کد مطلب: 26296
تاریخ انتشار : 16 مرد 1397 - 14:22
رئیس شورای اسلامی شهر بشرویه گفت: بیش از ۳۰ سال است که در توسعه راه‌های مواصلاتی بشرویه تغییر محسوسی ایجاد نشده است و مطالبه بازگشایی محورهای اصلی راه های ارتباطی بشرویه به طبس از مسیر خداآفرید و بشرویه به بجستان خواسته به حق مردم این منطقه است.

به گزارش پیام بشرویه ،  یکی از ارکان اساسی توسعه عمران و آبادانی منطقه ای تحول در زیرساخت ها و به خصوص محورهای مواصلاتی در هر منطقه است؛ که می تواند با ایجاد بستر تعاملات مردمی و بین‌شهری زمینه شکوفایی اقتصادی کشور را فراهم آورد.

 محورهای مواصلاتی شهرها و مراکز استان‌ها هرچقدر کوتاهتر باشد؛ در شکوفایی اقتصادی و جلوگیری از هدر رفت هزینه‌ها؛ ازدست دادن فرصت های زمانی, استهلاک سرمایه ها نقش تاثیرگذاری دارند.

 شهرستان بشرویه از قدیم‌الایام در مسیر محورهای مواصلاتی شهرهای مرکزی و جنوبی کشور از جمله اصفهان, یزد ,شیراز ,بوشهر, کرمان وبندرعباس بوده؛ که مصداق عینی آن وجود کاروانسراهای تاریخی از جمله کاروانسرای اصفاک ؛ نیگنان رباط چهار گنبد؛ و رباط شور است؛ که در دو مسیر اصلی اصفهان یزد شیراز؛وبندر عباس  _کرمان به مشهد مقدس و آسیای میانه قرار دارد؛ که نشانه قدمت و تاریخی کهن در راههای مواصلاتی است .

در حال حاضر با پیشرفت تکنولوژی جدید در استفاده از وسایل نقلیه, احداث راه های مواصلاتی و کوتاه کردن مسیر را می‌طلبید, که درعصر پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی, جاده‌های شوشه و خاکی به آسفالت ارتقاء یافت.

 اما بیش از ۳۰ سال است به مطالبات به حق مردم مومن و ولایی؛شهرستان بشرویه که در همایش های عظیم اجتماعی همیشه حضوری بالای ۹۰ درصد را داشته‌اند؛ در توسعه راه‌های مواصلاتی توجه کافی نشده است.

 حسن سلیمی رئیس شورای اسلامی شهر بشرویه شب گذشته در نشست مردمی که برای کمک به احداث جاده بشرویه به بجستان ,و در محل هتل کیان؛ با حضور اقشار مختلف مردم و صاحب نظران؛ خیرین و گروه‌های مختلف اجتماعی برگزار شد؛ با اشاره به حوزه وظایف عملکردی شوراها در پیگیری و مطالبات مردمی گفت: مردم مومن و انقلابی با حضور خود در صحنه های اجتماعی به منتخبین خود اعتماد کرده‌اند؛ و مسئولیت خطیر و سنگین پیگیری مشکلات خود را بر عهده آنان گذاشته‌اند, که اعضای شورا وظیفه اصلی خود می دانند با تمام توان و تلاش حقوق شهروندی آنان را استیفا کنند.

 وی گفت: هرچند که مردم گرفتار مشکلات و سختی ها هستند و لیکن  در تعامل و همگرایی خود با اعضای شورای اسلامی نمونه اند, که جای قدردانی دارد.

رئیس شورای اسلامی شهر بشرویه به راهکارهای اصلی مطالبات مردمی هم اشاره داشت و گفت: شورای اسلامی شهر بشرویه چهار راه کار اساسی و محوری را مطالبه و مورد تصویب قرار داده است, که در زمینه اشتغال؛ بهره وری بهینه از منابع آبی, راه و راه آهن؛ و جمعیت مشکلات پیش‌روی شهرستان را بررسی و پیگیری خواهد کرد.

 وی اشتغال را زمینه‌ساز بستر توسعه اقتصادی برشمرد و گفت: اگر خواهان توسعه اقتصادی و استفاده بهینه از منابع موجود هستیم, باید زمینه اشتغال را در بخش‌های تولیدات کشاورزی و دامی و معدن رونق دهیم,و از معادن غنی منطقه که ظرفیت های بالایی در کانی و فلزات دارند, و همچنین تغییر الگوهای کشت و جهت‌دهی کشاورزی به سمت کشت های گلخانه ای تلاش جدی تری داشته باشیم.

وی با اشاره به رکود اقتصادی و کاهش دیدگاه های مناسب برای سرمایه گذاری ؛ علیرغم داشتن ذخایر بسیار خوب معدنی و تولیدات کشاورزی ؛جمعیت جوان و تاثیر گذار منطقه برای کسب و کار به استان‌های همجوار هجرت کرده اند که باید زمینه ای را فراهم کنیم؛ که هم جلوی مهاجرت‌ها گرفته شود؛ و هم جوانانی که مهاجرت کرده‌اند به منطقه خود برگردند, تا با رکود جمعیتی روبرو نشویم .

رئیس شورای اسلامی شهر بشرویه با اظهار گله‌مندی از توجه ویژه به مسئله راه و راه آهن در بشرویه هم گفت :مطالبه توسعه راه‌های مواصلاتی و کاهش فاصله ها از مطالبات بحقی است که مردم سالهاست که بدنبال آن هستند؛ ولی تغییر محسوسی از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون در احداث راه های مواصلاتی جدید که فاصله ها را تا مراکز استانهای خراسان رضوی فارس اصفهان یزد چهارمحال و بختیاری کهگیلویه و بویر احمد وبوشهر؛ نزدیک به ۱۲۰ کیلومتر کوتاه می‌کند ایجاد نشده است.

 حسن سلیمی یادآور شد محور اصلی جاده ارتباطی ورودی به طبس از مسیر خداآفرید که فاصله۱۲۰ کیلومتری را به ۶۵ کیلومتر کاهش می‌دهد, از سال ۶۵ کار مطالعات آن آغاز شد, و مجوز کمیسیون ماده ۳۲ را هم دریافت کرد و در ردیف تاسیس پروژه های ملی قرار گرفت, ولی تاکنون پس از گذشت سی سال روند بسیار کند ی را در تخصیص اعتبارات ملی دارد ؛که جای گله‌مندی است.

 رئیس شورای اسلامی شهر بشرویه با قدردانی از همکاری و تعامل مردم مومن و انقلابی و به خصوص خیرین نیک اندیش که در احداث جاده بشرویه به بجستان  همیشه پای کار هستند گفت: در سفرهای استانی و شهرستانی هیئت دولت در سال های ۸۴ تا ۹۲ به خراسان جنوبی ,وحضور رئیس جمهور وقت در جمع مردم بشرویه دو مصوبه اصلی مورد تایید بود ,یکی بازگشایی راه اصلی بشرویه _طبس از مسیر خدافرید توسط دولت و از محل اعتبارات ملی و دیگری هم تکلیف احداث جاده بشرویه به بجستان  توسط استانداری وقت که این دو مصوبه هنوز به طور کامل اجرایی نشده ,و جمعی از خیرین و مردم وفادار به نظام اسلامی مسیر ۸ کیلومتری این جاده  را ساخته و آسفالت کردند, و در ادامه مسیر هم کاملاً اعلام آمادگی جهت همکاری را دارند, و انتظار می‌رود مسئولین کشوری و استانی به پاس قدردانی از زحمات این مردم در خصوص بازگشایی مسیربشرویه _بجستان همت والایی داشته باشند.

 وی گفت: با پیگیری های انجام شده و نشست‌های هماهنگی که با مردم جزین و خیرین این منطقه با حضور اعضای شورای اسلامی جمعی؛ از مسئولین استانی و کشوری برگزار شد؛خیرین منطقه بجستان هم اعلام آمادگی کرده‌اند تا میزان ۷ میلیارد تومان را برای احداث این جاده کمک کنند, بنابراین انتظار می‌رود متولیان امور راه و راهسازی از این فرصت به دست آمده استفاده نموده و زمینه همکاری و تعامل؛ و فراهم آوردن بستر فعالیت و همچنین مطالعات موثر را اجرایی کرده تا هرچه سریع‌تر خواسته به حق مردم بشرویه و بجستان تحقق یابد .

رئیس شورای  اسلامی شهر بشرویه با اشاره به مصوبات اخیر هیئت دولت در واگذاری پروژه‌های نیمه تمام به بخش خصوصی هم گفت: مردم مومن و ولایی شهرستان‌های بشرویه و بجستان که همیشه اقدامات خیرخواهانه را داشته‌اند, آمادگی دارند با تخصیص وام از محل صندوق توسعه ملی و همیاری مردمی ادامه عملیات احداث جاده بشرویه به بجستان را عهده‌دار شوند که قطعاً تاثیر بسیار زیادی در کاهش هزینه های دولتی را خواهد داشت

نظرات کاربران

عالی پیام
الان دقیقا با کدوم بودجه میخان جاده بزنن ؟؟؟؟!!!! با 7 میلیارد بجستان ؟؟؟؟؟!!!! اینم یه بهانه میشه برا تبلیغ نماینده ها که اگر من رای بیاورم جاده بجستان رو میزنم.... سی ساله نتونستین راه طبس رو به جایی برسونین حالا باز رو آوردین به موضوع جدید ... ما جاده نخواسته باشیم کی رو باید ببینیم هزار تا بدبختی تو شهر هست میخاین برین بیابون ؟؟؟ ببخش پیام توهین آمیز که نیست اگر برات مشکلی پیش نمیاد بزار و گرنه خودت بخون و پاکش کن...
مگه می شه هردمبیلی جاده زد
درخواست مردم اینه که سایر ادارات هم رو به جلو قدم بردارند ونه دچار روزمرگی ودرجازدن باشن

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.