کد مطلب: 26301
تاریخ انتشار : 19 مرد 1397 - 15:11
امام جمعه بشرویه با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی با قدرت به مسیر خود ادامه می دهد گفت: اگر کسی بخواهد در برابرموج خروشان انقلاب بایسد و با خون شهدا بازی کنند و یا برخی احزاب و گروه ها بخواند به دنبال تسویه حساب سیاسی باشند زمین خواهند خورد.

به گزارش پیام بشرویه ، "حجت الاسلام و المسلمین محمد شمس الدین" ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه شهرستان بشرویه که با حضور مردم مومن و ولایتمدار بشرویه برگزار شد با اشاره به فرا رسیدن ماه ذی الحجه خاطر نشان کرد:روایات بسیاری از فضایل این ماه امده است و با انجام اعمال این ماه مومنان  میتوانند از ثواب بسیاری بهره مند شد.

 

امام جمعه بشرویه با اشاره به سالروز ازدواج حضرت علی و فاطمه زهرا بیان کرد:ازدواج از جمله مصادیق تقوای الهی محسوب میشود.

 

وی افزود:ازدواج مهمترین عامل تشکیل اجتماع مهم خانواده است و مورد توجه ویژه دین مبین اسلام نیز قرار گرفته است.

 

شمس الدین با تاکید بر اینکه انسان با تامل و تفکر در هستی عالم به وجود خداوند متعال پی میبرد گفت :در هرکجای عالم نشانه های ایت الهی مشخص است که خداوند تمام آفریده های خود را برای بهره گیری انسان خلق کرده تا انجا که تمام این خلقت حول محور نظم دقیقی است و خداوند در کنار آیات خود،ازدواج را مهم برمیشمرد.

 

امام جمعه بشرویه افزود: ازدواج جوانان بسیار مهم است و انتخاب درست، مهمتر است که باید مشورت مناسبی صورت گیرد.

 

وی با اشاره به اینکه ازدواج باعث خیر و برکت میشود گفت: جوانان باید بعد ازدواج توجه خود را به کانون خانواده جلب کنند و ارتباط با دوستان خود را در اولویت بعدی قرار دهند.

 

شمس الدین با تاکید بر اینکه باید زوجین سنگ صبور هم باشند گفت:زوجین باید همدم هم باشند نه با تنش آفرینی موجب ایجاد اختلاف شوند.

امام جمعه بشرویه افزود: مردان باید توجه کنند که محیط خانه و خانواده را آرام کنند و پرخاشگری و قدرت نمایی در محیط خانه جایی ندارد.

 

وی فرزند آوری و فرزند داری را از مهمترین مباحث تشکیل خانواده برشمرد و گفت:فرزند آوری انچنان جایگاه والایی در دین اسلام دارد که علاوه بر ایجاد آرامش فردی در خانواده و اقوام،ثواب عظیمی برابر ثواب مجاهدان در راه حق عنوان شده است.

 

شمس الدین در ادامه خطبه های نماز جمعه بشرویه با بیان اینکه حج ابراهیمی کنگره بزرگ قدرت اسلام است گفت:حج ابراهیمی نشان دهنده قدرت بزرگ اسلام و مسلمانان جهان است.

امام جمعه بشرویه توفیق انجام خدمت را در گرو تلاش برشمرد و گفت:اگر حرکت و تلاشی برای رسیدن به خواسته ها انجام نشود بی شک تنها درخواست از خداوند، منطقی نیست چرا که تا حرکتی انجام نشود برکت کار هم وجود ندارد و توفیق در مسیر بندگی خدا نیاز به برداشتن قدم های سازنده دارد.

 

وی با گرامیداشت سالگرد شهید حججی  و تقدیر از برگزار کنندگان مراسم یادبود این شهید بزرگ گفت: شهید حججی نمونه بزرگ جوانان عزیز است که در راه اسلام ثابت قدم هستند و در برابر دشمنان ایستادند و نشان دادند ایران اسلامی در برابر تمام توطئه ها میایستد.

 

شمس الدین افزود:دشمنان همچنان به فکر این هستند که احکام دین  اسلام و انقلاب را از بین ببرند و با تجهیز رژیم بعثی تا ترور شخصیت ها و نفوذ به کشور و برنامه های توطئه گرایانه به دنبال نا امنی در کشور ما هستند که حاکمیت مکتب علوی و اسلام ناب محمدی نباشد ولی ملت ما جانانه دفاع کردند و هزاران شهید تقدیم کرد.

 

امام جمعه بشرویه با تاکید بر اینکه ملت ایران همواره پای انقلاب هستند گفت:ملت ایران الگوی خود را از زندگی پیامبر و امامان معصوم میگیرند و ملت حسینی و زینبی هیچ گاه نمیگدازند دشمنان، کشوری  را که به دنبال پیاده کردن احکام اسلام است را زمین گیر میکنند.

 

وی با اشاره به اینکه نفوذ افکار غرب به دنبال نابودی کشور است گفت: برخی تفکرات لیبرال ها که با انقلاب مشکل دارند میخواهند تسویه حساب شخصی و سیاسی کنند و با نفوذ در کشور و بهانه گیری برای مقاومت در برابر دشمن میخواهند کشور را به سمت دیگری ببرند.

شمس الدین افزود: اگر امروز ترامپ  عنوان میکند بدون هیچ پیش شرطی مذاکره میکند مشخص است به دنبال بازی سیاسی است چرا که رفتارهای او همواره نشان میدهد که ثبات ندارد و ثابت کرد که در نقض پیمان همیشه پیش قدم است.

امام جمعه بشرویه با اشاره به گوشه ای از کارنامه سیاه و پرجنایت آمریکا گفت: آمریکا دارای کارنامه سیاه جنایت در جهان است و هر کجا که جنگ و کشتار است دست پلید آمریکاو حمایت های او که مدعی حقوق بشر است دیده میشود حالا ملت ایران به اینچنین رژیمی اعتماد کند؟رژیمی که هواپیمای ایران را زدند و همواره در کشور مشکل ایجاد کرده و دخالت کرده اند.

وی افزود: افرادی که به دنبال مذاکره با آمریکا هستند یا ساده هستند یا احمق که متوجه نمی شوند توطئه های آمریکا مشخص است ،مگر چند مورد از تعهدات خود را عمل کرده ، مگر قضیه برجام و خروج آمریکا را فراموش  کرده اند.، امریکا به دنبال پیاده کردن قانون جنگل در دنیا به اسم حقوق بشر است.

 

شمس الدین با اشاره به اینکه مردم ایران اسلامی الگوی خود را از زندگی پیامبر گرفته اند گفت: مگر ملت ایران اسلامی که الگوی آنان  پیغمبر اکرم است که در۳ سال محاصره اقتصادی تسلیم دشمن نشد  وامروز متاسفانه برخی تسلیم آمریکا شده اند  و میبینیم سرنوشت اعرابی که مثل گاو شیرده دوشیده می شوند.

 

امام جمعه بشرویه افزود: ملت ایران مراقب است و مرزهای خود را از بیرون حفظ میکند همچون شهید حججی که حجت بزرگ برای همه بود و در حوزه جنگ اقتصادی  که دشمن راه انداخته اند امروز همه ما وظیفه داریم همچو الگوهای اسلامی  خود استقامت کنیم و دشمن را به خاک سیاه خواهیم کشاند.

وی تصریح کرد: راه اندازی و عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی و ظرفیت های داخلی راهکار موثر در برابر دشمنان است و  دولت مردان باید در مسیری حرکت کنند که دشمنان سو استفاده نکنند.

شمس الدین با انتقاد از اینکه دولت ها مسیر تک قطبی بودن اقتصاد را در پیش گرفتند گفت: در هر دولتی که به حرف رهبری گوش ندادند به زمین خوردیم و در تمام دولت ها تذکر دادند که از هربه دشمن که اقتصاد نفتی است دور شوید و عدم این امر باعث سو استفاده دشمن شد.

 

امام جمعه بشرویه همچنین به روند تجمل گرایی برخی دولتمردان انتقاد کرد و گفت: دولتمردان در راس قدرت تجمل گرایی را کنار بگذارند مراقب آقازاده های خود باشند چرا با برخی رفتارها مردم را ناراحت میکنند و زمانی که میبیند مدیران بهترین امکانات در خارج دارند ناراحت میشوند.

وی ادامه داد: دولت و مسولان چرا کنترل بازار را سریع انجام نمیدهند و متاسفانه دیده میشود برخی مدیران مستقیم در افزایش دلار نقش داشته اند که باید پاسخگو باشند.

شمس الدین با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی معجزه بزرگ قرن است گفت: انقلاب اسلامی معجزه بزرگ قرن است و باید قدر آن را بدانیم و نگذاریم دشمن از مشکلات سو استفاده کنیم.

 

وی افزود: با نگاهی کلی به وضعیت ۴۰سال پیش امروز، متوجه میشویم که شهرستان ما در قبل انقلاب در حوزه امکانات و زیرساخت ها چه داشته است و  امروز در چه جایگاهی هستیم و حتی دورترین روستاها از بالاترین امکانات بهره مند هستند

 

امام جمعه بشرویه با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی با قدرت به مسیر خود ادامه می دهد گفت: اگر کسی بخواهد در برابرموج خروشان انقلاب بایسد و با خون شهدا بازی کنند و یا برخی احزاب و گروه ها بخواند به دنبال تسویه حساب سیاسی باشند زمین خواهند خورد.

 

شمس الدین در ادامه با توصیه به کنکوری ها برای تقوت دانشگاه های بشرویه هم گفت: رتبه داران کنکور با انتخاب دانشگاه شهرستان رونق علمی را به دانشگاه ها تزریق کنند‌.

 

در پایان خطبه ها امام جمعه بشرویه  با طلب حلالیت از همه نمازگزاران برای سفر حج،از همگان خداحافظی کرد

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.