کد مطلب: 26293
تاریخ انتشار : 13 مرد 1397 - 21:46
فرماندار بشرویه از راه اندازی مرکز جدید سواد آموزی خبر داد.

به گزارش پیام بشرویه ، 

راه اندازی مرکز جدید سوادآموزی در بشرویه

"علیرضا زمان زاده" فرماندار شهرستان بشرویه در نشست اعضای ستاد پشتیبانی سوادآموزی که با حضور مسئولین استانی و در محل دفتر فرمانداری برگزار شد بر راه اندازی مرکز جدید سوادآموزی تاکید کرد و گفت: در این مرکز با همکاری تمام ادارات و نهادهای متولی امر آموزش‌های غیررسمی تشکیل خواهد شد و زمینه ریشه کن شدن فراهم میشود.

وی افزود: سعی خواهد شد زمینه آموزش‌های سبک زندگی و مهارت آموزی برای جامعه هدف فراهم شود.

وی گفت: رسانه‌ها بازوی توانمند مسئولین در اطلاع رسانی برنامه های آنان هستند و باید سعی شود از ظرفیت‌های تریبون های تبلیغی و به خصوص روحانیت محترم در سطح شهر و روستا برای معرفی این طرح تأثیرگذار استفاده شود.

رئیس شورای پشتیبانی سوادآموزی بشرویه با اشاره به تأثیر فضای مجازی در تولید محتوای سالم فرهنگی هم گفت: شهرستان بشرویه در سال ۹۵ تنها شهرستانی بود که در دسترسی به اینترنت و فضای مجازی رتبه برتر را به دست آورد و حتی در برخی از روستاها که امکان دسترسی به این فضا نبود مردم به دنبال استفاده بهینه از این ظرفیت تأثیرگذار فرهنگی بودند.

زمان زاده تصریح کرد: مجموعه فرمانداری و ادارات متولی مصمم هستند تا هرگونه همکاری لازم را با مجریان این طرح جدید داشته باشند و انتظار می‌رود مردم عزیز و ولایی شهرستان هم که سابقه تاریخی در امر سوادآموزی،قرآنی و علوم جدید دارند با مجریان طرح همکاری کنند.

قرآنی و علوم جدید دارند با مجریان این طرح همکاری کنند.

در ادامه این نشست رضوانیان مدیر آموزش و پرورش بشرویه هم از آمادگی کامل این اداره برای اجرای طرح جدید سوادآموزی خبر داد و گفت: مجموعه فرهنگیان و کارشناسان سواد آموزی آمادگی کامل دارند با متولیان بخش سوادآموزی همکاری گسترده ای داشته باشند.

وی افزود: قطعا مکانی مناسب را برای این مرکز آماده سازی خواهیم کرد.

مدیر اموزش و پرورش بشرویه خاطر نشان کرد:در سال ۹۶ سهمیه شهرستان که از طرف استان تعیین شده ۲۶ نفر بوده که بین ۸۰ درصد از این تعداد را جذب کلاس های سوادآموزی کرده ایم و علیرغم مشکلاتی که پیش روی کارشناسان بوده از تعداد ۲۰ نفر جذب شده به کلاس ها ۱۳ نفر توانستند در آزمون پایان دوره کارنامه قبولی را دریافت کنند.

دبیر شورای پشتیبانی سوادآموزی شهرستان بشرویه از ابلاغ سهمیه سال ۹۷ هم خبر داد و گفت :در سال ۹۷ برای شهرستان بشرویه تعداد ۳۰ نفر در نظر گرفته شده که انشاالله به همت والای همه مسئولان و به خصوص نهاد امدادی سعی خواهیم کرد کل سهمیه ابلاغی را به کلاس های سوادآموزی جذب کنیم.

وی افزود: در شهرستان بشرویه کلا۱۸۶ نفر بیسواد هستند که ۶۶ نفر از آنان در دامنه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال آموزش پذیر می باشند و از تعداد ۶۶ نفر تنها ۲۴ نفر ولی دانش آموز هستند که مشمول طرح سوادآموزی قرار می گیرند.

در این نشست بر همکاری ادارات فرهنگی نهادهای امدادی با طرح جدید و سواد آموزی تأکید شد و مقرر گردید مکان مناسبی در مرکز شهر توسط آموزش و پرورش تجهیز و کلاس های آموزشی غیر رسمی حرفه‌آموزی سبک زندگی و سواد آموزی به صورت تجمیعی در این مرکز دایر شود

نظرات کاربران

من که معتقد هستم نهضت سواد آموزی نان دونی بود برای خیلی از آموزش یارها که راست و دروغ مدرک با سوادی به افراد بدهند و به سکوی معلمی پرش کنند

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.