کد مطلب: 26547
تاریخ انتشار : 28 اسف 1397 - 15:01
حجه الاسلام سید محمد معلمی گفت : قرآن کریم شفای دردهای روحی و جسمی است و باید در آیات آن تدبر نمود.

به گزارش پیام بشرویه ، ؛ همزمان با ایام ماه با برکت رجب و میلاد با سعادت آقا جواد الائمه (ع) محفل انس با قرآن و عترت با همکاری ادراه تبلیغات اسلامی و کانون فرهنگی _قرآنی نورالثقلین ؛محفل انس با قرآن و عترت در محل جوادیه بشرویه برگزار شد .

 "حجه الاسلام و المسلمین سید محمد معلمی " امام جمعه بشرویه در این محفل قرآنی با اشاره به تاثیر آموزه های قرآنی در سلامت روانی جامعه گفت : یکی از مسائلی که متاسفانه زمینه ظهور و بروز آسیب های اجتماعی را بوجود می آورد , دوری از تربیت و تعالیم قرآنی است ؛ که زمینه ساز بداخلاقی های فردی می گردد.

 وی گفت : برخی صفات ناپسند اخلاقی در جامعه درد هستند که باید به دنبال مداوای آن باشیم .

 امام جمعه بشرویه ؛دروغ , تهمت,غیبت و بخل و حسد را از صفات رذیله ای دانست که علاوه بر فشارهای روانی که به خود انسان وارد می کند ؛ به عنوان یک درد اجتماعی دامن سایر انسانها را هم می گیرد .

وی یاد آور شد: خداوند در آیات کریمه خود پرهیز از این صفات زشت اخلاقی را به مراتب یاد آور شده و درمان آن را در تدبر و تعقل و فهم آیات قرآن قرار داده ؛و در چند جای ازآیات ؛ قرآن را به عنوان هدایتگر و شفا و درمان بیماریهای روحی و جسمی معرفی کرده است.

 حجه الاسلام معلمی گفت : اگر میخواهیم تا جامعه ای سالم و با نشاط و بدور از ناهنجاریهای اجتماعی داشته باشیم باید با تدبر و تفکردر آیات کریمه قرآن و همچنین برگزاری محافل و مجالس انس با قرآن دردهای روحی خود و جامعه را مداوا کنیم.

وی ضمن قدردانی از متولیان هیئات مذهبی در برگزاری مراسمات مذهبی و قرآنی خواستار توسعه هرچه بیشتر فرهنگ قرآنی در سطح جامعه و خانواده ها شد .

 در این محفل معنوی چند تن از قاریان برجسته استانی و کشوری به تلاوت زیبای آیات مقدسه قرآن کریم پرداختند که مورد تجلیل حاضرین قرار گرفتند .

/ انتهای پیام .

 

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.