کد مطلب: 26245
تاریخ انتشار : 17 تير 1397 - 15:33
حجه الاسلام بهشتی فر در نشست شورای هیات مذهبی بیان کرد: دوران امامت آقا امام باقر(ع) و امام صادق(ع) دوران شکوفایی نشر فقه اسلامی بود

به گزارش پیام بشرویه ، :" حجه الاسلام رضا بهشتی فر" مسئول اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بشرویه در نشست اعضای شورای هیئات مذهبی و کانون مداحان که در محل سالن اجتماعات هیئت سادات الحسینی (فاطمیه ) بشرویه برگزار شد , با اشاره به فضیلت های مکتب فقه جعفری گفت : دوران امامت ائمه بزرگوار از جمله آقا امام باقر (ع) و امام صادق(ع) علی رغم مشکلات بسیار سختی که توسط حاکمان غاصب اعمال می شد , ولیکن بهترین دوران شکوفایی و نشر فقه اسلام ناب محمدی و سیره رسول الله بود .

وی گفت : در دوره آقا امام جعفر صادق (ع) تربیت بیش از 4000 نفر از مبلغین و محدثین برجسته اسلامی تحقق یافت که به نوعی می توان گفت ,بنیان فقه شیعه و ترویج احادیث مستند اسلامی پایه گذاری گردید .

رئیس اداره تبلیغات اسلامی بشرویه اظهار داشت : دشمنان مکتب تشییع و خلفای غاصب که از نشر فقه اسلامی در بین مردم به شدت ترسیده بودند , تصمیم گرفتن تا چراغ مکتب امامت و ولایت را خاموش کنند و ناجوانمردانه آقا امام صادق (ع) را به شهادت رساندند, و لیکن این مکتب و این راه انقلاب حسینی ادامه یافت و امروزه در سایه ولایت فقهای جامع الشرایط و رهبری مدبرانه حضرت امام خامنه ای (حفظه الله) حقانیت مکتب تشیع به گوش تمام جهانیان رسیده است .

وی از مردم و مسئولین و متولیان فرهنگی و دینی و بخصوص هیئات محترم مذهبی , خطبا و مداحان و ذاکرین هم خواست با توسل به احادیث و روایات مستند و متقن نشر فرهنگ غنی اسلام ناب محمدی را دنبال کنند

در این نشست اعضای شورای هیئات مذهبی بر برگزاری مراسم سوگواری , عزاداری و سینه زنی در محافل و مجالس شهرستان تاکید کردند که در همین رابطه مراسم محوری روز شهادت آقا امام صادق (ع) با حضور هیئات مذهبی و برپایی مراسم سینه زنی در محل مصلی نماز مسجد جامع میدان از ساعت نه و نیم صبح روز دوشنبه مورخه هیجدهم تیرماه تاکید کردند که مصوبات این جلسه به شرح زیر است :

مصوبات:

1- مقرر شد برنامه محوري روز شهادت حضرت امام جعفر صادق(ع) (دوشنبه 18 تیر 97) در محل مسجد جامع ميدان برگزار و به نماز ظهر ختم گردد.

2 - مقرر شد عزاداري و حرکت هيئات مذهبي در روز شهادت به مقصد مسجد جامع ميدان به شرح ذيل برگزار گردد:

الف) هيئات محبين حضرت قاسم بن الحسن(ع) و محبان حضرت علي اصغر(ع) در ساعت 9 صبح در محل مصلی (گلزار شهدای گمنام) تجمع و مشترکاً برنامه عزاداري از ساعت 10 الي 10:30 برگزار نمایند.

ب) هیئات محترم مذهبی: ابوالفضلی، سادات الحسینی و صاحب الزمانی در روز شهادت، ساعت 10:30 در میدان مرکزی شهر اجتماع و به سمت مسجد جامع حرکت خواهند کرد.(ورود هیئات به مسجد جامع ساعت 10:45)

3- مقرر گردید در مراسم روز شهادت به ترتیب مداحان محترم هیئات سادات الحسینی، ابوالفضلی و صاحب الزمانی، هر کدام به مدت 20 دقیقه در مراسم( داخل مسجد) مداحی نمایند.(اتمام عزاداری هیئات مذهبی 11:45)

4- مقرر شد از ساعت 11:45 سخنران محترم مراسم (حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای رضایی مدیرکل محترم تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی) تا ساعت12:30 حاضرین را مستفیض فرمایند. (15 دقیقه برای تجدید وضو و اقامه نماز جماعت با حضور عزاداران هیئات مذهبی)

5- مقرر گردید هیئت محترم سادات الحسینی فاطمیه بشرویه در ظهر شهادت برادران عزادار را به صرف ناهار اطعام نمایند.

6- مقرر گردید هیئت حضرت علی اصغر(ع) در شب شهادت ساعت 21:30 از محل مسجد امیرالمومنین(ع) به سمت هیئت محترم سادات الحسینی فاطمیه مراسم عزاداری برگزار خواهند کرد.

7- مقرر گردید از طرف فرمانداری بشرویه به ادارات و نهادهای شهرستان ابلاغ گردد کارکنان ادارات در مراسم روز شهادت حضور یابند و نسبت به سیاه پوش نمودن سر درب ادارات اقدام نمایند.

8- مقرر شد در شهر ارسک و روستاهای غنی آباد، رقه ، کرند، شهرک امام خمینی(ره)، موردستان، فتح آباد و خانیک یگی و مجد و نیگنان مراسم عزاداری و سخنرانی روحانیون برگزار و عزاداران اطعام گردند.

9- از طرف هیئت پیروان قرآن و عترت (رزمندگان اسلام) روز شهادت ساعت 9 صبح مراسم قرائت زیارت ائمه بقیع(ع) در محل جوادیه بشرویه ویژه بانوان برگزار خواهد شد و پس از اتمام، بانوان به صورت دسته جمع در مراسم محوری مسجد جامع حضور خواهند یافت.

10- مراسم ویژه بانوان توسط هیئت محبین حضرت رقیه(س) در روز شهادت، ساعت 8:30 صبح در محل زینبیه بشرویه برگزار خواهد شد.

 

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.