کد مطلب: 26235
تاریخ انتشار : 12 تير 1397 - 20:54
فرماندار بشرویه گفت: افرادی با بی حجابی بدنبال این هستند تا چهره زیبای عفت جامعه را زشت کنند

به گزارش پیام بشرویه ، "علی رضا زمان زاده" فرماندار بشرویه ظهر امروز در نشست برنامه ریزی هفته حجاب و عفاف که با حضور بانوان فعال شهرستان بشرویه در محل فرمانداری برگزار شد با اشاره به تقارن دو مناسب هفته حجاب و عفاف و دهه کرامت خاطر نشان کرد: با محوریت خانواده برنامه های مختلفی اجرا میشود.

وی افزود: مقوله عفاف و حجاب بسیار گسترده است و باید در طول سال مداوم باشد از سویی نیاز است تا خانواده ها هم در زمینه تربیت صحیح و اسلامی  فرزندان تلاش کنند.

فرماندار بشرویه با اشاره به اینکه رفتارهای فرزندان بیشتر تحت تاثیر خانواده وآموزش ها است گفت: مادران به عنوان عنصر اصلی تربیت فرزندان در خانواده ها باید تلاش حداکثری خود را انجام دهند،برخی عنوان میکنند که اجتماع باعث شده که تربیت ها مناسب نباشد که این امر درست نیست چرا که در دوران ظلم و ستم پهلوی مردم در اوج فساد اخلاقی بودند ولی تربیت دینی خانواده ها سبب شد که بتوانند در این فضا فرزندان خود را عفیف و باغیرت تربیت کنند.

 

زمان زاده خاطر نشان کرد: فرزندان از همان دوران کودکی الگوی خود را از خانواده میگیرند و باید زیربنای خانواده ها درست باشد.

وی با اشاره به رواج بی حجابی در برخی شهرهای بزرگ کشور بیان کرد: در شهرهای بزرگ متاسفانه حجاب به معنای واقعی وجود ندارد و برخی انچنان نوع پوشش بدی دارند که حجاب مردان گاهی از زنان بهتر شده  و برخی با ظاهر و پوشش بد خود و تعدادی با نگاه های بیمارشان جامعه را الوده کرده اند و باید تلاش شود در کنار حفظ حجاب عفت و حیا هم نهادینه شود.

فرماندار افزود: متاسفانه امر به معروف و نهی از منکر از جامعه رخت بربسته و این اسیب های جدی اش متوجه همه جامعه خواهد شد.

وی با تاکید بر پرهیز از برنامه های تکراری در مناسبت ها گفت: برنامه ها باید به موقع و به جا باشد که نتیجه معکوس نداشته باشد و همچنین دستگاه های متولی موازی کاری نکنند.

زمان زاده در ادامه با اشاره به اینکه کارشناسان مسائل مختلف جامعه باید در حوزه های مختلف وارد فازعملیاتی شوند بیان کرد: متاسفانه برخی مسایل که باید بازگو شود نمیشود ، انجام نمی شود و از واقعیت ها جامعه را فراری میدهیم و این امر موجب کاهش اگاهی ها شده است.

 

فرماندار بشرویه افزود: اتفاقات اخیر در کشور در حوزه های مختلف اقتصادی، فرهنگی و .... باید رسیدگی شود و ریشه آن  فساد ها است که باید  تشخیص داده و درمان شود.

وی با اشاره به اینکه بداخلاقی ها در جامعه گسترش یافته گفت: بداخلاقی در حوزه های مختلف جامعه رسوخ کرده و هیچ کدام قابل تحمل نیست بویژه در حوزه اقتصاد می بینیم عده ای در این اوضاع کشور تمام سرمایه خود را به دلار تبدیل می کنند و دلالی میکنند تا  نظام را ساقط کنند درحوزه های فرهنگی هم  به همین صورت است افرادی با بی حجابی بدنبال این هستند تا چهره زیبای عفت جامعه را زشت کنند تا آنجا که می بینیم متاسفانه برخی پول نان ندارند ولی با زشت ترین وضع ارایشی و پوشش حاضر میشوند و دست درازی میکنند.

زمان زاده تاکید کرد :هر کسی در حوزه خود مسول است تا حرکت درست و حساب شده ای را در راستای اقدام کار فرهنگی برای اخلاق مداری در حوزه های مختلف  انجام دهد .

فرماندار بشرویه تصریح کرد: مقام معظم رهبری به درستی سال های قبل تشخیص دادند که شبیهخون فرهنگی در راه است ولی متلسفانه اقدامات بسیار کم بود و امروز باید بیشتر تلاش کنیم.

 

وی با اشاره به اینکه در شهرستان بشرویه فرهنگ پوشش چادر بسیار خوب است و باید به صورت اعتقادی این فرهنگ در نسل جوان ادامه یابد گفت: در بشرویه فرهنگ والای حجاب و چادر وجود دارد ولی برخی ها درصدد هستند این فرهنگ زیبا را با نوع پوشش خود از بین ببرند.

زمان زاده افزود: برخی شیوه ها برای وجود حجاب کامل باعث میشود که برخی به نوع پوشش بد رجوع کنند و باید همه چیز متعادل باشدو با فرهنگ و به صورت پله ای ترویج چادر انجام گیرد.

 

فرماندار بشرویه با تاکید بر آسیب شنایی جامعه و راه های حل ان گفت: باید الگوهای جامعه مناسب باشند و از  اسیب شناسی شود که نوع فکر و فرهنگ حجاب به صورت عمیق در جوانان نهادینه شود بویژه اینکه برخی دستگاه های حمایتی بر روی مجموعه های مورد هدف خود بیشتر کار کنند تا در آینده با مشکلات فرهنگی و اخلاقی روبرو نشویم.

 

وی افزود:امیدواریم جامعه ما به سمتی برود که هچون زنان و مردان باغیرتی که آنان را به گلوله بستند ولی در راه حفظ حجاب شهید شدند ،وجود داشته باشد و دغدعه عفت در خانواده ها ایجاد شود چرا که بی عفتی موجب بی حجابی میگردد.

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.