کد مطلب: 26292
تاریخ انتشار : 12 مرد 1397 - 16:00
امام جمعه بشرویه گفت: همه ملت ایران اسلامی و همه گروه‌های معتقد به نظام مقدس جمهوری اسلامی پ هیچ وقت به بهانه های مختلف دستاویز گروه‌های معاندی که قصد دارد مطالبه‌گری به حق مردم را خدشه‌دار کنند نخواهند شد.

به گزارش پیام بشرویه ، 

حجت‌الاسلام و المسلمین محمد شمس الدین ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان بشرویه که با حضور مردم مومن و ولایتمدار این شهرستان در محل مسجد جامع برگزار شد با اشاره به اهمیت شکرگزاری نعمتهای خداوند خاطرنشان کرد :خداوند نعمتهای بی شماری را به انسان ها عطا کرده که باید شکرگزار آنها باشیم.

امام جمعه بشرویه افزود: نعمت سلامتی امنیت آرامش از مهمترین نعمت هایی است که باید قدر آن را بدانیم .

وی در ادامه با اشاره به ایام ۲۵ ذی القعده روز دحوالارض هم گفت :روز دحوالارض روزی است که زمین از زیر آب ها خارج می شود و اولین نقطه ای که دیده میشود نزدی البیت الحرام می باشد.

امام جمعه بشرویه افزود: در ۲۵ ذی‌القعده پیامبر اکرم از مکه معظمه خارج شد تا برای انجام حج الوداع اقدام کند.

شمس الدین اشاره به اینکه حج نماد بسیار عظیمی از اجتماعی بزرگ میلیون‌ها مسلمان جهان است گفت: هر ساله حج تمتع یک بار صورت می‌گیرد و این فریضه بزرگ الهی هیچگاه تعطیل نمی‌شود.

امام جمعه بشرویه افزود :برای هر فرد مسلمان که شرایط به جای آوردن حج را دارد یک بار بر او واجب است تا این عمل الهی را انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه برخی گروه های معاند و منافق قصد دارند تا با القای شبهات دینی فریضه الهی را زیر سوال ببرند خاطرنشان کرد :برخی گروه‌های معاند و متحجر منافق با القاء شبهات دینی انجام فریضه الهی حج را زیر سوال می برد در حالی که همین افراد سالیانه میلیون‌ها دلار شاید خرج سفر های گردشگری به کشورهای غربی و اروپایی می کنند .

وی افزود: در حج تمتع عزت و اقتدار جهان اسلام به نمایش در می آید باید برای ترویج این فریضه الهی تمام همت و تلاش خود را به کار بگیریم از سویی خداوند متعال ضامن است که کسانی که در راه انجام واجب الهی هزینه می کنند پاداش او را در دنیا و آخرت عطا می‌کند.

شمس الدین در ادامه خطبه های نماز جمعه شهرستان بشرویه با تقدیر از دانش آموزانی که در کنکور سراسری رتبه های برتری را کسب کردند خاطرنشان کرد :دانش آموزان عزیزی که در کنکور سراسری دانشگاه رتبه های برتر و تک رقمی و یا دو رقمی را در رشته‌های مختلف دانشگاهی به دست آورده اند باعث افتخار منطقه می‌باشند.

وی همچنین با اشاره به چهاردهم مردادماه روز حقوق بشر هم گفت :در ۱۴ مرداد ماه از حقوق بشر تعریفی شده که در اسلام بر مبنای تقوا عزت اسلامی و انسانی تعریف شده است و در دستورهای الهی پایه و اساس مسائل دفاع از حقوق بشری است ولی در اجتماعات غیر دینی و به خصوص حاکمیت سیاسی کشور های تروریستی همچون آمریکا اسرائیل و رژیم آل سعود گویا ارزش حقوق بشر به کشتار وحشیانه می‌باشد چرا که امروز آثارشان به این تفکر غلط و غیر انسانی در فلسطین یمن لبنان عراق افغانستان و سایر کشورهایی که می‌خواهند آزاد باشند دیده می‌شود.

شمس‌الدین تصریح کرد :از مصادیق چهره منافق مدعیان حقوق بشری آمریکا و غربی این است که مسئله ۸ سال دفاع مقدس و جنگ ویرانگرانه و کشتار وحشیانه مردم بی دفاع ایران توسط رژیم های استکباری و توسط صدام صورت گرفت و حقوق بشری هیچ صدایی از آن بیرون نیامد.

امام جمعه بشرویه افزود :در دوران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ایران حق دخالت در امور مملکت داری خود را نداشت و مهره های آمریکایی زمام ملت ایران و کشور را به دست گرفته بودند بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی این فرصت از غربی‌ها گرفته شد که نتیجه آن خشونت طلبی و دخالت های بیگانه قطع گردید لذا طبیعی است تا دشمنانی که دستشان از کشور بزرگ ما کوتاه شده بر علیه ملت ایران اسلامی توطیه مختلفی را داشته باشند.

وی ادامه داد: دشمنان انقلاب اسلامی تا کنون مشکلات بسیار زیادی برای مردم ایران اسلامی به وجود آورده‌اند و هدف آنان این است که مردم را از بدنه نظام دور کنند ولی همواره تیر آن به سنگ می‌خورد و هیچگاه نقشه های پدیده آنان به هدف نمی رسد چرا که مردم ایران اسلامی با بصیرت بالا توطئه‌های دشمن را به خوبی تشخیص می‌دهند.

امام جمعه بشرویه افزود: امروز همه ابرقدرت‌ها متوجه اقتدار و عظمت و نیروهای دفاعی کشور جمهوری اسلامی ایران شده اند و می بینند که جوانان بسیجی در مسیر رو به پیشرفت قرار گرفته اند لذا ترفند آنان در جریان فتنه سازی و در جنگ نرم است تا بتوانند آینده نظام را تاریک جلوه دهند .

امام جمعه بشرویه تصریح کرد: متاسفانه دست های آلوده ای هستند که با نفوذ در بدنه و دستگاه های دولت برای کشور ما هزینه ایجاد می کنند و حتی در اقتصاد کشور نیز اختلالات زیادی را ایجاد کرده اند که لازم است مدیران ارشد دولتی با قاطعیت با این فتنه گران اقتصادی مقابله کند .

وی در ادامه با اشاره به اینکه عزت ایران اسلامی در گرو تداوم راه جوانان دانشمند است خاطرنشان کرد: جوانان این کشور اسلامی بر قله های پیشرفت قرار دارند و این جوانان عزتمند و افتخار آفرین در تمامی صحنه های مختلف در کسب علوم تلاش می‌کنند این جوانان امروز از جوانان صدر اسلام و جوانان غیرتمندی همچون شهدا هشت سال دفاع مقدس الگو گرفته اند و در سنگر علم و تکنولوژی و پیشرفت های روز در حال تلاش هستند و نیاز است تا این جوانان حمایت شوند .

امام جمعه بشرویه با اشاره به اینکه پروژه‌های که جوانان ارائه می کنند باید به مرحله عملیاتی برسد خاطرنشان کرد : تنها مسیر برون رفت کشور از مشکلات اقتصادی حمایت از پروژه‌های جوانان نخبه کشور است که در راستای همان اقتصاد مقاومتی می باشد .

وی در ادامه با اشاره به اینکه گروه‌های فرصت‌طلب منافق به دنبال سوء استفاده از مشکلات کشور هستند بیان کرد: اجازه ندهیم گروهی از فرصت طلبان و منافقان مسائل و مشکلات پیش آمده در کشور را به هربه ای برای سوء استفاده از مردم تبدیل کنند و مسئولان باید همت مضاعفی برای حل مشکلات داشته باشند.

شمس الدین افزود: جریان های نفاق متحجر معاندین و وابستگان به رژیم های جاسوسی کشورهای بیگانه در هر لحظه در حال تخریب این نظام هستند که باید بسیار مراقب و مواظب فتنه های آنان باشیم و با تشخیص درست، مسیر صحیح را در پیش گیریم.

وی با اشاره به افزایش نرخ ارز خاطر نشان کرد: باید دست های پنهانی که در بدنه دولت و نظام زمینه احتکار و مشکلات اقتصادی به ویژه در افزایش نرخ ارز و سکه را ایجاد کرده آشکار گردد.

امام جمعه بشرویه با انتقاد از اینکه چرا باید ارز دولتی صرف واردات ماشین های لوکس شود خاطرنشان کرد: چرا باید با ارز دولتی لوازم غیر ضروری و ماشین های گران قیمت و لوکس وارد شود و با ارز نرخ بازار خرید و فروش شود این فتنه ها به عنوان فتنه های اقتصادی شناسایی شده و افراد به عنوان مختلف ارز محاکمه شوند.

وی افزود: همه ملت ایران اسلامی و همه گروه‌های معتقد به نظام مقدس جمهوری اسلامی پای کار هستند و هیچ وقت به بهانه های مختلف دستاویز گروه‌های معادنی که قصد دارد مطالبه‌گری به حق مردم را خدشه‌دار کنند نخواهند شد.

شمس الدین ادامه داد: در حال حاضر مطالبات همه مردم باید پیگیری شود ولیکن با موج سواری برخی ،به اسم مطالبات اقتصادی مردم به دنبال تخریب نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و همچنین آسیب زدن به ملت انقلابی هستند که باید به موقع تشخیص داده شود.

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.