کد مطلب: 26337
تاریخ انتشار : 17 شهر 1397 - 17:39
در نشست ستاد امر به معروف و نهی از منکر بشرویه عنوان شد:
در ایام محرم برپایی نماز اول وقت توسط هیات و پرهیز از عزاداری های ناصحیح ترویج شود
امام جمعه موقت شهرستان بشرویه خاطرنشان کرد: اساسی‌ترین توصیه امر به معروفو نهی از منکر حتی در میدان جنگ مسئله اقامه نماز اول وقت است که متأسفانه در ایام عزاداری ها کمتر به این مسئله پرداخته می شود .

به گزارش پیام بشرویه ، "حیرانی" دادستان دادگاه انقلابی اسلامی شهرستان بشرویه ظهر امروز در نشست ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر این شهرستان با اشاره به مهمترین معروفات خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین  برنامه ها برگزاری جلسات ایام محرم است که باید دقت شود که به انحراف و برنامه های حاشیه دار کشیده نشود .

 

وی افزود: درجلسات هم اندیشی با کانون‌های مداحان و هیئت عزاداری تأکید شود تا برخی مغرضین که هدف شان به حاشیه کشاندن مجالس عزاداری است  به مقاصد خود دست پیدا نکنند.

 وی با اشاره به اینکه برخی از منکرات از جمله مسائل اقتصادی فرهنگی و اخلاقی در حال رواج است خاطرنشان کرد :متاسفانه امروزه برخی مشکلات از جمله مسائل اقتصادی فرهنگی و اخلاقی به وجود می‌آید که باید تدابیر بهتری برای رفع آن  اندیشیده شود.

 

حیرانی افزود :منکر کم‌فروشی صرفا شامل مغازه دار نمیشود و  کارکنان و برخی کسانیکه متولی خدمات‌رسانی هم هستند ممکن است اقدام به این کم فروشی کنند .

 

دادستان بشرویه  تصریح کرد :از برخی مشکلات فراروی خانواده‌ها مسئله طلاق در جامعه است که باید مسائل سبک زندگی اسلامی بیش از گذشته تبلیغ شود.

وی با اشاره به اینکه انضباط اجتماعی بیش از گذشته باید نهادینه شود افزود: در برخی  کشورها فعالیت های اجتماعی به نوعی انضباط اجتماعی تبدیل شده و در آن جامعه نهادینه شده است ولی برخی موارد از جمله پرداخت مالیات و فرهنگ رفتارهای اجتماعی صحیح هنوز نهادینه نشده است.

 

 وی تصریح کرد :باید سعی کنیم فرهنگ اسلام که مبتنی بر پایه امر به معروف و نهی ازمنکر است ترویج یابد و  هر یک از اعضای جامعه نیز این مهم را وظیفه خود بدانند.

 

 در این نشست حجت الاسلام حدادیان امام جمعه موقت شهرستان بشرویه مهمترین فریضه در اسلام را امر به معروف دانست و گفت :یکی از مهم‌ترین فرایضی که در اسلام به آن توجه ویژه شده مسئله امر به معروف و نهی از منکر است.

 

 حجت الاسلام حدادیان خاطرنشان کرد :طبق آیات و روایات اسلامی قبولی همه اعمال بسته به نماز است و هر جا که دستور به اقامه نماز شده دستور به اجرای فریضه امر به معروف نیز شده است .

 

وی افزود :اگر برنامه های فرهنگی مذهبی و به خصوص مسائل عزاداری بر محور فریضه امر به معروف و نهی از منکر نباشد بی شک ارزشی هم نخواهد داشت.

 

 امام جمعه موقت شهرستان بشرویه خاطرنشان کرد: اساسی‌ترین توصیه امر به معروفو نهی از منکر  حتی در میدان جنگ مسئله اقامه نماز اول وقت است که متأسفانه در ایام عزاداری ها کمتر به این مسئله پرداخته می شود .

 

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.