کد مطلب: 26135
تاریخ انتشار : 28 ارد 1397 - 00:51
عضو مجمع مبلغین تفسیر قران در همایش روحانیون بشرویه:
قران کریم نسخه شفا بخش جامعه جهانی است/فرهنگ کار و تلاش ترویج شود
عضو مجمع مبلغین تفسیر قران گفت: همه دستگاه های فرهنگی و اموزشی باید نهضت فراگیر شدن تفسیر قران را عملیاتی کنند.

به گزارش پیام بشرویه ، 

"حجت الاسلام مهدی شریفی" از روحانیون اعزامی حوزه علمیه قم در همایش هم اندیشی روحانیون طرح هجرت و مستقر شهرستان بشرویه که ظهر امروز در محل حوزه علمیه ملاعبدالله بشروی برگزار شد با تبریک ایام ماه با برکت رمضان گفت: ماه رمضان ماه ضیافت الهی و بهار قرآن است و باید سعی کنیم در این ماه نیت خالص داشته باشیم .

وی پیرامون شیوه‌های تبلیغ و جایگاه آن در نشر احکام اسلامی گفت: روحانیت محترم که کار تبلیغ را در ماه مبارک رمضان انجام می‌دهند باید در برنامه‌های تبلیغی خود صرفاً خالصانه کار کنند و برای کاربردی کردن اثر تبلیغ خود بتوانند از شیوه های خودسازی به گونه ای عمل کنند تا اثر آنان در بین مخاطبان جاودانه و ماندگار باشد.

عضو مجمع مبلغین طرح توسعه تفسیر قرآن با اشاره به رویکرد قرآنی کار گفت: روحانیت معظم و مبلغین دینی در ماه مبارک رمضان با توسل به مفاهیم قرآنی استفاده از مفاهیم داستانهای قرآنی و سرگذشت اقوام در قرآن نهضتی فراگیر برای جذب جوانان و نوجوانان به جلسات تفسیر قرآن را رقم بزنند.

وی با توصیه به مسئولین آموزشی حوزه ها، دانشگاه ها ،مدارس و متولیان امور فرهنگی و هنری گفت: برای حرکت و جهت‌دهی نهضتی قرانی که مورد تاکید مقام معظم رهبری است باید فرایند فعالیت‌های خود را بر مبنای مفاهیم قرآنی دنبال کنند و از فرهنگ و هنر با مضامین تفاسیر قرآنی بهره وری بیشتری داشته باشند.

حجت الاسلام شریفی قرآن را نسخه و دستور شفابخش و راهگشای زندگی سعادتمندانه بشری خواند و گفت :دانشمندان و اندیشمندان خارجی هم دریافته اند که اگر جوامع اسلامی تنها و همین مفاهیم و مضامین قرآنی خود عمل کند هیچگاه گرفتار مشکلات و معضلات اجتماعی نخواهد شد.

" علیرضا زمان زاده" فرماندار بشرویه با قدردانی از جامعه روحانیت و مبلغین طرح هجرت و مستقر در فعالیت‌های تبلیغی جامعه معظم روحانی که در سطح شهر و روستا ها کار تبلیغ و ترویج احکام اسلامی را انجام میدهند گفت: این تبلیغ دینی تاثیر بسیار زیادی در حل مشکلات مردم دارد و لازم است این روحیه ترویج و تبلیغ احکام اسلامی گسترش بیشتری داشته باشد.

وی گفت :مشکلات اقتصادی غالب مردم را از مسیر درست خود منحرف می‌کند ولی ترویج و تبلیغ فرهنگ اسلامی و تلاش به نشر فرهنگ کسب و کار ایرانی توسط روحانیت محترم زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی را به دنبال دارد .

فرماندار بشرویه با اشاره به رکود رغبت جوانان به کار هم گفت: در منطقه بشرویه متأسفانه فرهنگ کار و تلاش در بین جوان کمرنگ شده در حالی که زمینه کار و تولید در مشاغل کشاورزی ،عمرانی و خدماتی وجود دارد ولیکن توقعات جوانان جویای کار صرفاً به سمت و سوی مشاغل دولتی شتاب گرفته که مشکلاتی را برای خانواده‌ها هم فراهم کرده است.

وی از جامعه‌ی روحانیت و مبلغین هم خواست تا با نشر فرهنگ کسب و کار ایرانی و استفاده از کالای ایرانی زمینه کاهش بد اخلاقی ها و اقتصاد شبهناک خانواده‌ها را فراهم آورند

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.