کد مطلب: 26294
تاریخ انتشار : 13 مرد 1397 - 21:55
مدیر بخش سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: خوشبختانه استان ما در سطح کشور در رتبه بالای سواد آموزی قرار دارد.

به گزارش پیام بشرویه ، 

" زنگویی" مدیر بخش سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی در نشست شورای سواد آموزی شهرستان بشرویه که در محل فرمانداری برگزار شد با اشاره به تشکیلات شورای پشتیبانی سوادآموزی آموزش و پرورش گفت: در طرح جدید شورای پشتیبانی سوادآموزی در شهرستانها فرماندار به عنوان رئیس شورا و مدیر آموزش و پرورش به عنوان دبیر شورا معرفی شده اند و بقیه دستگاه‌های فرهنگی و حرفه آموزی جزء اعضای اصلی هستند که انتظار می رود در طرح جدید با وحدت رویه و همگرایی تمام دستگاه‌ها بتوانیم زمینه ارتقای فرهنگ خانواده‌ها و مشمول طرح را بالا ببریم.

وی افزود: در سطح کشور طبق آمار موجود که از سامانه آماری نفوس و مسکن استخراج شده ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر بی‌سواد وجود دارد که این رقم در خراسان جنوبی کمتر از ۲۸ هزار نفر اعلام شده است.

زنگویی با اعلام اینکه در خراسان جنوبی آمار بیسوادان مطلق به ۸ هزار نفر می رسد گفت: در مقایسه با میانگین کشوری این رقم بسیار ناچیز است و این استان در ردیف استان های باسواد برتر کشور قرار دارد و در شهرستان بشرویه نیز این آمار تنها ۶۶ نفر شناسایی شده اند که قطعاً آمار بسیار پایینی است و نشان‌دهنده رشد بالای باسوادی در شهرستان و سطح استان می باشد .

مدیر سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی همچنین یادآور شد :در طرح جدید با راه‌اندازی مرکز آموزش‌های غیررسمی تمام خدمات آموزشی به صورت رایگان ارائه شده و بسته های تشویقی نیز برای سواد آموزان و آموزش دهندگان در نظر گرفته خواهد شد.

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.