کد مطلب: 26165
تاریخ انتشار : 14 خرد 1397 - 15:44
سخنران مراسم ویژه سالگرد عروج ملکوتی امام راحل در بشرویه :
امام راحل با تکیه بر اخلاق معنوی و اسلامی بساط حکومت فاسد 2500 ساله را برچید
کارشناس مذهبی در سخنرانی مراسم سوگواری ارتحال امام در بشرویه گفت: امام راحل با پیروی از سیره امیرالمومنان توانست حکومت فاسد شاهنشاهی ۲۵۰۰ ساله را به یاری مردم سرنگون کند

به گزارش پیام بشرویه ، "حجت الاسلام شریفی" کارشناس مذهبی و روحانی اعزامی طرح هجرت ماه مبارک رمضان در مراسم سوگواری ارتحال امام خمینی و ایام شهادت حضرت علی(ع) که ظهر امروز با حضور محبان حضرت علی و عاشقان روح الله شهرستان بشرویه در محل مصلی نماز مسجد جامع میدان برگزار شد با تسلیت ایام شهادت امیرالمومنان علی (ع) و ارتحال جانگداز امام راحل ؛با اشاره به شخصیت برجسته حضرت علی بیان کرد:حضرت علی نسخه منحصر به فرد است که دنیا دیگر نظیر او را ندیده است، انچنان که در شجاعت ،بردباری، عدالت، مردانگی ،ولایتمداری و دین داری بی نظیر است.

 

کارشناس مذهبی و سخنران مراسم تصریح کرد: حضرت علی با شجاعت تمام در شامگاهی که میدانست افرادی برای کشتن پیامبر به خانه او می ایند،بر بستر حضرت محمد خوابید و جانفشانی کرد و این فقط یک نمونه از اوج شجاعت و فداکاری این امام همام است.

 

شریفی افزود:حضرت علی در زهد،علم،سیاست،دیانت،ایستادگی در برابر ظلم بی نظیر است و باید مسلمان با پیروی از سیره امام علی،شیعیان واقعی راهش باشند.

 

وی با اشاره به اینکه امام راحل با پیروی از سیره امیرالمومنان توانست حکومت فاسد شاهنشاهی ۲۵۰۰ ساله را به یاری مردم سرنگون کند بیان کرد:اگر عنوان میکنند که حکومت پهلوی سلطنتی" فاسد "بود،حقیقتا به معنای واقعی اینچنین بود و مملکت مسمانان را به دست کسانی سپرده بودند که علاوه بر اینکه از سوادی بهره نبرده بودند بلکه بجز ظلم و جنایت و فساد اخلاقی و اقتصادی درباری و برباد دادن سرمایه های کشور هیچ دستاوردی نداشتند.

 

 

کارشناس مذهبی با اشاره به اینکه دین مداری امام راحل باید الگوی همه باشد گفت:روزی که شاه از مملکت فرار کرد و حدود ۱۵۰ خبرنگار در حال مصاحبه بودند،امام راحل مصاحبه خود را رها کرد و نماز اول وقت را به جای اورد و این اوج معنویت و خدامحوری امام بود و پیروزی امام همان  خدامحوری،معنویت ،زنده نگه داشتن پیام های قرانی،شهادت طلبی و ازادی دین اسلام از چنگ فساد است.

 شریفی با اشاره به اینکه اگر بخواهیم مشکلات ما حل بشود نباید به مذاکرات با دشمن دل خوش کرد گفت: باید وقایع قرانی را درک کنیم همچنان که در قران کریم مشخصه های ظالم و شجره های خبیثه مشخص شده و مذاکره با انها هیچ ثمره ای ندارد در روزگار ما نماد اشکار شجره خبیثه و ظلم و کفر به خوبی مشخص است .

 

وی افزود: هر جامعه و هر فرد دو دولتی که خدا را فراموش کند انسانیت خود را هم فراموش خواهد کرد مگر جز این است که اروپا و امریکا خدا را کنار گذاشته و گرگ های درنده ای شده اند و ایا مسلمان میتواند به اینچنین دولت هایی اعتماد  می کند؟

 

کارشناس مذهبی  با اشاره به اینکه باید در جاده ولایت فقیه که امام راحل ان را ترسیم کرده اند حرکت کنیم بیان کرد: اگر به دنبال حل مشکلات هستیم نیاز به همت بلند،اعتماد به نیروی داخلی و ایجاد وحدت زیر چتر ولایت داریم.

 

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.