کد مطلب: 26241
تاریخ انتشار : 15 تير 1397 - 14:03
امام جمعه بشرویه تصریح کرد: عوامل دشمن از هر فرصتی استفاده میکنند همچنان که دیدیم در بحث خرمشهر چه کار کردند ولی بسیجی ها و جوانان انقلابی عزیز با تمام توان وارد میدان شدند و مشکل اب شرب خرمشهر مرتفع شد.

به گزارش پیام بشرویه ، "حجت الاسلام و المسلمین محمد شمس الدین" در خطبه های نماز جمعه شهرستان بشرویه که ظهر امروز در محل مصلی نماز مسجد جامع میدان برگزار شد با اشاره به بیانات رییس مکتب شیعه امام جعفر صادق در حوزه خانواده بیان کرد:خداوند همواره امر به صله رحم کرده و باید مسلمانان پیوندهای خود را مستحکم کنند.

 

امام جمعه بشرویه افزود:کسانی که پیوند وحدت امت اسلام را از هم میشکنند بی شک مورد عذاب الهی قرار میگیرند و نشان میدهد که پیوند بین مسلمانان و خانواده ها از جایگاه بالایی برخوردار است.

 

وی با اشاره به اثار صله رحم در زندگی بیان کرد:افزایش رزق و روزی،عمر بابرکت و طولانی،نزول رحمت الهی ،ترویج نیکوکاری،اسان جان کندن در هنگام مرگ، گذشت و انفاق در بین اقوام ،کمک به افراد نیازمند در اقوام بخشی از ثمرات صله رحم است.

 

شمس الدین با اشاره به عوامل برکت در خانواده افزود: یکی از عوامل اصلی برکت در خانواده ها فرزند اوری است چه بسا که نقش اولاد و جمعیت تاثیر بسیاری در محیط خانواده و اجتماع می باشد و متاسفانه تبلیغاتی که در گذشته به خورد مردم ایران اسلامی دادند و اهداف ان تضعیف جمعیت کشور بود شعار فرزند کمتر بوده است که به دنبال جلوگیری از افزایش امار مسلمانان است.

 

امام جمعه بشرویه قران خواندن در خانه را از عوامل دیگر برکت برشمرد و گفت:خواندن قران در خانه موجب نزول برکت الهی می باشد و همچنین اصراف کاری در نعمت ها هم موجب بی برکتی میشود.

 

وی با تاکید بر صرفه جویی برای آب و برق بیان کرد:از مهمترین مساله کشور صرفه جویی در آب و برق است که باید همه مردم پای کاز باشند.

شمس الدین تصریح کرد:امربه معروف و نهی از منکر با هدف تذکر دلسوزانه و نقد صحیح باید در جامعه رواج یابد و طبق اصول آن انجام گیرد که نبود آن باعث بی برکتی می شود.

 

عدم پرداخت زکات ، عدم رعایت ترازو خرید و فروش ناسزا گویی،فحاشی،رواج گناهان زبانی از جمله توهین،فحاشی،غیبت و تهمت از دلایل بی برکتی است که امام جمعه بشرویه به آن اشاره کرد.

 

وی در ادامه خطبه های نماز جمعه بشرویه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا بیان کرد:انچه امروز داریم مدیون خون شهدا هستیم و ملت ایران اسلامی در دوران سخت مبارزه با دشمن درس شجاعانه و ایثارگرانه خود را از عاشورا گرفته است و در طول تاریخ همواره ثابت کرده اند برای ارزش های اسلامی جان میدهند.

 

امام جمعه بشرویه با اشاره به فرا رسیدن هفته حجاب و عفاف گفت:دشمنان اسلام در جبهه جنگ نرم به خوبی کار میکنند و بحث حجاب و عفاف را به گونه ای القا میکنند که شخصی است ولی اینگونه نیست بلکه حجاب یک مساله کاملا اجتماعی است.

شمس الدین افزود:به اسم آزادی فرهنگ بدحجابی را منتشر میکنند و امروز باید مربیان و معلمان و حتی مهدکودک ها برای ترویج خوش حجابی تلاش کنند.

 

وی با اشاره به اینکه باید همه ما در برابر تهدیدهای جنگ نرم دشمن باید کار کنیم گفت:دشمن با سامانه های اینترنتی و شبکه های اجتماعی و تشکیلات ماهواره مرتب بمباران تبلیغاتی ضد ارزش های دینی کار میکند و تلاش شود در برابر این جنگ کار کنیم و مبارزه کنیم.

امام جمعه بشرویه تصریح کرد:نهادهای فرهنگی مختلف کشور همه موظف هستند در راستای عفاف و حجاب در جامعه همت کنند تا ارزش های فاطمی پایمال نشود.

 

وی با اشاره به پروژه چادر برداری و فرهنگ غربی در جوامع گفت: پروژه کشف حجاب توسط انگلیس و جایگزین کردن فرهنگ غربی در کشور از گذشته تا کنون دنبال میشود و رهبر معظم انقلاب بارها نفوذ دشمن را در حوز های مختلف فرهنگی،دینی و اقتصادی هشدار داده اند.

 

امام جمعه بشرویه با اشاره به دیگر پروژه های علمیات روانی دشمن بیان کرد:یکی از اقتدارهای جمهوری اسلامی حمایت از مظلوم است که طبق اموزه های دینی است و ایران اسلامی بله قربان گوی دشمن نیست و این امر باعث شده که دشمنان از قدرت ایران اسلامی هراس داشته باشد و با اسجاد عملیات روانی و دروغ پردازی کار کند.

 

وی افزود:دشمنان از مطالبات مردم سو استفاده میکند،مردم عزیز ما امروز مشکلات زیادی دارند و این حق مردم است که باید اعتراض و انتقاد کنند و کم توجهی مسولان به مشکلات موجب شده که دشمن از این خلا استفاده کند.

 

شمس الدین افزود:۵سال منتظر ماندیم که در اقتصاد تحولی ایجاد شود و خوش بینانه برخی به سوی برجام رفتند و عاقبت آن برعکش شد پس نیاز است که مسولان بیشتر به صحبت های رهبری توجه داشته باشند مگر ما در دوران جنگ تحمیلی کشور را بدون نگاه به کشورهای غربی مدیریت نکردیم،چرا امروز مدیریت جهادی وار انجام نمیشود.

وی با انتقاد از سیاسی کاری های مسولان بیان کرد: مگر ایجاد کردن جناح های سیاسی و گذاشتن افراد سیاسی کار برای مردم دردی دوا میکند جز اینکه مشکل تراشی میشود همچنان که در دوران قبلی استاندار خراسان جنوبی سیاسی کاری ها صدای مردم را در اورد.

امام جمعه بشرویه با ابراز تاسف از برخی رانت ها بیان کرد: متاسفانه سراغ داریم برخی به دنبال جیب خود میدوند و به اسم مردم وام های روستایی ۲۰۰ میلیونی با سود پایین را به جیب خود میزنند و رانت میدهند به افراد چرا مراقبت نمی شود در این کارها ؟

وی افزود: این رفتارها مردم را نا امید کرده حقوق های نجومی و رانت ها، کسب دلار دولتی و فروش جنس گران به مردم خیانت است که باید جلوی انها گرفته شود.

 

شمس الدین با اشاره به اینکه مردم این خیانت ها را پای نظام نمیگذارند گفت: انقلاب اسلامی برگرفته از مردم در طول تاریخ در برابر تمام کودتاها و ترورها و فتنه ها ایستادند و امروز برخی مسولان نباید مردم را از رفتار خود نا امید کنند و بدانند مردم اینها را پای نظام نمیگذارند.

 

امام جمعه بشرویه تصریح کرد: عوامل دشمن از هر فرصتی استفاده میکنند همچنان که دیدیم در بحث خرمشهر چه کار کردند ولی بسیجی ها و جوانان انقلابی عزیز با تمام توان وارد میدان شدند و مشکل اب شرب خرمشهر مرتفع شد.

 

وی با تاکید بر ادامه نگرش جدید روحانی در برابر دشمن گفت: باید در مقابل دشمنان با زبان خودشان صحبت کرد و مواضع اخیر رییس جمهور قابل تقدیر است و امید است نگرش جدید ایشان ادامه داشته باشد.

 

شمس الدین افزود: نظام جمهوری اسلامی یک پارچه است و اگر قرار باشد دشمن ما را تحریم کنند و جایگزینی نفت ایران فراهم شود ایران اسلامی و تمام دستگاه های نظامی و انتطامی و مسلح پای کار هستند و اگر رفتار استکباری ادامه داشته باشند ما در تنگه هرمز دستمان باز است و می دانیم چگونه رفتار کنیم.

 

امام جمعه بشرویه افزود: ایران اسلامی دارای بهترین داشته ها است ولی نیاز به مدیران جهادی داریم و نباید بگذاریم دشمن بین مردم و نظام فاصله بیندازد والا همان بلایی که بر سر مردم سوریه و نوامیس انها می اید در ایران هم شاهد خواهیم بود‌

 

امام جمعه بشرویه با اشاره به اینکه هدایت جنگ در بیرون کشور موجب افرایش امنیت شده گفت: برخی متاسفانه مخالف کمک به سوریه بودند ولی امروز فهمیدند اگر جوانان ما در بیرون کشور نمیجنگیدند امروز باید دشمن را در قلب کشورمان میدیدیم.

 

وی با تاکید بر وحدت حول محور ولایت هم گفت: باید محوریت اصلی که ولایت است را قدر بدانیم و مسولان به جد درد دل های مردم را گوش دهند و مشکلات را پیگیری و رفع کنند.

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.