کد مطلب: 26251
تاریخ انتشار : 22 تير 1397 - 13:15
صبح امروز همایش ریحانه عفاف با حضور بانوان ولایی بشرویه برگزار شد.

به گزارش پیام بشرویه ، 

صبح امروز به مناسبت هفته حجاب و عفاف همایش بزرگ ریحانه عفاف با حضور باشکوه بانوان ولایتمدار و متدین شهرستان بشرویه برگزار شد.

سعیده حیه " کارشناس برنامه ی تلویزیونی از لاک جیغ تا خدا نیز در همایش ریحانه ی عفاف  شهرستان بشرویه که با حضور  صدها بانوی فاطمی صبح امروز در بشرویه برگزار شد؛ حضور داشت.

وی در میان بانوان عفیف و با حجاب شهرستان بشرویه،از خاطرات قبل از محجبه شدنش اینگونه گفت:اصالتا فردوسی هستم اما خانواده ام اعتقادی به حجاب نداشتند و از مخالفان چادر و حجاب برتر بوده و هستند .
وی افزود:در آن زمان
،از چادر متنفر بودم زیرا این اعتقاد را داشتم که چادری ها نمی توانند شیک پوش باشند و به خودشان برسند و ذهنیتی شلخته از آن ها داشتم اما حالا به این عقیده رسیده ام که چادری ها در عین محجبه بودن میتوانند شیک پوش و امروزی باشند و به ظاهر خود اهمیت دهند چرا که دین اسلام دین آراستگی است و شلخته بودن ما دلزدگی دیگران از دین را به همراه دارد.
"حیه در "ادامه داد:شبی با دوستانم از عروسی برمیگشتیم در راه برگشت من کاملا بی حجاب بودم که جوان مزاحم مان شدند خیلی ترسیده بودم و نیت کردم اگر از این مخمصه نجات پیدا کنم با حجاب تر از زمان حال شوم.
وی در ادامه خاطراتش این چنین بیان کرد:طی صحبت هایی که با مشاورم داشتم تصمیم گرفتم حجابم را روز به روز بیشتر کنم اما ناگهانی چادر به سر نکردم چون می دانستم زود هم آن را از سرم بر میدارم.
"حیه در "با اشاره به موفقیت هایش در دانشگاه و داشتن مسئولیت ها وسمت هایش در جامعه خاطر نشان کرد:
من چهار سال است که چادر دارم و به واسطه ی آن اتفاقات بسیار خوبی برای من رخ داده است و به هیچ عنوان محدودیتی برای من ایجاد نکرده است؛حجاب مصونیت است.
وی در ادامه با توجه به اهمیت امر به معروف در جامعه اظهار داشت:باید در انجام امر به معروف و نهی از منکر مان حرمت ها را نگه داریم تا دلی نشکند و برای مثال از همان حجاب ناقص یا نماز شکسته بسته شان دلزده نشوند زیرا ک گناهش برای ما نیز نوشته می شود.
وی افزود:حجابی ک اجباری باشد با کوچک ترین حرف ها برداشته میشود خانواده ها باید برای تشویق فرزندانشان به حجاب،دوست داشتن حجاب را به آنها آموزش دهند چرا که حجاب تاج بندگی ما برای خداست.
حیه در ادامه داد:باید رفتار و دیدمان  را نسبت به افراد بی حجاب عوض کنیم بی حجاب ها پر گناه نیستند به فرموده ی امام خامنه ای" ما نقص مان در باطن است و آنها نقصشان در ظاهرشان است "می شود با رفتار خوبمان با ظاهر مرتب مان آنهارا به حجاب تشویق کنیم .
وی در پایان سخنان خود این چنین بیان کرد:عده ای می گویند مسئله حجاب در قرآن نیامده است
اما در سوره ی نور آیه 31 این مسئله به وضوح آمده است .

نظرات کاربران

یا فاطمه الزهرا س

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.