کد مطلب: 26605
تاریخ انتشار : 22 تير 1398 - 12:06
امام جمعه بشرویه عنوان کرد
حجاب مصونیت است و محدودیت نیست.
حجه الاسلام معلمی امام جمعه بشرویه گفت :ورود آقا علی بن موسی الرضا(ع)به ایران خانه ای برای فعالیت های شیعه رقم خورد/حجاب مصونیت است و محدودیت نیست.

به گزارش پیام بشرویه ، حجه الاسلام سید محمد معلمی امام جمعه بشرویه در خطبه های نماز جمعه این هفته که با حضور مردم مومن و ولایی ودر محل مصلی نماز مسجد جامع میدان برگزار شد ؛با اشاره با فضیلت های دهه کرامت و میلاد با برکت آقا ثامن الحجج علی بن موسی الرضا(ع)گفت :حضور با خیر و برکت خورشید هشتم آسمان امامت و ولایت در خطه ایران و خراسان زمینه ای را برای فعالیت مکتب شیعه فراهم آورد و به تعبیری انقلاب اسلامی نشات گرفته از این حرکت عظیم آقا امام رضا و خاندان علوی بود که در این سرزمین وارد شدند.

 وی در ادامه گفت: روز گذشته کاروان خادمان حرم رضوی در شهرستان بشرویه حضور داشتند و از روستاها و بیمارستانها ,سرکشی نمودند و باعث شد حال و هوای معنوی در شهرستان بوجود آید که از دست اندرکاران این برنامه تقدیر و تشکر میکنیم.  امام جمعه بشرویه در ادامه خطبه ها به هفته عفاف و حجاب اشاره کرد و گفت: امروز 21تیرماه روز عفاف و حجاب است و در جامعه و کشور ما از اهمیت بالایی برخوردار بوده چراکه  حجاب مصونیت است و محدودیت نیست و زمینه ساز  کرامت بانوان عفیف اسلامی است.

خطیب جمعه این هفته یاد آور شد :، اسلام دستور به حفظ کرامت و شخصیت زنان داده؛ و مقصود از حجاب این پرهیز ازاست که اختلاط زن و مرد است.

وی گفت : اختلاط بی قید و شرط زنان و مردان  صددرصد به ضرر جامعه ما و مخصوصاً زنان جامعه ماست و اگر حجاب کنار گذاشته شده  و به آن توجه نشود؛ آثار مخرب آن بسیار بالابوده و ممکن است به صورت یک ارزش همیشه در جامعه باقی بماند؛ و همانند جوامع غربی درگیر مسائل ضد اخلاقی شویم .

امام جمعه بشرویه همچنین گفت :  اکنون زنان با حجاب جامعه ما در عرصه های مختلف اجتماعی، سیاسی، علمی، ورزشی همپای مردان شرکت میکنند و حتی در بعضی موارد بالاتر از مردان به مدارج بالایی دست می یابند که نمونه های آن بسیار است و اسلام برای زنان هیچگونه فعالیتهای اقتصادی یا سیاسی یا... را منع نکرده؛ ولیکن باید حدود شرع و قانون رعایت شود . خطیب جمعه بشرویه در ادامه گفت: 26 تیرماه سالروز آغاز به کار اولین دوره شورای نگهبان در سال 1359 بدستور رهبر کبیر انقلاب  که متشکل از 6 فقیه و 6 حقوقدان است میباشد؛ که وظایف مختلفی از جمله نظارت بر انتخابات را برعهده دار ند و هر کسی که در انتخاباتی خود را کاندید می کند لازم است از فیلتر شورای نگهبان عبور کند. وی به مسائل جهان اسلام ازجمله مسئله رهبر انقلابی و مسلمان نیجریه اشاره ای داشت و گفت : امروز یکی از شاگرادان حضرت امام خمینی(ره) آیت الله زکزاکی در غرب آفریقا و در زندانهای نیجریه به اسارت گرفته شده و به او بسیار سخت میگذرد که از او بعنوان خمینی آفریقا یاد میکنند لذا از همه جوامع بین المللی میخواهیم بدلیل وضع بد جسمانی شیخ زکزاکی به دستگاه حکومتی نیجریه فشار آورده تا جهت انتقال ایشان به بیمارستانهای مجهز اقدام کنند.

حجه الاسلام معلمی از سازمان کنفرانس اسلامی هم خواست ؛ به این مسئله ورود پیدا کرده و برای نجات این عالم بزرگوار تلاش کنند

. امام جمعه بشرویه در ادامه به 25تیرماه روز سازمان تأمین اجتماعی نیز اشاره کرد و این روز را به کارکنان این مجموعه تبریک گفت و از آنان تقدیر و تشکر نمود.

 حجت الاسلام معلمی با قدردانی از زحمات بسیج سازندگی در کمک به خانه سازی مناطق  سیل زده هم گفت :  اکنون بسیج سازندگی بنا نهاده که 20هزار خانه را در کشور بسازند که بعنوان طرح جهاد همبستگی ملی نامگذاری شده و توسط هر مسجد باید یک منزل ساخته شود و سهم شهرستان بشرویه 31 منزل در استان گلستان می باشد که از مردم شریف شهرستان تقاضا میشود همت کنند و در این امر خیر شرکت کرده  تا این منازل برای سیل زدگان استان گلستان ساخته شود.

یاد آوری میشودشهرستان بشرویه در استان خراسان جنوبی به عنوان شهر بانوان چادری اشتهار یافته که به همین مناسبت در پایان مراسم نماز جمعه به ۳۰۰ نفر از بانوان چادری گلدان گل هدیه داده شد.

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.