کد مطلب: 26466
تاریخ انتشار : 11 بهم 1397 - 14:28
در آستانه فرا رسیدن ایام با برکت دهه فجر نشست بررسی مشکلات مردم روستای غنی آباد شهرستان بشرویه صبح امروز با حضور مسئولین ادارات و نهادهای دولتی برگزار شد.

به گزارش پیام بشرویه ، در آستانه فرا رسیدن ایام با برکت دهه فجر نشست بررسی مشکلات مردم روستای غنی آباد شهرستان بشرویه صبح امروز  با حضور مسئولین ادارات و نهادهای دولتی برگزار شد.

"علی شفیعی "معاون فرماندار بشرویه  با اشاره به اولویت برنامه‌های کاری مدیران شهرستان برای محرومیت زدایی از روستاها و توسعه اشتغال روستایی گفت:مجموعه مدیران شهرستان مصمم هستند که کلیه پروژه های نیمه تمام را با پیگیری اعتبارات ملی و استانی به سرانجام برساند.

وی دلیل وثیقه  گذاری   در بانکهای عامل برای اعطای تسهیلات اشتغالزایی روستاها را تعطیل شدن سامانه کارا عنوان کرد و گفت : در حال حاضر به دلیل ارائه بیشترین طرح های توسعه اشتغال زایی در سامانه کارا این سامانه موقتا تعطیل شده که با رایزنی‌های انجام شده امیدواریم در نحوه پرداخت تسهیلات بازنگری می شود .

معاون فرماندار بشرویه به متقاضیان دریافت وام تسهیلات اشتغالزایی روستایی هم توصیه کرد در معرفی طرحهای خود تمام هزینه‌ها از خرید تجهیزات ساخت و ساز مکان را در نظر گرفته تا با مشکل  روبرو نشوند.

شفیعی با اشاره به  تسهیلات ارائه شده توسط بانک های  عامل هم  بیان کرد: در نظام بانکداری شهرستان بشرویه ، مبلغ ۷۰ میلیارد تومان تسهیلات به مردم پرداخت شده که زمان سررسید نزدیک است ولی بروز برخی مشکلات اقتصادی و تولیدی، متقاضیان قادر به بازپرداخت به موقع وام خود نیستند .

در ادامه این نشست "حسین سرچاهی" مدیر جهاد کشاورزی  بشرویه هم از  تغییر در شیوه نامه‌های ابلاغی برای واگذاری مجوز ها با هدف راه اندازی واحدهای دامداری را از عوامل تاخیر در ایجاد فرصت های شغلی روستایی اعلام کرد و گفت: قبل از ابطال بخشنامه ها می‌توانستیم با پروانه نظام صنفی، زمین و یا خدمات برای راه اندازی دامداری ها واگذار کنیم و حتی با ابطال بخشنامه ها در حال حاضر واگذاری‌ها به شکل قدیم امکان پذیر نیست.

وی در خصوص مشکل شارژ کنتور های هوشمند موتور پمپ های کشاورزی هم گفت: با توجه به این که کارشناسان حوزه کشاورزی تأکید کرده‌اند  نباید در فصل پاییز باغات پسته  را آبیاری کرد مسئله شارژ کنترها  برابر بر نظر اکثریت بهره‌برداران به ماه های آخر سال موکول شده  و پیگیر هستیم تا این مسئله را در شورای حفاظت آب برای موتور پمپ هایی که تنها کشت غلات  دارند پیگیری کنیم.

 

 در ادامه این نشست، اتمام پروژه سالن ورزشی غنی آباد، اخذ اسناد ثبتی برای منازل مسکونی، مشکل پایین بودن سرعت اینترنت ، آسفالت حفاری های انجام شده توسط شرکت گاز ،مشارکت بخش خصوصی در احیا و مرمت قلعه و شاه نشین تاریخی روستای غنی آباد مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد ادارات ورزش و جوانان، میراث فرهنگی، بنیاد مسکن ،شرکت مخابرات پیگیر پروژه‌های نیمه تمام خود  از محل اعتبارات ملی و استانی باشند.

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.