کد مطلب: 26281
تاریخ انتشار : 4 مرد 1397 - 15:35
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس خراسان جنوبی :
خراسان جنوبی منور به انوار مقدسه ۱۳۲ شهید گمنام
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشرارزشهای دفاع مقدس خراسان جنوبی: استان خراسان جنوبی منور به انوار مقدسه ۱۳۲ شهید گمنام در پنجاه و یک مکان فرهنگی مذهبی است.

به گزارش پیام بشرویه ، "سرهنگ پاسدار محمد رضا فخر"مدیرکل بنیاد حفظ آثار ونشرارزشهای دفاع مقدس خراسان جنوبی در نشست برنامه ریزی فاز دوم پروژه فضاسازی گلزار شهدای گمنام شهر بشرویه که با حضور جمعی از مسئولین ادارات و نهادهای فرهنگی و در محل دفتر فرمانداری برگزار شد؛ با اشاره به دستاوردهای خون مقدس شهدای عزیز گفت:همایش بزرگ کنگره ۲۰۰۰ شهید خراسان جنوبی نماد وفاق همدلی و همگرایی تمام نیروهای معتقد به نظام ولایی انقلاب اسلامی است ,و باید در گرامیداشت و نکوداشت یاد و خاطره شهدا طوری عمل کنیم که مدیون خون پاک و مقدس این عزیزان نباشیم.

 وی با اشاره به فضایل معنوی محافل و مجالس شهدا هم گفت: آرامشی که در جلسات معنوی و محافل انس با شهدا است؛ در هیچ یک از برنامه های دیگر فرهنگی_ اجتماعی نیست؛و قطعاً حضور در این محافل و مجالس بخصوص در جوار شهدای گمنام آرامش بخش قلب هاست.

محمدرضا فخر به تعداد گلزارهای شهدای گمنام خراسان جنوبی هم اشاره داشت و گفت :استان خراسان جنوبی منور به انوار قدسیه ۱۳۲ شهید گمنام در پنجاه و یک مکان فرهنگی مذهبی و اجتماعی است ؛که از این تعداد ۳۰ تا ۳۵ درصد کار عملیات فضاسازی و المانسازی آنها به پایان رسیده و ۳۰ درصد دیگر در حال ساخت و پیگیری و متاسفانه در ۳۰ درصد از مکان های گلزار شهدای گمنام هنوز عملیات فضاسازی شروع نشده است .

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشرارزشهای دفاع مقدس خراسان جنوبی به ردیف اعتباری این بنیاد هم اشاره کرد و گفت :اعتبارات این بنیاد در قالب ردیف اعتباری استانی و ملی در نظر گرفته می شود که به علت مشکلات مالی دولت اعتبارات در نظر گرفته شده به صورت کامل تخصیص داده نمی شود.

 وی گفت :در اعتبارات سال ۹۷ مبلغی نزدیک به ۸۰۰ میلیون تومان برای فضاسازی گلزار شهدای گمنام استان در نظر گرفته شده که امیدواریم با پیگیری مدیران شهرستانی و استانی بتوانیم به دنبال تحقق مبلغ فوق باشیم و کار فضاسازی گلزار شهدا یی که هنوز انجام نشده و یا در حال انجام است ,به پایان ببریم.

محمد رضا فخراز برگزاری اردوهای گردشگری تعالی با همکاری میراث فرهنگی و گردشگری در قالب اردوهای زیارتی یک روزه در سطح استان خبر داد و گفت: از برنامه‌هایی که این بنیاد در حال اجرا دارد برگزاری اردوهای گردشگری تعالی از اماکن زیارتی گلزارشهدا و اماکن تاریخی است ؛که می‌تواند غنای معنوی را به دنبال داشته باشد .

وی همچنین ازراه اندازی دو مرکز جمع آوری اسناد انقلاب اسلامی و دانشنامه دفاع مقدس خبردادو گفت :در بنیاد حفظ آثار ونشرارزشهای دفاع مقدس دو مرکز جمع آوری اسناد و دانشنامه دفاع مقدس راه اندازی شده که درخواست میشود از خانواده‌های معظم شهدا ایثارگران و رزمندگان تا هرگونه سند و یا مستنداتی در خصوص شهدا و برنامه های دفاع مقدس دارند؛ به این مرکز ارسال؛ تا بانک اطلاعاتی این بنیاد کامل شود.

 مدیرکل بنیاد حفظ آثار ونشرارزشهای دفاع مقدس از روند رو به رشد فضاسازی و ساخت المان گلزار شهدای گمنام شهر بشرویه هم قدردانی کرد, و قول مساعد داد تا در هفته آینده کار المان سازی و نصب گلزار شهدای شهر ارسک که توسط پیمانکار به کندی صورت گرفته ,پیگیری نموده تامشکل آن را حل شود .

 وی با اشاره به فرارسیدن سالروز عملیات غرورآفرین مرصاد هم گفت: در عملیات مرصاد شاهد بودیم بی خردی و بی عقلی معاندین و گروه تروریستی منافقین بودیم, که این گروه فریب خورده ایادی استکبار و رژیم بعثی صدام خود را گرفتار جهنمی کردند ,که خود آتش آن را بر فروختند.

 محمد رضافخر اظهار داشت :عملیات مرصاد نماد وحدت انسجام و همدلی تمام نیروهای مسلح نظام مقدس جمهوری اسلامی بود که خط بطلانی را بر تفکرات و موجودیت گروه تروریستی منافقین کشید و ریشه جبهه نفاق و فتنه در این عملیات کنده شد.

 مدیرکل بنیاد حفظ آثار ونشرارزشهای دفاع مقدس خراسان جنوبی خواستار برگزاری برنامه های فرهنگی مذهبی در جوار شهدای گمنام استان شد و گفت: باید سعی کنیم با مدیریتی جهادی و برگزاری یاد و خاطره شهدای عزیز زمینه بصیرت و نهادینه شدن معنویت را در جامعه فراهم آوریم.

 

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.