کد مطلب: 26591
تاریخ انتشار : 18 خرد 1398 - 14:00
هشدار فرمانده نیروی انتظامی شهرستان بشرویه در خصوص بکارگیری مشمولان غایب
استخدام و بکارگیری مشمولان غایب در موسسات دولتی و خصوصی و کارگاهها ممنوع است.
سرهنگ فاضل مریمی فرمانده انتظامی شهرستان بشرویه گفت: با توجه به ماده های ۶۲ و ۶۳ قانون خدمت وظیفه عمومی استخدام مشمولان در وزارتخانه ها و موسسات دولتی و خصوصی بدون داشتن معافیت دائم و یا کارت پایان خدمت ممنوع است.

به گزارش پیام بشرویه ، سرهنگ فاضل مریمی فرمانده انتظامی شهرستان بشرویه ؛با اشاره به ماده های ۶۲ و ۶۳ قانون خدمت وظیفه عمومی گفت:استخدام مشمولان در وزارتخانه‌ها, موسسات وابسته به دولت, کارخانه ها؛ کارگاه ها و موسسات خصوصی بدون داشتن معافیت دائم و کارت پایان خدمت ممنوع است.

وی تصریح کرد: کسانی که به نحوی مشمولان غایب را در موسسات دولتی و غیردولتی از قبیل کارخانه ها شرکتها آموزشگاه ها کارگاه ها بنگاه ها مغازه ها و تعمیرگاه ها به کارگیری کنند توسط نیروی انتظامی و همچنین سازمان تعاون کار و رفاه اجتماعی و صنعت و معدن و تجارت شناسایی و به محاکم قضایی معرفی خواهند شد.

فرمانده انتظامی بشرویه خاطرنشان کرد: مجازات این گونه افراد برای بار اول هزینه سالانه یک سرباز و برای بار دوم و بیشتر هزینه سالانه سه سرباز است ,که برابر ابلاغیه صادره از سازمان وظیفه عمومی در سال ۱۳۹۷ هزینه سالانه یک سرباز 99133288 ریال می باشد.

 سرهنگ مریمی همچنین در خصوص غیبت مشمولان وظیفه عمومی و جرایم و مجازات آنها گفت: برابر ماده ۵۸ قانون خدمت وظیفه عمومی ,مشمولان خدمت وظیفه عمومی که برای رسیدگی و یا اعزام جهت طی دوره ضرورت احضار می شوند چنانچه در مهلت یا موعد مقرر خود را معرفی نکنند غایب شناخته می شوند.

 فرمانده انتظامی شهرستان بشرویه افزود: همچنین مشمولانی که معافیت موقت دریافت کرده اند و پس از انقضاء مدت اعتبار ظرف یک ماه برای تجدید رسیدگی خود را معرفی نکنند؛غایب  شناخته خواهند شد.

 وی افزود :مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنان در زمان صلح تا ۳ ماه و در زمان جنگ تا ۱۵ روز باشد سه ماه اضافه خدمت و چنانچه مدت غیبت اولیه آنان در زمان صلح بیشتر از ۳ ماه و در زمان جنگ بیش از پانزده روز باشد به شش ماه اضافه خدمت تنبیه می گردند.

 فرمانده انتظامی شهرستان بشرویه گفت: مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنان در زمان صلح از یک سال و در زمان جنگ از دو ماه تجاوز کند علاوه بر اعمال اضافه خدمت ؛فراری محسوب می شوند و به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

منبع:پایگاه خبری پلیس

/انتهای پیام .

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.