کد مطلب: 26187
تاریخ انتشار : 23 خرد 1397 - 15:47
فرماندار بشرویه گفت: جاده های بین مزارع و یا جاده های خاکی که متصل به روستا نیستند باید تعیین تکلیف شوند

به گزارش پیام بشرویه ، "علیرضا زمان زاده "فرماندار و رئیس شورای ترافیک شهرستان بشرویه در نشست اعضای این شورا که بعد از ظهر امروز در محل دفتر فرماندار برگزار شد خواستار تعیین تکلیف جاده های خاکی در محورهای مواصلاتی شهرستان بشرویه شد.

 

 وی افزود :راه های ارتباطی که به نوعی به یک روستا متصل شده و عبور و مرور در آنها به صورت عمومی صورت می گیرد متولی آن شورای ترافیک است ولی جاده های بین مزارع و یا جاده های خاکی که متصل به روستا نیستند باید تعیین تکلیف شوند تا نهادهای متولی بتوانند در این مسیرها خدمات دهی کند .

فرماندار بشرویه از بهسازی راه خاکی معروف به آسیاب های آبی توسط ادارات مربوطه خبر داد و گفت: با توجه به اینکه این راه ارتباطی یک جاده کارگاهی به جهت احداث کانال آبرسانی قنات بشرویه بوده ولی در مسیر گردشگری آسیاب‌های آبی ،قلعه تاریخی دختر و منطقه گردشگری قرار گرفته و از حیث رفاه حال گردشگران و بازدیدکنندگان از اماکن تاریخی و میراث فرهنگی مهم است لذا سعی می‌شود نواقص آن با کمک ادارات متولی زیرساخت انجام شود.

 وی از بخشداران شهرستان هم خواست طرح های ترافیکی موردنظر بخش ها را ابتدا به کمیته فنی اعلام کنند تا پس از بررسی و کار کارشناسی به شورای ترافیک ارجاع داده شود تا بتوان مصوبه لازم را برای اجرایی شدن آنها اخذ کرد.

 

"سروان نخعی پور "رئیس پلیس راه شهرستان بشرویه هم در این نشست با اشاره به اینکه در جاده های بین مزارع در حال حاضر تردد با وسایل نقلیه سبک و سنگین انجام می شود بیان کرد: با توجه به توسعه بخش کشاورزی و موتور پمپ های کشاورزی  در حال حاضر راه های خاکی بین مزارع که قبلا به صورت مالرو بوده وسایل نقلیه سنگین و سبک برای حمل محصولات کشاورزی تردد می‌کنند و احتمال بروز حوادث نیز دور از انتظار نمی باشد لذا باید تعیین تکلیف شده و یکی از نهادهای متولی عهده‌دار این راه های مواصلاتی شوند تا بتوان خدمات دهی خوبی را انجام دهد.

 وی افزود :متاسفانه در نوروز ۹۷ در مسیر جاده خاکی معروف به راه آسیاب ها که منطقه گردشگری و از ترافیک عمومی برخوردار است سانحه واژگونی رخ داد که منجر به فوت یک نفر از سرنشینان یک دستگاه ماشین سواری شد بنابراین لازم است مسئولیت توسعه ایمنی و بهسازی این مسیر مشخص شود.

 رئیس پلیس راه بشرویه از شناسایی نقاط حادثه خیز در محورهای مواصلاتی شهرستان بشرویه خبر داد و گفت :با توجه به فرارسیدن ایام تعطیلات تابستان و شروع مسافرت ها لازم است در مسیر سه راهی بشرویه دیهوک فردوس تا بشرویه و بشرویه به سمت طبس نسبت به بهسازی تعریض پل‌ها نصب علائم هشدار دهنده اقدام لازم به عمل آید .

نخعی پور همچنین از اجرای طرح کنترل نامحسوس در محورهای مواصلاتی در ایام تعطیلات تابستان خبر داد و گفت :افزایش گشت‌های پلیس راه انجام خواهد گرفت.

 

" مهندس خیری "رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای بشرویه از بهسازی ورودی و خروجی مجتمع رفاهی امام رضا واقع در کیلومتر ۳ جاده بشرویه به طبس خبر داد و گفت :با اتمام پایان عملیات آسفالت ریزی کار نصب گاردریل در یک طرف محور از تقاطع کمربندی تا مجتمع آغاز شده که دسترسی وسایل نقلیه به محل مجتمع و جایگاه های عرضه سوخت با امنیت بیشتری انجام خواهد شد.

 

وی اعلام کرد :با توجه به مصوبه جدید پلیس راه کشور و امور حمل و نقل جابه‌جایی مسافر توسط وسایل نقلیه مینی بوس و اتوبوس دولتی باید از طریق پایانه‌های حمل و نقل انجام شود که لازم است اداراتی که قصد دارند جابه‌جایی مسافر را توسط وسایل نقلیه خود انجام دهند هماهنگی لازم را به عمل آورند.

 

 در ادامه این نشست اصلاح دوربرگردان در بلوار جهاد کشاورزی مقابل اداره دادگستری، دوربرگردان بلوار قائم حد فاصل قائم ۱۷ و ۱۹ ،نصب دوربین های ثبت تخلفات رانندگی در معابر اصلی شهر بشرویه ،طرح بهسازی محور ارتباطی بشرویه  در سه‌راهی رقه بشرویه ،جمع‌آوری تیرهای برق اضافه در شهر ارسک، اصلاح محور اتصال خیابان ملا عبدالله بشروی به بلوار امام خمینی در محل کوچه مستوفی ،احداث میدان در محل پارک شکوفه توسط شهرداری ،تامین روشنایی منطقه گردشگری باغستان شهر ارسک مورد بررسی قرار گرفت .

نظرات کاربران

شورای ترافیک هنوز نتونسته تقاطع هواشناسی قدیم و بلوار شهید بهشتی رو درست کنه. با جلسه گرفتن کاری درست نمیشه. به عمل کار برآید....
انتهای بلوار جانبازان هم نیاز به اصلاح داره، تقاطع های این بلوار رو هم که بستن خواهشا باز کنن قبل ازینکه اتفاقی حادث بشه، بفکر میلان بدون دید کنار پمپ بنزین هم میشه بود، یک سرعتگیرهم در بلوار جانبازان نصب بشه تا با پیست سرعت اشتباه گرفته نشه ،ابتدای ورودی مسیرهای خاکی کشاورزی هم اگه آسفالت بشه ریزگرد کمتری مردم رو اذیت می کنه

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.