کد مطلب: 26379
تاریخ انتشار : 9 مهر 1397 - 16:32
در همایش اصناف و بازاریان عنوان شد :
خداوند از محتکران و گرانفروشان راضی نیست
کارشناس مسایل مذهبی بشرویه گفت: بر طبق آیات و روایات اسلامی خداوند پیامبران و اولیای خدا از کسانی که مایحتاج مردم را نگهداری کرده تا به قیمت گرانتر بفروشند راضی نیست .

به گزارش پیام بشرویه ، 

حجت الاسلام والمسلمین محمد اکبرزاده مقدم از کارشناسان مذهبی بشرویه در همایش بازاریان و اصناف که در محل مسجد امام محمد باقر علیه السلام بازار برگزار شد با اشاره به آیات و روایات اسلامی گفت: در اعتقادات مذهبی به این باوریم که تلاش گران برای رزق حلال در ردیف محبین خدا هستند .

وی با اشاره به احادیث و خاطراتی از حضرت امام صادق هم گفت: زمانی که به آقا امام صادق علیه السلام خبر رسید که در مصر قحطی رخ داده و برخی از کسبه مدینه به دنبال جمع آوری مایحتاج مردم را به نرخ گران‌تر میفروشند فرمود: هرکس که بین جمع آوری ارزان عمومی و مایحتاج مردم باشد و آنها را انبار کرده تا با قیمت گرانتر بفروشد قطعاً خداوند پیامبر و اولیای خدا از او راضی نیستند و این گونه افراد از دایره کاسبین و بازاریان که محبوب خدایند به دورند و مورد عذاب خدا قرار خواهد گرفت.

وی گفت: قطعاً کسبه محترم با اصول و فقه بازار و کسب روزی حلال آگاهند و نباید عده‌ای با این باور که مردم چون محتاجند راضی هستند هر گونه وجهی را برای تهیه ارزاق عمومی خود و قیمت های غیرمتعارف بپردازند از معامله شرعی است خیر انسان نباید کالا و مایحتاج مردم را به قیمت های زیاد و با سود های بالا عرضه کند.

حجت الاسلام اکبر زاده افزود: کاسب و بارداری باید طبق فرموده رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم کالا و جنس مرغوب و با کیفیت عرضه کند و چنانچه در عرضه کالای خود تقلب نموده و جنسی بی کیفیت به قیمت بالا به مردم بدهد گناه کار است .

وی ضمن توصیه به بازاریان و کسبه محترم برای رعایت انصاف در معاملات هم گفت: قطعاً بازاریان محترم شهرستان بشرویه اصول و قواعد اسلامی را در معاملات خود رعایت می کنند بلکه باید بدانیم اگر به دنبال نزول برکات و نعمتهای خداوند هستیم و میخواهیم خداوند دعاهایمان را اجابت کند باید از عمل زشت و خانمان برانداز ربا و رشوه در بازار معاملات جلوگیری شود.

حجت الاسلام اکبرزاده گفت: پیروان مکتب شیعه و عاشقان مولا امیرالمومنین علیه السلام باید از سیره آن حضرت الگو بگیرد که همیشه در وسط بازار راه می روند و به مردم و بازاریان توصیه می‌کرد به حساب اعمال و رفتار خود برسید قبل از اینکه به حسابتان رسیدگی شود لذا باید همیشه به دنبال این باشیم که همانگونه که به دنبال محاسبه سود خود هستیم به فکر حساب روز قیامت هم باشیم که بتوانیم از گذرگاه سخت عبور کنیم.

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.