کد مطلب: 26454
تاریخ انتشار : 23 دى 1397 - 09:08
هشدارفرمانده نیروی انتظامی شهرستان بشرویه
مراقب کلاهبرداران تلفنی باشید
فرمانده انتظامی شهرستان بشرویه پیرامون کلاهبرداری تلفنی به شهروندان این شهرستان هشدار داد

به گزارش پیام بشرویه ، و به نقل از پایگاه خبری پلیس سرهنگ "فاضل مریمی "اظهار داشت: طی چند روز گذشته تعدادی از شهروندان در شهرستان بشرویه علیرغم توصیه ها و آموزش های پلیس توسط کلاهبرداران تلفنی فریب خورده اند که عده‌ای کلاهبردار اقدام به برداشت پول از حساب آنها کرده اند.

وی ادامه داد: افراد سودجو تحت عناوین مختلف با شهروندان تماس گرفته و خبر برنده شدن و یا قصد واریز پول را داشته و از آنان می‌خواهند که بلافاصله برای دریافت جایزه یا وجه خود به دستگاه عابر بانک مراجعه کنند و به زبان دستگاه عابر بانک را به انگلیسی تغییر دهند.

 فرمانده انتظامی شهرستان بشرویه ادامه داد: سودجویان از عدم تسلط و آشنایی قربانی به زبان خارجی سوء استفاده کرده و با شگرد خاصی علاوه بر تحصیل رمز اینترنتی حساب بانکی قربانی؛ باعث انتقال مبلغی به حسابی که کلاهبردار آن را "کد" معرفی می کند می شوند.

 سرهنگ مریمی از شهروندان درخواست کرد به تماس ها و پیامک های برنده شدن و دریافت جایزه و یا دریافت وجه نقد به هیچ عنوان توجه نکنند و هوشیار باشند برای واریز وجه به حساب عابربانک آنان نیازی به حضور شخص در کنار دستگاه خودپرداز نیست  و عنوان این موضوع که در انتقال وجه با استفاده از شبکه شتاب اشکالی رخ داده صرفا شگردی است که کلاهبرداران از آن برای خالی کردن حساب و به دست آوردن رمز اینترنتی شهروندان استفاده می کنند.

 وی با بیان اینکه رمز اول و دوم و کد cvv2 کارت بانکی افراد محرمانه است افزود: شهروندان از ارائه اطلاعات محرمانه کارت خود به دیگران خودداری کرده و هیچ بانکی به اطلاعات محرمانه کارت بانکی (نظیر رمز اول یا دوم؛ کد و تاریخ اعتبار انتقال کارت) نیاز ندارد.

سرهنگ مریمی با بیان اینکه برای انتقال وجه با خودپرداز نیازی به استفاده از منوی انگلیسی نیز تصریح کرد: زبان انگلیسی برای بهره‌برداری مسافران خارجی ایجاد شده است و هنگام انتقال وجه فقط شماره ۱۶ رقمی کارت دریافت کننده وجه کافی است و نیازی به ارائه سایر اطلاعات کارت بانکی یا مراجعه به دستگاه خودپرداز نیست.

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.