کد مطلب: 26256
تاریخ انتشار : 23 تير 1397 - 16:07
فرمانده سپاه بشرویه گفت: در سطح شهرستان نیز در راستای برپایی رخداد بزرگ فرهنگی" کنگره 2 هزار شهید بشرویه " تحت عنوان ستاد اجرایی شهرستان بشرویه برنامه‌های خوبی پیش‌بینی شده است که تا قبل از برپایی کنگره استانی اجرا می گردد.

به گزارش پیام بشرویه ، "سرگرد پاسدار علی خبازی "در گفتگو با خبرنگار پیام بشرویه با اشاره به فرارسیدن برگزاری بزرگترین رخداد فرهنگی خراسان جنوبی " کنگره بزرگ 2000 هزار شهید خراسان جنوبی و همچنین اجرای برنامه های مختلف در راستای فرهنگ ایثار و شهادت خاطرنشان کرد: حضور در یادواره های شهدا توفیق بزرگی است که نصیب شرکت کنندگان می شود و هر از چند گاهی در مساجد و کوچه های شهرمان عطر یادواره شهدا به نام چند شهید می پیچید .

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بشرویه افزود:امروز به برکت خون مطهر و پاک  شهدا چه در دوران انقلاب و دفاع مقدس و چه در عصر حاضر در آستانه چهل سالگی انقلاب قرار گرفته ایم .

وی با اشاره به اینکه  چهل سالگی انقلاب دشمن را به وحشت انداخته است گفت: 40 سالگی انقلاب اسلامی با تمام تحریم‌ها، مشکلات اقتصادی و توطئه‌های دشمنان باعث حیرت و عصبانیت دشمنان شده است و این امر قطعاً به برکت خون پاک شهدا بوده که توانسته ایم قدرتمندانه در برابر جبهه استکبار بایستیم.

 فرمانده سپاه بشرویه افزود: دشمن در خیال باطل خود برنامه ریزی کرده تا امسال را بخواهد سال آخر انقلاب نام بگذارد و طراحی های دقیق و پیچیده ای را برای امسال در نظر گرفته  و این مهم، هوشیاری مردم و مسئولان را می طلبد که خدای ناخواسته در ۴۰ سالگی انقلابی که با تمام مسائل و توطئه ها با توکل بر خداوند پای انقلاب خود ایستاده‌اند،مشکلی ایجاد نکند.

خبازی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی قدرتمندتر از گذشته مسیر خود را ادامه می دهد بیان کرد: امسال در آستانه چهل سالگی انقلاب هستیم و همان گونه که این مراسم بزرگ را گرامی خواهیم داشت باید همه مراقب باشیم که فضایی را برای دشمن  ایجاد نکنیم  که بخواهد از بعضی مسائل امروز سوء استفاده کنن.

وی تصریح کرد: مسئولان کشور باید به فکر مردم و حل مشکلات آنان باشند  تاعدم مدیریت ها و عدم هوشیاری در برخی موارد موجب نشود تا فضاها در اختیار دشمن قرار گرفته شود و بعد ها باعث مشکلاتی برای انقلاب و نظام شود.

فرمانده سپاه بشرویه با اشاره به اینکه مردم عزیز قدر انقلاب و نظام خود را میدانند بیان کرد: از ابتدای سال جاری تجمعات مختلفی در راستای مطالبه عمومی و یا اقشار و صنف خاص ایجاد شد  ولی برخی عناصر خودفروخته داخلی از این مطالبات سوء استفاده می کنند تا به نظام ضربه بزنند و این هوشیاری مردم و مسئولان را می طلبد که این فضا را در اختیار این گونه افراد قرار ندهیم.

خبازی با اشاره به هفته عفاف و حجاب هم خاطرنشان کرد: در ۲۱ تیرماه ۱۳۱۴ در پی قیام مردم مشهد در برابر کشف حجاب کشتار خونینی در مسجد گوهرشاد مشهد اتفاق افتاد و هزاران نفر از مدافعان حجاب فاطمی به شهادت رسیدند که این هفته به نام هفته عفاف و حجاب نامگذاری شد ودر سطح شهرستان برنامه های مختلفی برگزار می شود .

وی با اشاره به بزرگترین رخداد فرهنگی در سطح استان خراسان جنوبی هم گفت :برای اولین بار در سطح استان خراسان جنوبی و با وسعت برپایی ۷ اجلاسیه با محوریت "کنگره بزرگ ۲۰۰۰ شهید خراسان جنوبی " اجرا خواهد شد که اجلاسه های 7 گانه  در بخش های اجلاسیه اهل سنت ،دانش آموزی ،فرهنگی ،بانوان ،ایثارگران ،نیروهای مسلح و اجلاسیه پایانی و نهایی خواهد بود که در ۲۵ مهر ماه به صورت بسیار گسترده در سطح استان و مرکز استان برگزار می شود.

فرمانده سپاه بشرویه افزود: در هر اجلاسیه  تعدادی از مردم بزرگ  و ولایتمدار شهرستان بشرویه و متناسب با نوع  آن  یا به صورت عمومی به مرکز استان اعزام خواهیم کرد و افرادی که علاقمند باشند می توانند برای ثبت نام به پایگاه‌ها و حوزه‌های مقاومت مراجعه کنند.

خبازی با اشاره به برنامه های مختلف شهرستان بشرویه با محوریت کنگره بزرگ 2 هزار شهید خراسان جنوبی بیان کرد: در سطح شهرستان نیز در راستای برپایی این رخداد بزرگ فرهنگی و تحت عنوان ستاد اجرایی شهرستان بشرویه برنامه‌های خوبی پیش‌بینی شده است که تا قبل از برپایی کنگره استانی اجرا می گردد.

وی افزود: این برنامه‌ها متشکل از برنامه‌های فرهنگی می‌باشد که "یادواره  بزرگ شهدای بشرویه "در اولویت و به صورت محوری ترین برنامه  است که در مهرماه و قبل از کنگره استانی اجرا خواهد شد .

فرمانده سپاه بشرویه تصریح کرد: نمایشگاه بزرگ شهدا و دفاع مقدس در محل مصلی امام خمینی در جوار مزار شهدای گمنام عزیز شهرستان برپا خواهد شد ، همچنین چاپ کتاب با موضوع شهدای بشرویه  و کتب جیبی بخش دیگری از برنامه های در نظر گرفته است  که در راستای کنگره 2 هزار شهید خراسان جنوبی در شهربشرویه اجرا خواهد شد.

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.