کد مطلب: 26598
تاریخ انتشار : 1 تير 1398 - 13:54
مجتبی ملکیان رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان بشرویه گفت : سرانه مصرف آب در ایران روزانه 150 لیتر است؛ولی درروستاهای شهرستان بشرویه به میزان 135 لیتر می باشد که از میانگین کشوری پایین تر است

به گزارش پیام بشرویه ،؛"مجتبی ملکیان " رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان بشرویه طی گزارش اعلام کرد : میزان سرانه مصرف آب در ایران 150 لیتر در روز است که در کلان شهرهایی مثل تهران این رقم به 300 لیتر در روز میرسد , ولیکن در روستاهای شهرستان بشرویه این میزان به 135 لیتر رسیده که از میانگین کشوری پایین تر بوده و روستائیان عزیز رکوردار صرفه جویی در مصرف آب هستند .

وی یادآور شد که از تعداد 5274 مشترک روستایی در شهرستان بشرویه 4999 مشترگ الگوی مصرف را رعایت می کنند که به عبارتی 95 درصد مشترکین را تشکیل می دهند .

رئیس ادراه آب و فاضلاب روستایی بشرویه اظهار داشت :از بین مشترکین مجتمع آبرسانی ارسک روستای مجد با نرخ 97 درصد بیشترین مشترکینی بوده اند که رعایت الگوی مصرف را داشته و به ترتیب شهر ارسک با نرخ 94 و روستای خانیک با نرخ 93.5 در تبه های بعدی بیشترین مشترکینی هستند که الگوی مصرف را رعایت می کنند .

 ملکیان همچنین گفت :مشترکین روستای شهرک امام با 65 درصد و فتح آباد با 77 و غنی آباد با 78 درصد مشترکین هستند که کمترین میزان صرفه جویی در مصرف آب را داشته اند که امیدواریم با فرهنگ سازی لازم این عزیزان روستایی هم بتوانند الگوی مصرف را رعایت کنند .

وی گفت : در حال حاضر آب شرب و بهداشتی روستاهای شهرستان بشرویه از سه مجتمع آبرسانی ارسک,کرند و نیگنان تامین می شود که در مجموع مشترکین مجتمع آبرسانی  نیگنان با نرخ 97 درصد بالترین میزان صرفه جویی و رعایت الگوی مصرف را از آن خود کرده اند .

 

یادآوری میشود : برگزاری میز خدمت کارکنان صنعت آب و برق شهرستان بشرویه در نماز جمعه و توزیع بروشور برای صرفه جویی در انرژی وآب, دیدار با امام جمعه موقت بشرویه حجه الاسلام رضا بهشتی فر با هدف اطلاع رسانی و تبلیغ فرهنگ صرفه جویی در مصرف آب و برق از دیگر برنامه هایی بود که توسط کمیته صنعت آب و برق به مناسبت هفته صرفه جویی در مصرف آب و برق (1 تا 7 تیر) برگزار شد .

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.