کد مطلب: 26227
تاریخ انتشار : 9 تير 1397 - 19:00
معاون فرمانداری بشرویه از افزایش اعتبار جاده طبس بشرویه خبر داد و گفت :اعتبارات جاده طبس بشرویه از طریق خداآفرید به دو و نیم میلیارد تومان افزایش یافته است و همچنین باند دوم سه راهی بشرویه تا مرکز شهرستان نیز در حال پیگیری می باشد .

به گزارش پیام بشرویه ، "علی شفیعی" ظهر امروز در نشست ساماندهی امور جوانان شهرستان بشرویه  که با حضور جمعی از جوانان در محل فرمانداری برگزار شد با اشاره به اینکه مجموعه متولیان امور جوانان فرمانداری آمادگی لازم دارد تا از نظرات و راهکارهای سازنده قشر جوان استفاده کند خاطرنشان کرد: در کارگروه‌های مختلفی که در مجموعه فرمانداری تشکیل می شود در نظر داریم تا بتوانیم از مجموع نظرات جوانان علاقه مند ومتخصص در حوزه های کاری استفاده کنیم.

 معاون فرماندار بشرویه افزود :اعضای شرکت کننده باید تلاش کنند در حوزه کاری خود نخبگان جوان را به کار گروه ها معرفی نمایند .

وی با اشاره به اینکه باید نظرات و پیشنهادات جوانان بازگو شود و دغدغه های قشر جوان مورد بررسی قرار بگیرد بیان کرد :اگر مجموعه اداری شهرستان از استعدادهای جوانان استفاده نکنند بیش همیشه ضرر و زیان خواهند کرد .

شفیعی با اشاره به اینکه باید در فضای مجازی از درج مطالب خلاف واقع خودداری کرد افزود: باید از فضای مجازی به صورت بهینه و تأثیرگذار استفاده شود ولی برخی اظهار نظرها در فضای مجازی بر خلاف واقعیت هاست که مشکلاتی را برای مسئولان اجرایی به وجود می آورد .

 

معاون فرماندار بشرویه در ادامه با اشاره به برخی اقدامات صورت گرفته در حوزه اعتباری بشرویه خاطرنشان کرد :در توزیع اعتبارات برابر فاکتورهای تعریف شده سازمان بودجه تخصیص می‌دهد.

وی همچنین در حوزه کشاورزی هم به بیان گزارشی پرداخت و گفت: در کل کشور سه منطقه برای بذر پنبه تصمیم‌گیری می‌کنند که یکی از آنان شهرستان بشرویه می‌باشد و امروزه نزدیک به ۱۵ استان از شهرستان بشرویه بذر پنبه تهیه می کنند .

شفیعی در خصوص برخی اقدامات در حوزه معادن هم گفت: در موضوع پی جویی های معادن کارهای خوبی در قسمت سرب و روی انجام شده که تحول بسیار خوبی را در منطقه ایجاد خواهد کرد.

 وی همچنین از افزایش اعتبار جاده طبس بشرویه خبر داد و گفت :اعتبارات جاده طبس بشرویه از طریق خداآفرید به دو و نیم میلیارد تومان افزایش یافته است و همچنین باند دوم سه راهی بشرویه تا مرکز شهرستان نیز در حال پیگیری می باشد .

معاون فرمانداری بشرویه با تاکید بر مدیریت در طرح های اقتصادی هم خاطرنشان کرد :باید در اجرای طرح‌های اقتصادی مدیریت خوبی را اجرا کرد در غیر این صورت نتیجه مثمرثمر نخواهد بود.

وی همچنین افزود: سه طرح اقتصادی به استان معرفی شده که در حوزه های پزشکی گردشگری و صنعتی می باشد .

شفیعی با اشاره به برخی اقدامات در بخش گردشگری شهرستان هم گفت: در کل استان خراسان جنوبی ۱۲ خانه بوم گردی در سال ۹۶ افتتاح شده که ۵ واحد آن در شهرستان بشرویه می باشد .

معاون فرمانداری از کاهش قیمت واگذاری زمین در شهرک صنعتی بشرویه خبر داد و گفت :واگذاری زمین در شهرک صنعتی پیگیری شده که از قیمت ۳۰۰۰ ۳تومان به ۱۸ هزار تومان تقلیل یافته ولی باز هم پیگیر این موضوع هستیم تا بتوانیم این قیمت را نیز کاهش دهیم.

 

"رضا مقداری " نیز در نشست ساماندهی امور جوانان شهرستان بشرویه با اشاره به اینکه در اداره ورزش و جوانان پیگیر امور جوانان نیز هستیم بیان کرد : اداره ورزش و جوانان ستاد پیگیری امور جوانان را فعال کرده ایم و کارگروه‌های تخصصی راه اندازی شده تا دغدغه های جوانان بررسی و پیگیری شود.

 رئیس اداره ورزش و جوانان بشرویه افزود: آموزش و پرورش طرح معرفی دانش آموزان هنرستان فنی را به کارگاه های تولیدی و بخش بازار برای تکمیل تجربیات شان پیگیری کند.

 وی خاطرنشان کرد :در سال ۹۵ تا ۹۶ اولین باشگاه ورزشی بانوان در بشرویه راه اندازی شد .

وی با اشاره به راه‌اندازی پارک بانوان هم خاطرنشان کرد: راه اندازی پارک بانوان در شهرستان بشرویه لازم و ضروری است چرا که فضای اختصاصی برای فعالیت بانوان وجود ندارد .

مقداری با اشاره به افزایش اعتبار هیئت های ورزشی هم تصریح کرد: سال ۹۰ تا ۹۵ کل اعتبارات ورزشی هیئت ها به ۵۰ میلیون تومان نرسید ولی در سال ۹۶ این مبلغ نزدیک ۱۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

رئیس اداره ورزش و جوانان  با اشاره به عدم تکمیل سالن ورزشی بشارت هم  گفت: سالن ورزشی بشارت که در سال ۹۰ افتتاح شده تکمیل نشده و پیگیری لازم برای تکمیل آن به عمل نیامده است

گفتنی است  مواردی از جمله بها دادن به اوقات فراغت قشر جوان و نوجوان، سوق دادن موقوفات در راستای برنامه های مفید برای جوانان ،توجه بیشتر هیئات مذهبی به قشر جوان ،استفاده از ظرفیت های موجود شهرستان و نخبگان ،برگزاری کلاس های فرهنگی هنری در سطح روستاها ، بهره مندی از توان نخبگان دانش آموزی و دانشجویی ،معرفی بیشتر شهرستان بشرویه به عنوان شهر تاریخی، راه اندازی سایت اطلاع رسانی در راستای آموزش های امداد و نجات ،پیگیری جهت ایجاد پایگاه امداد و نجات در کویر ،استفاده از فضای مجازی برای معرفی توانمندی های کشاورزی منطقه ، حذف قوانین دست و پا گیر برخی دستگاه‌های اجرایی از جمله تامین اجتماعی برای ورود به بخش تولید، راه اندازی بانک جامع اطلاعات جوانان ،معرفی نخبگان و استفاده از توانمندی های آنان، افزایش فضاهای ورزشی برای بانوان و جوانان شهرستان از درخواست های مطرح شده در این نشست بود.

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.