کد مطلب: 26446
تاریخ انتشار : 14 دى 1397 - 14:36
امام جمعه موقت بشرویه:
حجاب اسلامی،ضامن سلامت جامعه است
امام جمعه موقت بشرویه گفت:یکی از شاخصه های دین مبین اسلام رعایت حجاب می باشد که فواید روحی و روانی بسیاری برای فرد و همچنین سلامت جامعه در به دنبال دارد .

به گزارش پیام بشرویه ، 

"حجت الاسلام علی اکبر حدادیان" ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان بشرویه با اشاره به برکات انفاق در زندگی خاطرنشان کرد: خداوند متعال امر کرده تا انسان‌ها در راستای اجرای کارهای ارزشمند همچون انفاق و کمک به دیگران پیشقدم باشند تا بعد از مرگ پشیمانی حاصل نگردد .

امام جمعه موقت بشرویه افزود :به فرموده آقا امام صادق علیه السلام هرکس انفاق می کند خداوند افزون‌تر به او اعطا می‌کند و همچنین فرشتگان دعا می کنند تا بر خیر و برکات او افزوده گردد.

وی با اشاره به آثار انفاق در زندگی هم گفت: انفاق و کمک به دیگران علاوه بر خیر و ثواب عظیمی که دارد باعث شادمانی و خوشحالی درونی شده و همچنین رزق و روزی را افزایش میدهد.

حدادیان در ادامه خطبه های نماز جمعه با اشاره به اهمیت حجاب تصریح کرد: یکی از شاخصه های دین مبین اسلام رعایت حجاب می باشد که فواید روحی و روانی بسیاری برای فرد و همچنین سلامت جامعه در به دنبال دارد .

امام جمعه موقت بشرویه افزود: عفاف و حجاب باعث رونق ازدواج و کاهش طلاق می شود و همچنین استحکام خانواده را به دنبال داشته و باعث افزایش دوستی ها بین زوجین می گردد چرا که در اصل حجاب ارزش دادن به زن و بها دادن به او می باشد.

وی تصریح کرد: اسلام حرمت نگه داشتن و حجاب را مجوز فعالیت های اجتماعی دانسته اما غرب حجاب را از بین برده و باعث سوء استفاده از زن به عنوان یک ابزار و تجارت شده است که این مهم به زندگی اجتماعی و فردی در کشورهای غربی لطمه زده است.

حدادیان با اشاره به ماجرای کشف حجاب رضاخانی هم گفت : زمان کشف حجاب که توسط رضاخان صورت گرفت علمای بزرگوار و مردم قیام کردند که مهمترین قیام آن در مسجد گوهرشاد به وقوع پیوست و باعث به شهادت رسیدن شمار زیادی از مردم شد.

وی در ادامه به حادثه ۱۹ دی ماه در قم هم اشاره کرد و گفت :مردم قم در حمایت از امام راحل قیام کردند و مقدمه قیام کل ملت ایران شد تا انقلاب اسلامی به سرانجام برسد.

حدادیان همچنین با اشاره به عملیات کربلای ۵ خاطرنشان کرد :علی‌رغم تمام عربده‌کشی های دشمنان انقلاب ولی رزمندگان اسلام و شهدای گرانقدر با ایستادگی در عملیات‌های مختلف به ویژه در عملیات کربلای ۵ پیروزی های درخشانی را به دست آوردند.

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.