کد مطلب: 26306
تاریخ انتشار : 21 مرد 1397 - 13:28
فرمانده نیروی انتظامی بشرویه گفت:خوشبختانه در سطح استان کمترین مورد سرقت ها در شهرستان بشرویه صورت گرفته و به نسبت سال گذشته تعداد سرقت‌ها ۲۵ درصد کاهش یافته است .

به گزارش پیام بشرویه ، "سرهنگ رضا فولادی "ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان بشرویه که در محل ستاد فرماندهی نیروی انتظامی این شهرستان برگزار شد شهادت آقا امام جوادالائمه(ع) را تسلیت گفت و همچنین با توجه به ایام عید پیش رو از جمله سالروز ازدواج حضرت علی و فاطمه زهرا و همچنین اعیاد قربان و غدیر این ایام را گرامی داشت.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان بشرویه به نقش رسانه‌ها در انضباط اجتماعی و امنیت اشاره کرد و گفت :قلم خبرنگار می‌تواند کمک بسیار موثری به ثبات و امنیت جامعه داشته باشد

 وی افزود: رسانه ها نقش بسیار موثری در عملکرد نیروی انتظامی دارند .

فولادی با اشاره به حفظ وحدت و تعاملات اجتماعی هم خاطرنشان کرد: رسانه و خبرنگار می‌تواند با رویکرد حفظ تعامل همدلی و ایجاد وحدت اجتماعی بازوی توانمند پلیس در مسیر تحقق وظایف باشد.

 

 فرمانده نیروی انتظامی بشرویه افزود:همکاری و تعامل رسانه‌ها و خبرنگاران با نیروی انتظامی شهرستان بسیار خوب است که جای تقدیر دارد.

 

 وی در ادامه با اشاره به عملکرد نیروی انتظامی  بشرویه از ابتدای سالجاری تاکنون هم بیان کرد :مهمترین وظیفه نیروی انتظامی برقراری امنیت است که خوشبختانه شهرستان بشرویه در سطح بسیار بالای از نظر امینیت اجتماعی و آرامش قرار دارد.

فولادی افزود: همکاری مردم نیز با نیروی انتظامی بسیار افزایش یافته به حدی که خطوط ۱۱۰ که مهم ترین و سریعترین راه ارتباط مردم با نیروی انتظامی است  در طی پنج ماهه اول سال تعداد ۹۶۵ تماس را ثبت کرده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از ۱۵ درصد رشد برخوردار بوده است.

وی تصریح کرد: حداکثر زمان رسیدن مأموران و بررسی گزارشات ۱۱۰ حدود یک ربع است که خوشبختانه ماموران نیروی انتظامی به موقع در عملیات ها حضور می یابند.

فرمانده نیروی انتظامی بشرویه با اشاره به کاهش سرقت ها در این شهرستان هم خاطرنشان کرد :در حوزه سرقت‌ها مصمم هستیم تا قاطعانه و در اسرع وقت عمل کنیم ، و خوشبختانه در سطح استان کمترین مورد سرقت ها در شهرستان بشرویه صورت گرفته و به نسبت سال گذشته تعداد سرقت‌ها ۲۵ درصد کاهش یافته است .

وی تصریح کرد :حضور فیزیکی مأموران در میان مردم بسیار موثر بوده و مردم احساس امنیت می‌کنند.

فولادی با اشاره به اینکه سرقت اماکن خصوصی و احشام بیشترین فراوانی را دارد گفت :با توجه به اینکه مراکز دامداری‌ها بسیار پراکنده است احتمال سرقت افزایش پیدا می‌کند که تقاضا داریم شهروندان مراقبت بیشتری از اموال خود داشته باشد.

 وی افزود :اماکن خصوصی بیشتر در چاه موتورهای کشاورزی از مراکز نگهداری تولیدات کشاورزی است که باید کشاورزان موارد حفاظتی را رعایت کنند.

فرمانده نیروی انتظامی بشرویه با اشاره به طرح جمع آوری موتورسیکلت‌های بلاصاحب در سطح شهر هم گفت: دیده می‌شود که برخی موتورسیکلت ها در خیابان ها رها می شود و این مورد به دلیل اعتماد بیشتر مردم در سطح شهرستان انجام میشود ولی زمینه سرقت را افزایش می دهد ،مخصوصا شبها موتور سیکلت ها رها می شودلذا باید این مسائل برای مردم توضیح داده شود  تا بیشتر از گذشته به فکر اموال خود باشند و موتورسیکلت های بدون صاحب جمع آوری میشود تا از سرقت جلوگیری گردد.

فولادی افزود :در خصوص سرقت منزل نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷۰۰ درصد کاهش داشته ایم و دلیل این امر سرعت عملیات ماموران آموزش های چهره به چهره در اماکن مذهبی و مساجد و کنترل سارقین و افراد مشکوک می باشد

 وی تصریح کرد: همچنین در خصوص سرقت موتورسیکلت نیز ۶۶ درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته ایم.

فرمانده نیروی انتظامی بشرویه به موضوع مواد مخدر در شهرستان بشرویه اشاره کرد و گفت :مواد مخدر در  معضل بزرگی درسطح  کشور میباشد و متاسفانه در سطح شهرستان نیز هرچند کم ولی همان مقدار کم نیز وجود دارد که مصمم هستیم بتوانیم مبارزه ی بسیار خوبی در حوزه پیشگیری و جلوگیری از توزیع مواد مصرفی صنعتی و سنتی داشته باشیم که در این راستا در طول سال 63 نفر توزیع‌کننده دستگیر شدند.

وی  با تاکید بر اینکه خانوادها باید فرزندان خود را کنترل کنند گفت: با توجه به پیشینه ولایت مداری و ایمان مردم شهرستان بشرویه مطمئنان مصرف مواد به حداقل میرسد ولی انتظار میرود خانواده‌ها با مامورین مبارزه با مواد مخدر همکاری بیشتری داشته باشند و فرزندان خود را بیش از گذشته کنترل و مراقبت کنند.

فولادی با اشاره به کشف و ضبظ دستگاه ماهواره هم خاطرنشان کرد: تجهیزات ماهواره‌ای به تعداد ۲۷ دستگاه در سطح شهرستان نیز کشف کرد که جزو اقلام ضدفرهنگی اسلامی محسوب می‌شود و در دستور کار ویژه قرار گرفته است.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به برخورد با رانندگان متخلف هم گفت: هدف برخورد با رانندگان متخلف کاهش تصادفات و پیامدهای ناشی از تصادفات رانندگی  است.

وی خاطر نشان کرد: در مدت  سال گذشته ۳۶۵ موتورسیکلت و ۶۵ خودرو توقیف و به پارکینگ هدایت شده‌اند.

فولادی با اشاره به اینکه رعایت نکات ایمنی در رانندگی برای خود شهروندان مفید است بیان کرد: انتظار داریم راکبین موتورسیکلت و رانندگان حتما در استفاده از کلاه ایمنی و کمربند ایمنی دقت عمل لازم را داشته باشند .

وی با اشاره به نصب دوربین مداربسته در میدان امام خمینی هم گفت :دوربین مداربسته در میدان امام خمینی نصب شده ولی کنترل ترافیک و توقف ممنوع خودروها هنوز مورد اعمال قانون صورت نگرفته  که قرار است قبل از این مورد اطلاع رسانی و توضیحات کامل انجام شود

فرمانده نیروی انتظامی بشرویه با اشاره به افزایش تصادفات درون شهری و برون شهری خاطرنشان کرد :متأسفانه در مدت پنج ماهه ابتدای سال ۱۸ درصد تصادفات درون شهری و ۴۴ درصد تصادفات برون شهری افزایش یافته که کاهش تصادفات دغدغه اصلی متولیان می باشد.

 وی افزود: بر این  اساس تعداد ۲۳ فقره تصادف برون‌شهری صورت گرفته که متاسفانه منجر به جراحات و فوت نیز شده است و انتظار داریم از همشهریان و مسافرانی که از این شهرستان گذر می‌کنند بیش از گذشته در رانندگی خود قوانین و مقررات را رعایت کنند.

 وی از راه اندازی قرارگاه پیشگیری از تصادفات خبر داد و گفت: قرارگاه پیشگیری از تصادفات در سطح استان و به تبع آن در شهرستان‌ها راه‌اندازی می‌شود تا تعداد تصادفات را به حداقل برسانیم.

 وی در ادامه با اشاره به اینکه جرایم در سطح شهرستان روند نزولی دارد بیان کرد :روند کاهش جرائم را با قاطعیت دنبال می‌کنیم و خوشبختانه این امر در حال تحقق است

 

 فرمانده نیروی انتظامی با انتقاد از راه اندازی کاروان های عروسی و ایجاد مزاحمت برای مردم هم گفت :یکی از مسائل و مشکلات مهمی که در این ایام و ماه ها بیشتر مورد توجه است راه اندازی کاروان های عروسی در سطح شهر و ایجاد سر و صدا در نیمه شب میباشد که گلایه بسیاری از مردم را در بر داشته است و اگر متولیان برگزاری عروسی مدیریت خوبی در این زمینه نداشته باشند قاطعانه برخورد خواهد شد

فولادی تصریح کرد: پلیس قبل از برگزاری کاروان‌های عروسی هشدارهای لازم را به صاحبان مجلس اعلام می کند.

 وی در ادامه با اشاره به ارتباط بسیار خوب مردم با سامانه ۱۹۷ هم گفت :سامانه ۱۹۷ برای ارتباط مردم در خصوص عملکرد پلیس و نیروی انتظامی را اندازی شده که خوشبختانه شهرستان بشرویه نیز با استقبال خوبی مواجه شده است و تاکنون این تماس ها ۴۳ درصد افزایش داشته که شامل تقدیرتشکر انتقال و پیشنهاد می باشد .

فرمانده نیروی انتظامی  تصریح کرد :انتقادات مردم از عملکرد نیروی انتظامی قطعا زمینه ارتقاء کار دستگاه‌ها را فراهم می آورد و در همین راستا نیز تقدیر از نیروی انتظامی ۱۰۴ درصد افزایش و انتقاد از نیروی انتظامی نیز ۳۰ درصد افزایش داشته است که به تمامی انتقادها رسیدگی شده و مورد بررسی قرار میگیرد.

 

گفتنی است در پایان این نشست خبری؛ اصحاب رسانه شهرستان بشرویه توسط پرسنل نیروی انتظامی تجلیل شدند.

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.