کد مطلب: 26468
تاریخ انتشار : 12 بهم 1397 - 12:42
فرماندار بشرویه گفت: امروز به لطف نظام مقدس جمهوری اسلامی بیش از ۹۵ درصد روستاهای بشرویه از تمام امکانات برخوردارند حتی در دورترین روستای ما از نعمت گاز برخوردارند.

به گزارش پیام بشرویه ، در اولین روز از ایام بابرکت و باشکوه دهه فجر چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، مسئولان در دیدار با امام جمعه موقت شهر بشرویه ، تجدید عهد با ولایت کردند

در این مراسم " علی رضا زمان زاده " فرماندار شهرستان بشرویه با تبریک فرا رسیدن چهلمین بهار انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: امروز در کمال اقتدار و ارامش زندگی میکنیم که این را مدیون خون شهدای گرانقدر هستیم.

وی با اشاره به اینکه در دوران طاغوت منابع مالی کشور صرف عیاشی ها می شد بیان کرد: منابع مالی کشور در دوران پهلوی صرف عیاشی سردمداران طاغوت میشده است و امروز در جای جای ایران اسلامی شاهد پیشرفت و شکوفایی بویژه در حوزه های زیر ساختی و تجهزاتی هستیم

زمان زاده  افزود: شهرستان بشرویه امروز با قبل انقلاب اسلامی قابل قیاس نیست و حتی حداقل امکانات در دوران طاغوت در شهرستان وجود نداشت.

فرماندار بشرویه با تاکید بر اینکه دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه خدمت رسانی به مردم بسیار بارز است گفت: امروز به لطف نظام مقدس جمهوری اسلامی بیش از ۹۵ درصد روستاهای بشرویه از تمام امکانات برخوردارند حتی در دورترین روستای ما از نعمت گاز برخوردارند.

وی افزود: دشمنان انقلاب اسلامی از همان ابتدا درصدد بودند که این انقلاب را از بین ببرند و در همان لحظه های اول،جنگ هشت ساله،ترور شخصیت ها کلید خورد ولی با تمام هجمه هایی که دشمنان تا کنون ایجاد کرده اند توانسته ایم پیشرفت های خوبی را بدست آوریم.

زمان زاده در ادامه با اشاره به اینکه ادعای دشمنان همه پوچ و واهی است گفت: با مروری بر خاطرات بزرگان میبینیم که در دوران شاه حتی از ابروی مردم هم نمیگذشتند و دشمنان امروز ادعا میکردند که نخواهند گذاشت ایران اسلامی جشن چهل سالگی را بگیرد و تلاش های زیادی در حوزه های اقتصادی  و جنگ رسانه و روانی ایجاد کردند و غالبا هم جنگ های روانی  است که  با تدبیر صورت گرفته هیچ مشکلی نداریم و با قدرت به پیش میرویم.

فرماندار بشرویه با توصیه به مسئولان تصریح کرد: امروز دیگر هیچ کارشکنی و یا عدم رعایت تکریم ارباب رجوع توسط هیچ مسئولی قابل قبول نیست.

وی در ادامه با اشاره به پیشرفت های مختلف شهرستان بشرویه در چهاردهه انقلاب اسلامی گفت: در شهرستان بشرویه در حوزه جنگل و بیایان زدایی ۶۷ هزار  و 700 هکتار طرح اجرا شده است ، ۱۲۰سازه با ذخیره سازی  6 میلیون متر معکب  ایجاد شده که اصلا در بشرویه وجود نداشت.

زمان زاده افزود: اجرای طرح هادی در تمامی  روستاها و برخورداری از 75 هزار متر مربع آسفالت معابر ، ایجاد شهرک صنعتی مجتمع کشاورزی و  دامپروری ،  تشکیل و تکمیل واحدهای امدادی هلال احمر،  کمک های نقدی به ۱۲۰۰ خانوار تحت پوشش توسط نهادهای مختلف حمایتی ،حمایت از300  دانش اموز و 35 دانشجوی محروم به صورت سالیانه ، توسعه واحد های صنعتی و معدنی  که بالغ بر  17 واحد معدنی و 1۸واحد صنعتی در حالت فعالیت است .

فرماندار بشرویه تصریح کرد: افزایش تعداد مشترکان برق به گونه ای که تعداد مشترکین برق در بشرویه  به ۱۳  هزار و 7 38 هزار مشترک و پوشش تمام نقاط روستایی برق داریم ولی در قبل این پوشش برق وجود نداشت، افزایش افراد تحت پوشش بیمه سلامت به تعداد  17 هزار 282 نفر و میزان ۶۰درصد جمعیت ،  افزایش  طول راه های آسفالته از 98  کیلومتر به ۳۲۵ کیلومتر ، افزایش تعداد سالن های ورزشی از یک واحد به 8 واحد

وی با اشاره به اینکه در حوزه کشاورزی و دامی نیز پیشرفت های خوبی داشته ایم گفت: افزایش میزان تولید  دامی از 2 هزار  100 به 16 هزار و 500 تن ، اجرای بیش از 1400  کیلومتر خط انتقال آب در زمین های کشاورزی  ،اجرای طرح تجهیز و نوسازی اراضی  نیز گوشه ای از پیشرفت ها در این زمینه است.

زمان زاده افزود: افزایش میزان مدارس بشرویه از 2 واحد به 56 واحد  ، تعداد  افزایش کلاس از 45 کلاس به  260کلاس درسی ، افزایش ظریب دانش اموزان روستایی از یک دهم به 4 دهم،  افزایش سطح کتابخانه ها از 100 متر مربع به 600 مترمربع  ، افزایش میزان کتاب ها از 1200 به 35 هزار  نسخه ، ایجاد مراکز آموزشی و فنی و حرفه ای ، استقرار تمامی ادارات و بانک ها در شهرستان  ،افزایش سطح فضای بهداشتی در بشرویه از 1000 متر مربع به 10 هزار و 200 مترمربع ، افزایش واحدهای بهداشتی درمانی از یک واحد به 13 واحد بجز پایگاه های ارژانس ،افزایش پزشکان عمومی از یک پزشک که آن هم غالبا یا هندی بود یا پاکستانی نبود به 35 پزشک عمومی ومتخصص، کاهش مرگ و میر کودکان از 4 به یک صدم درصد رسیده ، پوشش کامل تلفن همراه و غالب روستاها نیز دارای خطوط مخابراتی هستند

 

فرماندار بشرویه با اشاره به دیگر پیشرفت های شهری دربشرویه گفت: افزایش تعداد مشترکین اب شهری به  ۸ هزار نفر ،خطوط انتقال آب از 11 کیلومتر به 143 کیلومتر  ،پوشش ۹۰درصدی گاز  در شهرستان بشرویه تمام روستاها بجز دو نقطه پوشش داده شده است

 

وی با اشاره به سرمایه گذاری های اخیر در شهرستان هم گفت: آمار دوساله اخیر  نشان می دهد که ۱۰۰میلیارد تومان سرمایه گذاری در بخش دولتی، خصوصی و مردمی انجام شده است و در حوزه صنعت و معدن،میراث فرهنگی، انرژی های پاک ، بخش صنعتی  و کشاورزی اتفاقات خوبی انجام شده است.

 زمان زاده از راه اندازی معدن بزرگ در بشرویه خبر دادو گفت: معادن سرب  و روی بشرویه که در دست پیگیری است انشالله شبیه  معدن زغالسنگ طبس اتفاق خواهد افتاد .

زمان زاده در پایان با تاکید بر تمام تلاش خود را باید انجام دهیم گفت: امید است بتوانیم نقاط ضعف را از بین ببریم و خدمات خود را افزایش بدهیم.

انتهای پیام/

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.