کد مطلب: 26163
تاریخ انتشار : 11 خرد 1397 - 14:42
امام جمعه بشرویه با تاکید بر رفع مشکلات مردم هم گفت:مسولان در عمل مشکلات اقتصادی مردم را حل کنند چرا که این مردم عزیز پای انقلابشان ایستاده اند.

به گزارش پیام بشرویه ، حجت الاسلام و المسلمین محمد شمس الدین در خطبه های نماز جمعه شهرستان بشرویه با اشاره به فضیلت های بی شمار ماه مبارک رمضان بیان کرد:در ماه مبارک رمضان درهای رحمت الهی باز است و ماهی است که خداوند توبه بندگان خود را می پذیرد.

 

امام جمعه بشرویه افزود:در این ماه عزیز دعا مستجاب میشود به این شرط که دعاها با نیت خالص و برای رضای الهی باشد.

 

وی با اشاره به اینکه روزداران در ماه مبارک رمضان اداب و اخلاق اسلامی را ترویج کنند بیان کرد:در ماه مبارک رمضان اعمال دین اسلام از جمله توبه کردن،دعا،کمک به نیازمندان،توجه به سالمندان و خانواده،انجام واجبات الهی توصیه شده است.

 

شمس الدین تصریح کرد:باید اعمال خود را در راه اسلام تقویت کنیم و در شب های قدر که از هزاران ماه با فضیلت است،توبه کنیم.

 

امام جمعه بشرویه با اشاره به اینکه مقدرات انسان درطی یک سال ، در شب های قدر نوشته میشود گفت:شب بیست و یکم ماه رمضان مقدرات یک سال انسان نوشته میشود و مسلمانان با دعا کردن میتوانند مقدرات خود را با تاخیر بیندازد و امضای نهایی شدن در شب بیست و سوم صورت میگیرد،بنابراین باید این روزها را بسیار قدر دانست و از ان بهره مند شد.

 

وی افزود:اعتکاف در شب های ماه مبارک رمضان از دیگر اعمال مستحب است که مسلمانان میتوانند به جای اورند.

 

شمس الدین با تاکید بر الگوبرداری از سیره اخلاقی و منش الهی ایمه اطهار بیان کرد:امامان معصوم و پیامبر گرامی ما در شب های قدر فرزندان را با خود همراه میکردند.

 

خطیب جمعه بشرویه در ادامه با تاکید بر فراگرفتن دانش اموزان و فرزندان در اموزه های قرانی گفت: والدین مسلمان حقوقی بر گردن خود دارند از جمله اینکه نام نیک ،تعلیم و تربیت و ازدواج مناسب را برای فرزندان فراهم کنند و تلاش والدین در راه فراگیری علوم قرانی سفارش شده است.

 

وی با اشاره به فرا رسیدن ایام شهادت حضرت امیرالمومنان بیان کرد:حضرت علی به عنوان امام معصوم و شاخص در اجرای عدالت الهی ،مساوات و کمک رسانی به مردم است و این امام بزرگ همواره به استانداران خود در خصوص رعایت بیت المال و اجرای عدالت توصیه میکرده اند.

 

شمس الدین افزود: اگر مسیر سلسه نورانیت حاکمان خدا در زندگی ملت ها بود اکنون مسلمانان کشورهای مختلف در وضعیت ناگوار و زیر سلطه استکبار نبودند و اگر احتساب به ریسمان الهی در جامعه اسلامی محقق میشد هیچگاه جنایت کاران بر امت اسلام مسلط نمیشدند و استکبار جهانی سفارت خود را در قبله اول مسلمانان مستقر نمیکرد.

 

امام جمعه بشرویه افزود:ظهور داعش باتقویت شدید استکبار جهانی و کشورهای مرتجع عربی با هدف ایجاد حیات خلوت و زمینه امنیت اسراییل را فراهم کردند و کسانی که داعیه حرمین شریفین داشتند گروه جنایتکار داعش را تقویت کردند و زندگی مردم مسلمانان را به خاک و خون کشیدند ، اگر اتحاد بین مسلمانان بود اجازه این اتفاقات داده نمیشد و اکنون در کشور خود نیز باید زیرچتر ولایت فقیه ،وحدت خود را بین تمامی گروه ها و احزاب حفظ کنیم.

 

وی با اشاره به فرا رسیدن سالگرد قیام ۱۵ خرداد گفت:این قیام خونین که در شهرهای بزرگ به رهبری ایت الله خمینی امام بزرگمان صورت گرفت جرقه بزرگی برای نابودی سلطنت کفر پهلوی زد.

 

شمس الدین افزود:تبعید ،زندانی کردن امام راحل و جوشش مردم با هدایت های رهبر بزرگمان و ایجاد وحدت موجب شکوفایی انقلاب شد.

 

امام جمعه بشرویه با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی اکنون اوج گرفته گفت:قدرت اسلام و انقلاب اسلامی تا جایی رسیده که کشورهای اروپایی و امریکایی را به وحشت انداخته است.

 

وی با اشاره به بدعهدی امریکایی ها گفت:برجام برای این نبود که دشمنی امریکا ثابت شود چرا که دشمنی استکبار جهانی بارها پیش از برجام ثابت شده و اکنون اروپایی ها باید طبق شروط ایران در برجام پیش بروند و اگر بخواهند زمان را بگذرانند و وضعیت را معلق بگذارند ،ما هم میتوانیم به قبل برجام و دستاوردهای هسته ای مد نظر برسیم.

 

شمس الدین با تاکید بر رفع مشکلات مردم هم گفت:مسولان در عمل مشکلات اقتصادی مردم را حل کنند چرا که این مردم عزیز پای انقلابشان ایستاده اند.

 

امام جمعه بشرویه با اشاره به روز محیط زیست هم بیان کرد: برهم زدن اکوسیستم طبیعی دنیا موجب نابودی زندگی خود انسان میشود و باید با احترام به محیط زیست و رعایت آن زندگی مناسبی در حوزه محیط زیستی را فراهم کنیم.

 

وی با توصیه به مسولان برای رفع مشکلات زیست محیطی هم گفت: دولتمران نیز باید تدابیر مناسبی برای مقابله با برخی پدیده های نامطلوب از جمله ریزگردها بردارند و قدم های مناسبی برای مقابله با پدیده های نامطلوب برداشته شود.

 

شمس الدین با اشاره به فرا رسیدن روز جهانی قدس در هفته اینده گفت:راهپیمایی روز جهانی قدس از قالب شعار به مساله اعتقادی مسلمانان جهان تبدیل شده و امسال حضورمان باید متفاوت تر از سال های دیگر باشد و به اعتراض انتقال سفارت امریکا به قدس شریف و تمام جنایت هایی که در حق مردم مظلوم فلسطین میشود فریادهای کوبنده سر خواهیم داد.

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.