کد مطلب: 26284
تاریخ انتشار : 5 مرد 1397 - 16:10
امام جمعه موقت بشرویه:
خدامحوری نشانه ارزش و کرامت انسانی
امام جمعه موقت بشرویه: یکی از اعمالی که ارزش و کرامت انسانی را بالا می‌برد؛ خدامحوری است/ موضع گیری قاطع رییس جمهوری در قبال یاوه‌گویی‌های رژیم استکباری آمریکا ستودنی است.

به گزارش پیام بشرویه ، حجت الاسلام شیخ "علی اکبر حدادیان "امام جمعه موقت بشرویه در خطبه های نماز جمعه این هفته که با حضور اقشار مختلف مردم مومن و انقلابی و در محل مصلای نماز مسجد جامع میدان برگزار شد, خدامحوری را نشانه کرامت و ارزش انسانی برشمرد و گفت: ارزش و کرامت انسانی به صفات و اخلاق نیکو یی است که از آن برخوردار می‌شوند؛ و یکی از این صفات حسنه مسئله خدامحوری است.

وی گفت : یکی از صفات برجسته ای که خداوند هم به آن توصیه کرده است؛ مسئله جهاد در راه خداست و کسانی که با روحیه ایثارگری و فداکاری قدم در راه خدمت به جامعه اسلامی و احیای ارزش‌های الهی گذاشته‌اند در ردیف انسانهای شایسته ای قرار می گیرند که خداوند آنها را به ملائکه خود معرفی کرده و از اعمال آنان اظهار رضایت و خشنودی می کند .

امام جمعه موقت بشرویه در توصیف و تعریف جوامع انسانی هم اظهارداشت: گروهی از انسانها هستند که به دلیل عدم تمکن مالی قادر به تامین معیشت خانواده خود نمی باشند که لازم است مورد کمک و انفاق همنوعان خود قرار گیرند؛ اما شرط برخورداری از لطف و عنایت خداوندی تقوا و خویشتن‌داری است نه احساس ناامیدی کردن از درگاه خداوند که خود گناهی نابخشودنی است .

وی همچنین گفت: در بین افراد جامعه انسانی گروهی از ثروتمندان هم هستند که مورد لطف و عنایت خداوند قرار می گیرند, و آنان کسانی هستند که همه ثروت را برای خود نمی‌خواهند, بلکه از آن به عنوان وسیله ای برای کمک به همنوعان ,عمران و آبادانی جامعه, و کمک به مسائل اجتماعی استفاده می‌کنند, تا نفع آن به تمام افراد جامعه برسد, این گروه نیز در درگاه خداوند ماجور اند.

 حجت الاسلام حدادیان یاد آورشد:یکتاپرستی خدامحوری ؛عبادت و شکرگزاری نعمتهای خداوند یکی از صفاتی است, که انسان های با تقوا ومومنین از فضائل آن بهره‌مند می‌شوند, و در دل شب که همه در حال استراحت هستند با خدای خود رازو نیاز کرده و او را به خاطر این نعمت ها و برکاتی که نازل فرموده سجده می کنند, قطعا این گروه از کسانی هستند که خداوندعمل آنان را زیبا توصیف کرده و ملائکه را به تکریم آنان دستور داده است.

 امام جمعه موقت بشرویه اخلاق اسلامی را یکی از صفات برجسته مومنین دانست و گفت :باید سعی کنیم با نهادینه کردن رفتار و اخلاق اسلامی شکرگزار خداوند باشیم تا درهای رحمت و نزول برکات را به روی بندگان خود بیشتر بگشاید.

 خطیب جمعه این هفته در خطبه دوم نماز با توصیه به نمازگزاران به تقوا و پرهیزگاری به مناسبت های هفته اشاره کرد و گفت :پس از پیروزی انقلاب اسلامی یکی از مراسمات مذهبی که توصیه موکد انبیا و اولیای الهی بر انجام آن بوده؛ برپایی مراسم وحدت بخش نماز عبادی_ سیاسی جمعه است ؛که اولین نماز جمعه در تهران به دستور معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) توسط مرحوم حضرت آیت الله طالقانی اقامه شد ؛و می توان گفت حضرت امام رحمت الله علیه, احیاگر نماز جمعه بود.

وی از نماز جمعه به عنوان یک همایش بزرگ و اجتماع عظیم  مسلمانان در روز جمعه یاد کرد و گفت: همانگونه که در قران کریم به انجام این همایش بزرگ یعنی نماز جمعه سفارش شده وتاکید شده است؛ که کار و تجارت را رها کرده و به سوی این اجتماع رو ی آورید , قطعا برگزاری این مراسم به سلامت و تامین امنیت جامعه کمک می کند .

حجه الاسلام حدادیان اظهار داشت: نماز جمعه مراسم شکوهمندی است,که نماد تجلی وحدت هماهنگی و اتحاد مردم و مسئولین است, و باید خطیب جمعه مردم را دعوت به خداشناسی کرده و به دنبال طرح مسائل و مشکلات اجتماعی باشد تا گره ای ازکارهای مردم باز شود.

 امام جمعه موقت بشرویه همچنین به نقش پایگاه های عظیم نماز عبادی _سیاسی جمعه در هشت سال دفاع مقدس هم اشاره داشت و گفت: در دوران هشت سال دفاع مقدس پایگاه های نماز جمعه میعادگاه رزمندگان ,اعزام به جبهه ها ؛کمک به مناطق جنگی و حمایت و پشتیبانی ازسپاهیان و نیروهای بسیجی و نیروهای مسلح ایران اسلامی بود .

حجت‌الاسلام حدادیان به سالروز عملیات مرصاد هم اشاره کرد و گفت :در دوران هشت سال دفاع مقدس که از طرف حضرت امام (ره)قطعنامه پذیرفته شد, گروه کوردل و متوهم منافقین با حمایت‌های رژیم بعثی صدام و سران استکباری آمریکا و اسرائیل دست به اقدامی ابلهانه زد؛ و به خیال اینکه رزمندگان غیرتمند ایران اسلامی از ادامه مبارزه و دفاع خسته شده‌اند حمله ای را تدارک دید که در خیال خود می‌تواند در مدت ۴۸ ساعت شهرهای مناطق مرزی را تصرف کرده و تا تهران پیشروی کند, ولیکن با اتحاد و انسجام نیروهای مسلح اعم از بسیجیان سلحشور سپاهیان و ارتشیان غیرتمند در کمینگاه منطقه اسلام آباد غرب در عملیات مرصاد گرفتار آتش و جهنمی  شدند که ایادی آنان  برای آنها بر افروخته بودند , و ریشه های این گروهک تروریستی و با تحمل صدها کشته و مجروح و اسیر و از بین رفتن ادوات جنگی خشکیدوزمینه نابودی خود را برای همیشه تاریخ فراهم آوردند.

 امام جمعه موقت بشرویه در ادامه خطبه ها به روز ملی مهارت آموزی هم اشاره کرد و گفت :یکی از دستاوردهایی که مراکز فنی و حرفه ای زمینه آن را فراهم کرده‌اند, برگزاری دوره‌های مهارت‌آموزی و حرفه آموزی برای نسل       نو جوان و جوانی است ,که به دنبال تلاش و رونق کسب و کار و اقتصاد ایرانی هستند؛ که تاکنون دستاوردهای مثبتی در زمینه تولید و رونق اقتصادی داشته است.

حجه الاسلام حدادیان از موضع‌گیری قاطع و صریح ریاست جمهوری اسلامی ایران قدردانی کرد و گفت: موضع‌گیری قاطع جناب آقای روحانی در قبال یاوه‌گویی‌های رئیس‌جمهوری بی کفایت آمریکا در خصوص مشکلات اقتصادی ایران و به خصوص مسئله فروش نفت ایران؛ پاسخ محکمی به فتنه گری  رژیمهای آمریکایی بود؛ که معاندین نظام را ازهدف نهایی خود ناامیدکرد

وی برقراری امنیت و اقتدار ایران اسلامی را نشانه وحدت و همگرایی سران سه قوه برشمرد و گفت: تعامل, همگرایی بین سران سه قوه زمینه‌ساز پیشرفت و تعالی ایران اسلامی و روحیه امید را در بین مردم گسترش می‌دهد

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.