کد مطلب: 26568
تاریخ انتشار : 28 فرو 1398 - 08:48
امام جمعه بشرویه گفت :هیئات مذهبی فضارا برای جوانان خدوم و انقلابی آماده کنند/ جوانان اسلامی باید آگاه به زمان باشند.

به گزارش پیام بشرویه ، همزمان با شب میلاد با برکت سرور جوانان اهل بهشت آقا باب الحوائج علی اکبر علیه السلام اجتماع بزرگ جوانان علی اکبری به همت کمیته امور جوانان ستاد نماز جمعه و هیئت امناء هیئت مذهبی علی اکبر علیه السلام وبا حضور امام جمعه , جمعی از مسئولین ادارات و نهادهای دولتی و تجمع با شور و نشاط جوانان برگزار شد .

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد معلمی امام جمعه بشرویه در این مراسم ضمن تبریک میلاد آقا باب الحوائج حضرت علی اکبر علیه السلام به فضائل و مناقب آن حضرت پرداخت و گفت :آقا علی اکبر امام حسین علیه السلام از جوانان رشید و شجاع اهل بیت عصمت و طهارت (ع) بود ؛ودرروایات داریم که آن حضرت به لحاظ شکل و شمایل ظاهری و هم اخلاق جوانمردی بسیار شبیه پیامبر خدا حضرت محمد (ص)بود.

 وی گفت :آقا علی اکبر (ع)در وفاداری به مکتب اسلام و دفاع از حریم ولایت در صحرای کربلا پیشگام در شهادت بود و با هربار هجومی که به لشکر دشمن می آورد دلیری و شجاعت و فداکاری او حتی دشمنان را به حیرت وا می داشت.

 امام جمعه بشرویه با اشاره به احادیث و روایات اسلامی درباره توجه به امور جوانان هم گفت: برای جوانان در آیات و روایات اسلامی بسیار سفارش شده تا آنها را در امور اجرایی و مسئولیت پذیری باید حمایت همه جانبه کنیم.

 حجت الاسلام معلمی با توصیه به جوانان عزیز گفت: جوانان عزیز و آینده سازان میهن اسلامی هم مواردی را باید سرلوحه کار خود قرار دهند ؛ از جمله الگوگیری از سیره زندگی و رفتار اسلامی آقا علی اکبر امام حسین علیه السلام است ؛و قطعاً احترام سالخوردگان و سالمندان را نگه دارند و بدانند که سالمندان امروزی ؛روزی آنها هم جوان بودند و این مسیر جوانی به سالمندی برای آنان هم رقم خواهد خورد.

وی به مسئولین هم توصیه کرد و گفت: لازم است مدیران دستگاه‌های اجرایی نسبت به واگذاری بخشی از مسئولیت ها به جوانان عزیز توجه ویژه‌ای کنند؛ چراکه هر جا به جوانان اعتماد کردیم و بها دادیم و مسئولیتی به آنان سپرده شد نظام هیچ ضرری نکرده است؛ و همیشه جوانان غیرتمند ایرانی در تمام صحنه های اجتماعی ؛فرهنگی ؛نظامی_ دفاعی علمی و فن آوری و ورزشی افتخار آفرین بوده اند.

 امام جمعه بشرویه خطاب به جوانان هم گفت :یکی از وظایف جوانان آگاهی داشتند به زمان و به خصوص دشمن شناسی است؛ چرا که اگر جوان نسبت به مسائل روز آگاهی کامل نداشته باشد خیلی زود فریب خورده و ممکن است جذب جریانات انحرافی شود.

 وی گفت جوان هیئتی باید الگو و نمونه و اسوه اخلاق و رفتار باشد و در هر فضایی که قرار می گیرد و هر مطلبی را که عنوان می کند باید ثمره اش آگاهی بخشی و روشنگری دینی و اسلامی باشد؛ و لازم است هیئت امنای هیئات مذهبی هم فضا را برای جوانان عزیز آماده کنند تا در ترویج و تبلیغ فرهنگ اسلام ناب محمدی(ص) تاثیر گذار باشند.

 در این مراسم جوانان با اجرای برنامه‌های مولودی خوانی مداحی و اجرای برنامه های فرهنگی هنری آمادگی خود را برای حضور در برگزاری مراسمات مذهبی و اسلامی اعلام کردند.

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.