کد مطلب: 26297
تاریخ انتشار : 16 مرد 1397 - 14:27
فرماندار بشرویه :نظام مقدس جمهوری اسلامی در بسته های حمایتی خود توجه ویژه ای به مناطق محروم و کمتر توسعه یافته دارد.

به گزارش پیام بشرویه ، " علیرضا زمان زاده" فرماندار شهرستان بشرویه شب گذشته در نشست مردمی مطالبات جاده ای که در محل هتل کیان و با حضور اعضای شورای اسلامی شهر بشرویه و جمعی از صاحب نظران و معتمدین برگزار شد, با اشاره به دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی گفت :حاکمیت و نظام مقدس جمهوری اسلامی در بسته های حمایتی خود توجه ویژه ای را به مناطق محروم و کمتر توسعه یافته دارد, که مصداق عینی آن همت بالای مسئولین نظام در توسعه زیرساخت های کشوری و منطقه ای نسبت به قبل از انقلاب است, که جای شکرگذاری دارد.

 وی با اشاره به مسائل اجتماعی و سیاسی منطقه خاورمیانه هم گفت: منطقه خاورمیانه متأسفانه امروزه گرفتار حضور و دخالت های کشورهای استکباری و رژیم های تروریستی است که به دنبال تنش آفرینی در بین کشورهای اسلامی هستند .

فرماندار بشرویه با اشاره به روند مذاکرات برجام هم گفت: در مسئله برجام هرچند رژیم استکباری آمریکا بدعهدی کرد و از برجام خارج شد ولی با تدبیر سیاست راهبردی کشور جمهوری اسلامی؛ سران کشورهای جهان از عهد شکنی های آمریکا اظهار گله‌مندی دارند ,واز سیاست‌های آن در خروج از برجام حمایت نکردند, و انشاءالله این مسئله با پیگیری که انجام می‌شود به نتایج مطلوبی خواهد رسید.

 وی با قدردانی از روحیه وحدت گرایی و همدلی مردم در مطالبات به حق خود هم گفت: هر جا که مسئله وفاق ملی و همگرایی وجود نداشته باشد, پیگیری مطالبات به نتیجه ای نمی رسد, و آنچه که مردم مومن و وفادار بشرویه در خصوص احداث جاده بشرویه به بجستان رادنبال می کنند؛ مطالبه به حقی است که نتیجه تعامل و وحدت آنان است.

وی یادآور شد از سالی که بشرویه به شهرستان ارتقا یافت قرار بود تا مدت پنج سال هر سال مبلغ یک میلیارد تومان برای راه اندازی و زمینه‌سازی ارتقاء کامل تخصیص یابد,این مسئله در سال های اولیه تحقق داشت ولیکن در سال‌های اخیر به دلیل کمبود اعتبارات با شرایط نامطلوبی مواجه بودیم.

 نماینده عالی دولت در شهرستان بشرویه راه‌های برون‌رفت از بن‌بست را در سایه همدلی و همگرایی همه مردم و مسئولین دانست و گفت: باید با همدلی, پشتکار و پی گیری اصولی منطقه را از بن بست راه های مواصلاتی خارج کنیم تا بستر توسعه همه جانبه فراهم شود .

زمانزاده از فراهم شدن زیرساخت‌های شهرک صنعتی و گلخانه ای هم خبر داد و گفت: با پیگیری‌های مستمر در حال حاضر در شهرک صنعتی آب ,برق؛ آنتن دهی موبایل و ایستگاه پمپاژ گاز فراهم شده و در آینده نزدیک کار گازرسانی به این شهرک‌ها به اتمام خواهد رسید.

 فرماندار بشرویه یادآور شد در حال حاضر که زمان تخصیص اعتبارات نزدیکشده , با پیگیری‌های مداوم و استفاده از نظرات نخبگان و کارشناسان سعی خواهیم کرد به دنبال اخذ مصوبات لازم و اعتبار آن برای احداث و بازگشایی جاده بشرویه به بجستان باشیم.

" محسن زیبائیان" رئیس اداره راه و شهرسازی هم با ارائه گزارشی از چگونگی روند بازگشایی جاده بشرویه به طبس از مسیر خدا آفرید گفت: این محور مواصلاتی با اخذ مجوز از کمیسیون ماده ۳۲ در ردیف پروژه های ملی قرار گرفته و هر ساله به تناسب تخصیص اعتبارات مبالغی را برای بازگشایی مسیر در نظر می‌گیرند, که در حال حاضر در این محور آن مقدار که در حوزهاستحفاظی شهرستان بشرویه قرار دارد بازگشایی و آماده سازی انجام گرفته, و باقیمانده در حوزه شهرستان طبس است, که ادامه کار در سال جاری به مناقصه پیمانکاری واگذار شده که قطعاً اجرایی خواهد شد.

ویدر خصوص بازگشایی مسیر بشرویه به بجستان  هم گفت: این مسیر با تعریف راه روستایی مصوب شد که تاکنون به کمک جمعی از خیرین شهرستان بشرویه ۸ کیلومتر زیرسازی و آسفالت شد, و چون یکی از خواسته‌های به حق مردم نیک اندیش شهرستان بشرویه است سعی می‌کنیم که مسئولین استانی را قانع کنیم تا مصوبه احداث راه اصلی بشرویه _بجستان را ابلاغ کند.

 رئیس اداره راه و شهرسازی از بهسازی ورودی های شهربشرویه هم خبر داد و گفت: با تخصیص اعتبارات لازم و همکاری سایر نهادها و به خصوص شهرداری محترم ورودی های بشرویه از مسیر فردوس در تقاطع کمربندی به مسجد حضرت ابوالفضل (ع)و بشرویه _ طبس حدفاصل بشرویه تا مجتمع رفاهی و نمازخانه بین راهی امام رضا(ع) کار بهسازی در حال اتمام است, که روان سازی ترافیک را به دنبال خواهد داشت.

 وی از مطالعه احداث باند دوم محور سه راهی بشرویه_ فردوس_دیهوک هم خبر داد و گفت: طرح مطالعاتی باند دوم این محور شروع شده وبه زودی کار عملیاتی آن آغاز خواهد شد.

 در ادامه این نشست حجت الاسلام اکبرزاده از روحانیون شهرستان بشرویه و رئیس سابق شورای اسلامی شهربشرویه  هدف اصلی مطالبات جاده ای مردم را کوتاه شدن مسیر زائران آقا علی بن موسی الرضا علیه السلام برشمرد و گفت: یکی از اهداف اصلی که مردم مومن و ولایتمدار بشرویه پیگیر آن هستند ,کوتاه شدن  و ایمن شدن محورهای مواصلاتی استان‌های مرکزی و جنوب غربی کشور به پایتخت معنوی و مذهبی مشهد الرضا (ع) است که انتظار می رود مسئولین کشوری و استانی رعایت عدالت اجتماعی را در دستور کار خود قرار داده و به خواسته به حق مردم این منطقه توجه کنند.

وی با قدردانی از حضور و همکاری و همدلی مردم بشرویه در کمک به بناهای عام‌المنفعه از جمله بیمارستان ,مدارسو هیئات مذهبی هم گفت: مردم این منطقه همیشه پای کار هستند و با مسئولین همراهی و همگامی خوبی دارند و انتظار می‌رود مسئولین هم به دنبال اجرای پروژه‌هایی باشند که منفعت عمومی و کشوری دارد.

 رحیم کریمی رئیس شورای اسلامی شهرارسک هم از اعلام آمادگی مردم بخش ارسک برای بازگشایی محورهای مواصلاتی شهرستان خبر داد و گفت:مردم بخش ارسک هم مطالبات توسعه راه‌های مواصلاتی را خواسته به حق خود می‌دانند و آماده هرگونه همکاری هستند, ولی انتظار می‌رود در این نشست‌هاکهنشانه وفاق و همدلی همه مردم شهرستان را دارد, از مسئولین کشوری؛ استانی و بخصوص نماینده محترم مجلس شورای اسلامی نیز  دعوت می شد.

 در پایان این نشست تشکیل کمیته مردمی پیگیری بازگشایی محور بشرویه _بجستان مورد تصویب قرار گرفت

 

نظرات کاربران

اگر چه اخبار یک طرفه و جهت دار شما را قبول ندارم ولی روز خبرنگار را به دست اندرکاران سایت پیام تبریک می گویم

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.