کد مطلب: 26555
تاریخ انتشار : 9 فرو 1398 - 13:49
سلیمانی گفت: با توجه به حجم آبگرفتگی‌ها، وزارت دفاع پایش هوایی و اقدامات مهندسی مناطق سیل‌زده را برعهده گرفت.

به گزارش پیام بشرویه ، علی‌اکبر سلیمانی با اشاره به سیل ویرانگر در گلستان، مازندران و شیراز گفت: پیرو فرمان مقام معظم رهبری و فرمانده معظم کل قوا به رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح مبنی بر ضرورت گسیل امکانات بیشتر به مناطق سیل‌زده استان‌های گلستان و مازندران، وزارت دفاع با دستور فوری امیر حاتمی، بلافاصله ارشد معاونت مهندسی، سازمان تامین اجتماعی نیرو‌های مسلح و سازمان اتکا وبیمه کوثر برای کمک‌رسانی و ارائه اقدامات به سیل‌زدگان در مناطق سیل‌زده حاضر شدند.

وی با اشاره به حجم بالای آب گرفتگی در گلستان به ویژه در آق قلا و گمیشان افزود: با همکاری اداره کل مهندسی مازندران و گلستان و قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه در استان گلستان، ماشین‌آلات مورد نیاز جهت استحکام بخشی به سد‌ها به ویژه سد وشمگیر، ایجاد دیواره خاکی در اطراف روستا‌های نزدیک سد‌ها ودر معرض خطر، بازگشایی محور‌های مسدود و رفع آبگرفتگی‌ها به منطقه اعزام شد. 

سلیمانی با بیان اینکه در حال حاضر عملیات احداث پل‌های ارتباطی مسیر آق‌قلا به اینجه‌برون در دستور کار مهندسان وزارت دفاع قرار گرفته است، اضافه کرد: در دو محل با لوله‌های بتنی مسیر ترمیم شده و عملیات مهندسی با قدرت در منطقه ادامه دارد.
وی با اشاره به قطع برق در مناطق سیل زده خاطرنشان کرد: پس از سیل با کمک اداره برق، تسریع در برق‌رسانی به مناطق و بازگشایی مسیر‌ها در اولویت قرار گرفت و بحمدالله اقدامات خوبی انجام گرفت و در حال حاضر نیز عملیات بازگشایی و برق‌رسانی با قدرت ادامه دارد.

معاون مهندسی و پدافند غیرعامل وزارت دفاع با بیان اینکه با توجه به حجم آبگرفتگی‌ها، وزارت دفاع پایش هوایی و اقدامات مهندسی مناطق سیل‌زده را برعهده گرفت، تصریح کرد: با دریافت تصاویر و همکاری باسایر نیرو‌های مسلح، سپاه، ارتش و بسیج توانستیم مکان‌هایی را برای خروج و تخلیه سریع آب شناسایی کنیم. 

وی با بیان اینکه اقدامات مهندسی وزارت دفاع در مناطق سیل‌زده گلستان ادامه دارد، خاطرنشان کرد: با توجه به تاکید امیر سرتیپ حاتمی وزیر محترم دفاع برای به کارگیری تمام ظرفیت‌ها برای خروج وجلوگیری از سیل در سایر مناطق کشور، تمام ماشین‌آلات مهندسی وزارت دفاع به ویژه مستقر در استان‌های تهران، فارس، کرمانشاه، کردستان، ایلام و خوزستان شامل ۲۰۰ دستگاه بیل‌مکانیکی، کمپرسی، لودر و جرثقیل جهت کمک در استان‌های سیل‌زده با همکاری سایر دستگاه‌های خدمت‌رسان آماده ارائه خدمات شدند. 

مهندس سلیمانی به سیل ناگهانی شیراز که منجر به جان باختن جمعی از هموطنان عزیزمان شد اشاره کرد و گفت: پس از این حادثه، به یکی از شرکت‌های وزارت دفاع مستقر در این استان ماموریت داده شد تا سریعا ماشین‌آلات مهندسی وزارت دفاع را به دروازه قرآن شهر شیراز برای جمع کردن و پاکسازی خودرو‌ها با هماهنگی استاندار و شهرداری فارس اعزام کند.

وی با بیان اینکه تعداد زیادی کامیون، جرثقیل و تریلی‌های وزا‌رت دفاع اقدام به بارگیری، حمل و تخلیه ماشین‌های صدمه دیده از دروازه قران به پارکینگ کردند، ادامه داد: همچنین ۱۰ نیرو به محله سعدی شیراز به منظور کمک‌رسانی و رفع مشکلات ناشی از سیل گرفتگی منازل اعزام شدند.

‌معاون مهندسی و پدافند غیرعامل وزارت دفاع باز‌گشایی مسیر جوادیه ناشی از آب‌گرفتگی، لایروبی رودخانه ورودی از طرف خرامه، باز‌گشایی مسیر آب در ورودی تونل سعدی، کمک‌رسانی به ساکنان شهرک صدرا و بلوار حافظ و ... از دیگر اقدامات وزارت دفاع در سیل شیراز عنوان کرد و گفت: مردم یقین داشته باشند تا آخرین لحظه برای کم کردن آلام در کنار آن‌ها حضور خواهیم داشت.

 

انتهای پیام/

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان 

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.