کد مطلب: 26323
تاریخ انتشار : 10 شهر 1397 - 10:56
در خطبه های نماز جمعه عنوان شد
اکمال دین با امامت حضرت علی (ع)
امام جمعه موقت بشرویه :دین اسلام با ابلاغ امامت حضرت علی (ع) کامل شد /مسئولین همراه و همگام با مردم مشکلات را حس کنند

به گزارش پیام بشرویه ، حجه الاسلام حدادیان امام جمعه موقت بشرویه در خطبه های نماز جمعه این هفته که با حضور مردم مومن و ولایتمدار و در محل مصلی نماز مسجد جامع میدان برگزار شد ,با اشاره به اهداف رسالت انبیاء الهی و ائمه معصومین گفت : جامعه انسانی برای رسیدن به کمالات انسانی که مهمترین هدف خلقت است نیازمند به راهنمایانی بوده اند که آنها را در این مسیر هدایت کند .

وی گفت : خداوند تبارک و تعالی با اولین خلقت انسان یعنی حضرت آدم (ع) انبیاء و پیامبرانی را در بین انسانها برگزید تا جامعه انسانی را به سوی معنویات و کمالات راهنمایی کنند . که در ادامه رسالت به دوران حضرت محمد خاتم انبیاء (ص) با رحلت آن نبی مکرم اسلام به پایان رسید و پس از آن دوران امامت و ولایت از نسل حضرت محمد (ص) ادامه یافت .

امام جمعه موقت بشرویه به چگونگی معرفی جانشینی رسول خدا هم اشاره ای داشت و گفت : اوصیاء خدا که به عنوان جانشینان پیامبر (ص) معرفی می شدند, هدفشان این بود که  مردم را در ادامه دین و مکتب اسلام هدایت کنند ,و اولین ولی خدا و جانشین پیامبر (ص) حضرت علی (ع) بود .که در آخرین سفر حضرت محمد (ص) که از  طواف خانه خدا برمی گشتند؛ در محلی به نام غدیر خم به دنیای اسلام معرفی شد, که به فرموده آقا امام عسکری (ع) اگر امامان و اولیاء خدا معرفی نمی شدند مردم در انجام تکالیف خود سرگردان می شدند .

وی گفت :در اثبات و حقانیت شایستگی حضرت علی (ع) به امامت و ولایت جامعه اسلامی؛ علاوه بر روایات و احادیث فراوانی که از منابع مختلف و به صورت مستند نقل شده , خداوند در چند آیه از آیات قرآن این مسئله را تایید فرموده است , از جمله آیه انذار ,آیه مودت,آیه مباهله,آیه ای که در شان مولاعلی (ع) وارد شده که در حال رکوع به فقرا کمک کرد ,و همچنین آیه ابلاغ تکمیل دین اسلام در واقعه غدیر؛ همه دلالت بر شایستگی حضرت علی (ع) به امامت و جانشینی آخرین خاتم پیامبران حضرت محمد (ص) دارد .

حجه السلام حدادیان در باره واقعه غدیر هم گفت :در مسئله غدیر و معرفی حضرت علی (ع) به امامت , سه مرتبه رسول خدا(ص)از جبرئیل امین خواست تا این ماموریت را از دوش رسول خدا (ص) بردارد؛ که دستور رسید اگر این ماموریت را انجام ندهی , رسالتت کامل نمی شود , بنا براین پیامبر خدا دستور داد تا همه جمع شوند تا به دستور خدا مسئله ولایت و جانشینی انجام پذیرد؛بنا براین همه ما وظیفه داریم در انجام عبادات و اطاعات خود از پیامبران خدا و ائمه معصومین (ع) پیروی کنیم و در راه نشر فرهنگ غنی اسلام ناب و مکت شیعه علوی تلاش جدی نماییم .

حجه الاسلام حدادیان در خطبه دوم نماز به مناسبت های هفته هم اشاره ای داشت و گفت :هشتم شهریور روز شهادت دو یار امام و مسئولین دولت در نظام مقدس جمهوری اسلامی؛ شهیدان رجایی و باهنراست, که در راستای تحقق فرمان حضرت امام (ره) برای عمران ,آبادی و محرومیت زدایی کشور جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند؛ و معاندین و دشمنان کوردل اسلام با استفاده از عامل نفوذی در محل دفتر نخست وزیری این دو اسوه مقاومت و تلاش را ترور کردند و به شهادت رساندند که به همین مناسبت از دوم شهریور تا هشتم به نام هفته دولت نامگذاری شده که آرزوی توفیق و موفقیت را برای همه دولتمردانی که سعی می کنند گرهی از مشکلات مردم را باز کنند داریم ,وانتظار داریم دولتمردان شیوه خدمتگزاری این دو شهید بزرگوار دولت را الگو و نمونه کاری خود قرار دهند .

وی در ادامه به مسائل روز هم اشاره کرد و گفت :در هفته گذشته مجلس شورای اسلامی در ادامه رسالت خود اقدامات مهمی را انجام داد, که یکی استیضاح وزیر اقتصاد بود که تشخیص دادند تا با تغییر در کابینه بتوان مشکلات اقتصادی نظام را که گریبانگیر تمام مردم شده حل نموده ؛که این مسئله در راستای وظیفه ای است که قانون اساسی در بعد وظیفه نظارتی مجلس تعیین کرده است ,

امام جمعه موقت بشرویه در باره سوال نمایندگان از رئیس جمهور هم گفت : نمایندگان محترم مجلس وظیفه دارند از منافع مردم حمایت کنند و با استفاده از وظیفه قانونی خود از قوه مجریه بخواهند تا قوانین را بدرستی اجرایی کند ,و اگر احساس شد که بدلایلی منافع ملت به خطر می افتد ,با استیضاح وزرا و یا تذکر به رئیس دولت جلو خطر را بگیرند .

وی گفت : آنچه که در جریان سوال از رئیس جمهور اتفاق افتاد علی رغم فتنه جویی های دشمنان , جناب رئیس جمهور در مجلس حاضر و به سئوالات نمایندگان در فضایی بسیار مطلوب و صمیمی پاسخ دادند که اقدام هر دوطرف مورد تایید مقام معظم رهبری بود .

خطیب جمعه این هفته اظهار داشت : لازم است در برنامه های قوای سه گانه  هم نکات قوت مورد ارزیابی قرار گیرد و هم نقاط ضعف شناسایی و مورد اصلاح قرار گیرد تا مردم احساس آرامش بیشتر و اعتمادی بهتر داشته باشند .

امام جمعه موقت بشرویه سالروز ولادت آقا موسی بن جعفر (ع) را هم به تمام شیعیان و پیروان آن حضرت تبریک گفت و یاد آور شد : آقا امام موسی بن جعفر (ع) در مدت 35 سال امامت خود با چهار خلیفه غاصب عباسی معاصر بود که از ناحیه این ظالمان ستم های فراوانی را تحمل کرد و 14 سال از عمر شریف خود را در زندانهای این غاصبان خلافت بسر کرد .

وی گفت : دوران امامت آقا موسی کاظم (ع) به لحاظ درگیریهای خلفا با یکدیگر بسیار سخت بود وآن حضرت نهایت سعی خود را می نمود تا از فرصتها بهترین استفاده را ببرد و در راه احیاء دین اسلام تلاش کند , و لازم است شیعیان و پیروان آن حضرت از سیره زندگی آن امام همام الگو برداری کنند .

حجه الاسلام حدادیان به واقعه روز مباهله هم اشاره کرد و گفت : جریان مباهله یکی از دستورات قرآن کریم است که رسول خدا (ص) برای اثبات حقانیت خود حاضر شد , اهل بیت خود یعنی حسنین , فاطمه زهرا (س) و حضرت علی (ع) را با خود به قرار گاه با یهودیان ببرد , که طرفین برای اثبات حقانیت خود دعا کنند تا حق پا برجا و باطل از بین برود ,که نهایتا طرف یهودی با مشاهده اهل بیت (ع) از ادامه مباهله سرباز زد و منصرف شد و در مقابل رسول خدا تسلیم شدند .

امام جمعه موقت بشرویه گفت :مسلمان واقعی کسی است که زمانی که احساس می کند اصل دین و مکتب به خطر می افتد , خود و خانواده خود را برای احیاء حق فدا می کند؛ و رسول خدا (ص) در جریان مباهله و یا مواردی که احساس می کرد دین خدا به خطر می افتد , حاضر می شد جان خود و اهل بیتش را فدا کند .

وی گفت : در نظام جمهوری اسلامی باید مسئولین همراه و همگام با مردم مشکلات را حس کنند تا مردم به آنان اعتماد بیشتری پیدا کنند .

خطیب جمعه این هفته فاصله گرفتن مسئولین از مردم را زمینه بی اعتمادی مردم برشمرد و از مسئولین خواست تا درراه حل مشکلات مردم از تمام توان و تلاش خود استفاده کنند .

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.