کد مطلب: 26526
تاریخ انتشار : 9 اسف 1397 - 18:15
سیدامیر سلیمانی رباطی رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان بشرویه گفت : از آغاز مهرماه سال جاری تا کنون بیش از سه هزار مسافروگردشگر داخلی و خارجی در خانه های بومگردی بشرویه اقامت و بازدید کرده اند

به گزارش پیام بشرویه ، سیدامیر "سلیمانی رباطی" رئیس اداره میراث فرهنگی ,صنایع دستی و گردشگری بعد از ظهر امروز در نشست اعضای کمیته خدمات سفر که با حضور متولیان بخش خصوصی و مدیران اقامتگاههای بومگردی و گردشگری و در محل دفتر کار این اداره برگزار شد ؛گفت: شهرستان بشرویه به لحاظ سبقه تاریخی و وجود آثار و اماکن باستانی که قدمت برخی از این آثار به دوره اشکانیان می رسد ؛ظرفیت های بسیار خوبی برای جذب مسافر و گردشگر را دارد که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد .

 وی گفت : با آماده سازی خانه های بومگردی در شهر بشرویه و ارسک و تعدادی هم در روستاهای نزدیک به مراکز شهر از آغاز مهرماه تا کنون توانسته است بیش از سه هزار مسافر و گردشگر داخلی و خارجی را پذیرایی کند.

 سلیمانی یاد آور شد : پیش بینی می شود در ایام تعطیلات نوروز و شروع مسافرت های نوروزی بتوانیم زمینه اسکان مسافران در خانه های بومگردی را تا ده هزار نفر فراهم کنیم .

رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری بشرویه همچنین اظهار داشت : برای ایام تعطیلات نوروزی از هم اکنون کتابچه سفر و راهنمای مسافران و گردشگران و همچنین تابلو وبنر های ویژه معرفی محله های گردشگری شهرستان بشرویه آماده شده ؛که در محل مجتمع رفاهی امام رضا (ع) در مسیر جاده بشرویه به طبس و همچنین مسجد حضرت ابوالفضل (ع) در مسیر جاده بشرویه به فردوس نصب و بین مسافران توزیع خواهد شد .

سلیمانی با اشاره به راه اندازی کمپ گردشگری در منطقه کویر هم گفت : کویر زیبای شهر بشرویه با توجه به فاصله نسبتا نزدیکی که با مرکز شهر دارد ؛و وجود تپه های ماسه بادی فرصت بسیار خوبی برای جذب مسافر و گردشگر را فراهم می آورد ؛که در این زمینه با ورود بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در کویر قطعا آمادگی بیشتری برای خدمات دهی به مسافران و گردشگران فراهم خواهد شد .

 در این نشست بر رفع مشکل عدم آنتن دهی تلفن همراه در پیچ اصفاک,نصب تابلوهای راهنمای مسافر و گردشگر , معرفی محله ها و اماکن تاریخی ,توزیع کتابچه سفر و مشارکت بخش خصوصی در راه اندازی تیم راهنمای گردشگری تاکید شد .

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.