کد مطلب: 26441
تاریخ انتشار : 7 دى 1397 - 17:44
رئیس پلیس فتای استان خراسان جنوبی گفت:شهروندان مراقب کلاهبرداری افراد فرصت طلب با هویت جعلی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی باشند .

به گزارش پیام بشرویه ، و به نقل از پایگاه خبری پلیس ،سرهنگ"محمد پور"اظهار داشت:امروزه افرادی فرصت‌ طلب با هویت‌ جعلی در فضای مجازی و با انتشار آگهی‌هایی در کانال‌ها و گروه‌های شبکه‌های اجتماعی و یا در سایت‌های آگهی از برخی هموطنان تحت عناوینی مانند فروش مدراک از جمله مدرک تحصیلی، مدارک هویتی(شناسنامه،کارت ملی) و... کلاهبرداری می‌کنند.

 

وی اظهار داشت: این افراد با سوء‌استفاده از بلند پروازی برخی از کاربران و با دریافت مبالغی هنگفت، اقدام به فروش مدارک تحصیلی با عناوینی همچون «کارشناسی آسان»،«مدرک دانشگاهی بدون حضور در کلاس»، «مدرک دانشگاهی از دانشگاه‌های معتبر خارج و یا داخل کشور»، « دریافت مدرک تحصیلی دانشگاهی معتبر همراه با استعلام»  و... می‌کنند که بعضا در برخی از موارد هم مشاهده شده است اصلا مدرکی برای فرد صادر نشده و افراد کلاهبردار بعد از گرفتن پول دیگر پاسخگو نیستند و متواری می شوند.

 

وی در ادامه افزود: کاربران بدانند که تمام این آگهی‌ها دروغ بوده و مدارکی هم که ارائه می‌شود جعلی است و به هیچ عنوان فریب این افراد را نخورند.

 

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات خراسان جنوبی در توصیه به کاربران فضای مجازی عنوان کرد: کاربران مدنظر داشته باشند مدارک رسمی را سازمان‌های مرتبط و معتبر با توجه به قوانین کشور صادر می‌‌کنند.

 

سرهنگ محمدپور در ادامه یادآور شد: افرادی که در فضای مجازی اقدام به فروش مدارک‌ جعلی می‌کنند و همچنین افرادی که این مدارک‌ جعلی را خریداری کرده و در جایی ارائه می‌دهند، بدانند  که این کار آن ها جرم بوده و پلیس با این افراد برخورد قانونی خواهد داشت.

 

وی در پایان گفت: از همه کاربران فضای مجازی تقاضا داریم در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش نمایند.

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.