کد مطلب: 26161
تاریخ انتشار : 10 خرد 1397 - 14:29
رئیس اداره مخاطرات و مدیریت بحران سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: سرمازدگی در 2 سال گذشته 330 میلیارد تومان به بخش کشاورزی استان خسارت زد.

به گزارش پیام بشرویه ، رضا یزدان مهر با اعلام این خبر خاطر نشان کرد: از این میزان با پیگیری های مکرر 100 میلیارد تومان اعتبار به عنوان تسهیلات کم بهره از منابع مدیریت بحران تامین و به استان اختصاص یافت.

وی بیان کرد: آذرماه سال 95 توده سرمایی شدید از غرب کشور وارد خراسان جنوبی شد که خسارات زیادی به بخش کشاورزی وارد کرد.

وی گفت: سرمازدگی اکثر شهرستان های استان را در بر گرفت اما سرایان، فردوس و بشرویه بیشترین میزان خسارت را به خود اختصاص دادند.
یزدان مهر با بیان اینکه بیشترین خسارت سرمازدگی مربوط به باغات انار و زعفران بوده است، اظهار داشت: این 2 محصول از جمله محصولات استراتژیک استان هستند که سال گذشته خسارت سرمازدگی بخش زیادی از آن را نابود کرد.
به گفته وی، یخبندان و سرمازدگی از عوامل قهری طبیعی است که همه ساله خسارت های جبران ناپذیری به بخش کشاورزی به ویژه باغات وارد می کند.

رئیس اداره مخاطرات و مدیریت بحران سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی یادآور شد: برای توزیع تسهیلات یاد شده جلسات متفاوتی با حضور فرماندار، بانک کشاورزی و مسئولان جهاد کشاورزی شهرستان ها برگزار و در مرحله نخست 90 میلیارد تومان در تمامی شهرستان ها توزیع شد.

یزدان مهر ادامه داد: در مرحله دوم ( بهمن 96) نیز 10 میلیارد تومان در سه شهرستان فردوس، سرایان و بشرویه که بیشترین میزان خسارت را متحمل شده بودند توزیع شد.

وی میزان جذب خسارت سرمازدگی توسط بانک کشاورزی را تاکنون 69 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: 25 هزار نفر از کشاورزان از تسهیلات بهره مند می شوند.

وی گفت: از سال 95 تاکنون حدود 12 هزار و 400 نفر از کشاورزان تسهیلات سرمازدگی دریافت کردند و مابقی در حال تنظیم پرونده هستند.

وی اظهار امیدواری کرد؛ تسهیلات مورد نظر باید برای جبران خسارت خشکسالی نیز در استان پیگیری و اختصاص یابد در اینصورت تا حدودی بخشی از مشکلات کشاورزان و بهره برداران رفع می شود.

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.