ضربه مهلکی بر سرشبکه های اصلی قاچاق سوخت وارد کرده است.

وی گفت : همه دشمنان بدانند که امروز دوران بزن و دررو تمام شده است و این اولین اقدام است و قطعاً آخرین اقدام نخواهد بود و منتظر پاسخهای محکم تر از سوی نیروهای جان برکف ایرانی باشید.

 

 

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.