کد مطلب: 26122
تاریخ انتشار : 11 ارد 1397 - 19:34
نماینده مردم طبس، بشرویه، فردوس و سرایان در مجلس شورای اسلامی گفت: علی‌رغم تمام اقداماتی که انجام شده اما مشکلاتی وجود دارد و یکی از مشکلات این است که دولت دارایی خود را از ملت جدا کرده است.

به گزارش پیام بشرویه ، به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری فارس از بیرجند، محمدرضا امیرحسنخانی صبح امروز در نخستین جلسه مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی با موضوع مشکلات منابع طبیعی و آبخیزداری، اظهار داشت: برخی از کشاورزان یک ریال پول ندارند اما منابع طبیعی به هر بهانه‌ای می‌خواهد از آن‌ها پول بگیرد که عوارض این اقدام از فواید آن بیشتر است.

وی گفت: تنها سیستمی در منابع طبیعی ایجاد شده که از مردم پول گرفته شود در حالی‌که نباید دولت با برخی از قوانین خود را بی‌اعتبار کند.

نماینده مردم طبس، بشرویه، فردوس و سرایان در مجلس شورای اسلامی افزود: علی‌رغم تمام اقداماتی که انجام شده اما مشکلاتی وجود دارد و یکی از مشکلات این است که دولت دارایی خود را از ملت جدا کرده است.

امیرحسنخانی تصریح کرد: اگر دارایی دولت متعلق به مردم و دارایی مردم متعلق به دولت باشد همه در جامعه دلسوز می‌شوند و این باید به عنوان یک فرهنگ در کشور ایجاد شود.

نماینده مردم زیرکوه و قاین در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه، بیان داشت: نگاه منابع طبیعی در کشور برای رفع مشکلات مردم تغییر کرده است.

فرهاد فلاحتی با بیان اینکه فلسفه دولت تسهیل در زندگی مردم است، ادامه داد: چند موضوع در استان کهنه شده که باید درمان شود؛ بسیاری از پرونده‌های منابع طبیعی در استان بررسی نشده که بیش‌ترین حجم پرونده‌های رسیدگی نشده نیز در قاین و زیرکوه وجود دارد.

وی با بیان اینکه بیش‌ترین حجم پرونده رسیدگی نشده در کشور هم مربوط به خراسان جنوبی است، تصریح کرد: تا چه وقت باید این پرونده‌ها بماند؟؛ منابع طبیعی باید تکلیف مردم را روشن کند.

نماینده مردم زیرکوه و قاین در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت به دنبال این است تا برخی از هزینه‌های خود را کاهش دهد اما منابع طبیعی با برخی از اقدامات این هزینه‌ها را افزایش می‌دهد.

فلاحتی با بیان اینکه تحقیق و تفحص منابع طبیعی در مجلس تصویب شده و فرصت مناسبی است تا مشکلات مردم بیان شود، افزود: در استان دچار مشکلات بیشتری نسبت به کشور هستیم.

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.