کد مطلب: 26254
تاریخ انتشار : 23 تير 1397 - 10:54
این مسابقات که در سطح استان و شهرستان بشرویه به نوعی نمونه بود، نهادهای مختلف دست به دست هم داده تا ساعات خوشی را برای شرکت کنندگان و مادران فراهم اورند.

به گزارش پیام بشرویه ، روز گذشته به همت جامعه بانوان ورزشکار بشرویه ، مسابقات اسکیت سرعت دختران ورزشکار رده سنی زیر 9 سال در محل بلوار شهرداری شهرستان بشرویه برگزار شد.

 

این مسابقات که در سطح استان و شهرستان بشرویه به نوعی نمونه بود، نهادهای مختلف دست به دست هم داده تا ساعات خوشی را برای شرکت کنندگان و مادران فراهم اورند.

 

برگزاری این گونه برنامه های ورزشی علاوه بر تقویت روحیه نشاط و شادابی در جامعه موجب افزایش ارتقا ورزش در رشته های مختلف و دمیدن روح امید و تازگی در شهر دارد.

 

نمی توان از زحمات کشیده شده در این مسابقه زیبا چشم پوشی کرد، تمام عواملی که متحد وار در کنار هم این  برنامه ورزشی را اجرا کردند و البته در این میان نقش منتقدان سازنده که پیشنهادهای موثری دادند دیده میشود و کمک کرد تا این برنامه ورزشی با رعایت تمام قوانین برگزار گردد و نیاز است در عصر امروز به خود کمک کنیم تا روحیه انتقاد پذیری را بالا ببریم و اجازه ندهیم که فضاهای مجازی روابط برادرگونه ما را تغییر دهد وعلاوه بر سعه صدر در برابر انتقادات شایسته برابر با موازین،کلام خود را معطر به بیانات زیباکنیم تا وحدت و انسجامی که همواره رهبر انقلاب اسلامی بر آن تاکید دارند دچار خللی نشود ایشان، وحدت آحاد مردم و وحدت ملی و اجتماعی را موضوعی مهم خواندند و با اشاره به رواج پدیده ناپسندِ توهین و تهمت به یکدیگر در فضای مجازی خاطرنشان کردند: اینگونه اقدامات که گناه کبیره است، به فضای عمومی کشور و وحدت ملی لطمه می زند.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: همه باید نسبت به وحدت در جامعه اهتمام داشته باشند و از تهمت‌زنی به یکدیگر بپرهیزند.

 

"در این دوره از مسابقات نفرات برتر مشخص شدند که اطلاعاتی به خبرنگار پیام بشرویه واصل نشده است و انتظار میرود تا مسئولان مربوطه تعامل بیشتری با خبرنگاران داشته باشند تا دلایل درج یا عدم درج خبری یا نقص درخبر شفاف باشد"

 

 

و اما حضور معنادار بانوان و جوانان شهرستان بشرویه روز گذشته در برنامه ورزشی اسکیت نشان دهنده استقبال از این گونه برنامه ها دارد و این حضور در میادین ورزشی  اوج شکوفایی ورزشی این قشر جامعه در شهرستان بشرویه می باشد و البته این بانوان ورزشکار و مربیان دلسوز سهم شان برگزاری مسابقات در بهترین سالن های ورزشی است.

 

ولی باز هم داغ دل بانوان بشرویه تازه میشود زمانی که میبینند  با گذشت قریب به40  سال از  پیروزی انقلاب اسلامی و نقش موثر بانوان در حوزه های مختلف اجتماعی ،سیاسی، فرهنگی و اقتصادی  و همچنین حضور چشمگیر این قشر از جامعه در مراسمات ملی و مذهبی از جمله ایام الله های مختلف، به نظر می رسد انگونه که باید سهم بانوان بشرویه در برخورداری از امکانات و بهره گیری از خدمات دولت به حد اعتدال و مساوات نرسیده است.

 

این رویه در شهرستان بشرویه که یکی از شهرستان های مذهبی با مردمی ولایتمدار ، دین دار و بانوان فریخته در پوشش کامل حجاب و عفاف هستند، بیشتر مشهود است و فعالیت و خدماتی که به بانوان به صورت اختصاصی تعلق گیرد بسیار اندک است.

 

 کمبود اعتبار،بالا بودن هزینه های شرکت در  مسابقات استانی  و کشوری،   عدم حمایت مالی از سوی بخش خصوصی  ،نبود استخر شنای سرپوشیده  و بویژه نبود اماکن ورزشی و تفریحی  ویژه بانوان،عدم تحقق وعده ها در احداث پارک بانوان در طی چند سال اخیر از جمله  مشکلات  عمده  بانوان بشرویه در حوزه ورزش  است و  توجه  بیشتر مسئولین  شهرستانی و استانی  برای ارتقاء جایگاه ورزش بانوان مورد انتظار این قشر از جامعه می باشد.

 

 

امید است  با توجه به جمعیت بسیار بالای بانوان ورزشکار این خلاء بزرگ و جدی در حوزه ورزش بشرویه با همت و تلاش همه مسئولین مربوطه برطرف گردد و شاهد اختصاص اعتبار برای حمایت از بانوان ورزشکار و همچنین احداث سالن ویژه و استاندارد ورزشی برای بانوان و تحقق وعده  احداث " پارک بانوان " باشیم

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.