کد مطلب: 26252
تاریخ انتشار : 22 تير 1397 - 15:49
امام جمعه موقت بشرویه گفت:عفت و پاکدامنی باعث رستگاری و زندگی سالم می شود.

به گزارش پیام بشرویه ، 

.:
"حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر حدادیان" ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان بشرویه که با حضور مردم مومن و ولایتمدار این شهرستان در محل مصلای نماز مسجد جامع میدان برگزار شد با اشاره به اهمیت رعایت حجاب و عفاف در بین مسلمانان بیان کرد :یکی از صفات ارزشمند برای انسانها صفت عفت و پاکدامنی می باشد که در احادیث و روایات از آن به بالاترین شرافت ها و کرامت های یاد شده است.

وی افزود :امام باقر علیه السلام برترین عبادت ها را عفت و پاکدامنی و پرهیز از حرام می دانسته اند .

امام جمعه موقت بشرویه با اشاره به آیات و روایات ائمه اطهار در خصوص رعایت عفاف و حجاب بیان کرد: پیامبر اکرم (ص)فرموده اند که چشمان را از حرام بپوشید تا آنچه دیگران نمی بینند شما ببینید و همچنین در روایت دیگری عنوان شده که این حضرت فرمود نگاه نامشروع تیری از سوی شیطان است و کسی که پرهیز کند لذت و شیرینی گناه از قلب او دور می شود .

حدادیان در ادامه با تاکید بر اینکه نوع نگاه تاثیر زیادی در زندگی انسان دارد بیان کرد :به جرأت می‌توان گفت که انسان نمی‌تواند از تاثیر نگاهها و شنیدن ها محفوظ باشد مگر اینکه تقوا ی الهی را پیشه کند .

وی خاطرنشان کرد :خداوند توصیه می‌کند در قرآن که زنان مومن برای محفوظ ماندن از چشمان ناپاک خود را از گناه بپوشانند.

امام جمعه موقت بشرویه تصریح کرد: باید با کنترل نگاه و فکر از انحرافات و پستی ها دور شد و با نگاه و فکر و زبان درست به سمت پاکی و درستی حرکت کنید.

حدادیان همچنین با اشاره به فرارسیدن موسم حج خاطرنشان کرد :مقام معظم رهبری به کارگزاران حج فرموده‌اند که حج مظهر وحدت اسلامی است و ملت های اسلام متحد با یکدیگر در مکه به طواف خداوند می پردازند و این فرصت مهمی برای جدایی از اختلاف افکنی ها می باشد.

امام جمعه موقت بشرویه در ادامه با اشاره به فرارسیدن دهه کرامت و ولادت با سعادت حضرت معصومه خاطرنشان کردند :حضرت معصومه دارای القاب متعددی هستند و امام رضا علیهم السلام "معصومه " را لقب آن حضرت قرار دادند.

وی افزود : حضرت معصومه پس از امام رضا برترین مقامات در بین فرزندان امام موسی‌کاظم را دارند .

امام جمعه موقت بشرویه با اشاره به شاخصه های حضرت معصومه سلام الله علیها بیان کرد: این حضرت دومین زن شفیع به بیان حضرت امام است.

حدادیان همچنین در ادامه به روز بهزیستی اشاره کرد و گفت : ۲۵ تیرماه روز بهزیستی است که خدمتگزار اقشار نیازمند و آسیب پذیر هستند .

امام جمعه موقت بشرویه همچنین با اشاره به سالروز پذیرش قطعنامه ۵۹۸ توسط امام راحل بیان کرد: در ۲۷ تیرماه پذیرش قطعنامه ۵۹۸ توسط امام راحل صورت گرفت آن امام قطعنامه را جام زهر نامید که بنابر ضرورت نظام بر آن تأکید شد و همه را به استقامت و پایداری دعوت کردند.

امام جمعه موقت بشرویه در ادامه با تاکید بر صرفه‌جویی بهینه در مصرف آب و برق هم گفت : صرفه جویی در استفاده از نعمت های خداوندی از جمله نعمت آب و برق لازم است که همگان رعایت کند چرا که دیگر قابل ذخیره‌سازی نیست.

وی با توصیه به اداره برق هم گفت: توصیه میشود که خاموشی ها را به تناسب دمای هوا در مناطق گوناگون تنظیم نمایند به صورت مثال شهرستان بشرویه از جمله شهرهای کویری و بسیار گرم است بهتر است که در ساعات سردی هوا این خاموشی ها لحاظ شود و همگان نیز به رعایت صرفه‌جویی توصیه می‌شوند.

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.