کد مطلب: 26108
تاریخ انتشار : 25 فرو 1397 - 18:47
امام جمعه موقت بشرویه :امت اسلامی در سایه وحدت و همگرایی اجازه ندهند دشمنان اسلام به دین خدا توهین کنند

به گزارش پیام بشرویه ، " حجه الاسلام شیخ علی اکبر حدادیان " در مراسم جشن بعثت حضرت نبی اکرم (ص) که در محل مسجد حضرت رسول (ص) در بلوار قائم بشرویه و با حضور علاقه مندان و پیروان مکتب اسلام ناب محدی (ص) برگزار شد ،با اشاره به چگونگی مراحل بعثت و رسالت حضرت محمد (ص) گفت : هدف از رسالت پیامبران هدایت و رستگاری انسان ها و اولین پیامبر حضرت آدم (ع) اولین راهنمای انسان ها بود ،ولی از بین ۱۲۴ هزار پیامبر که خداوند برگزیده است،تعدادی بر خانواده و فامیل تعدادی بر مردم شهر و منطقه و گروهای انسانی  و تنها ۵ پیامبر رسالت آنها عمومی بود، و تمام مردم مو ظف به اطاعت از دستورات آنها بودند و در ادامه رسالت پیامبران ،خداوند حضرت محمد( ص )را به عنوان آخرین پیامبر و دین اورا کاملترین دین و قرآن کریم را به عنوان آخرین کتاب الهی معرفی کرد، که دستور آن کامل و جامع تر از سایر کتب الهی و نسخه شفابخش و راهنمای کامل سعادت و رستگاری انسانها ست.

 

وی گفت :رسول خدا (ص) پس از اینکه به پیامبری مبعوث شد ،در مسیر حرکت خود از غار حرا تا خانه، احساس می‌کرد که همه موجودات به او سلام می کنند و او را به عنوان رسول خدا (ص) خطاب می‌کنند.

امام جمعه موقت بشرویه اظهار داشت : وقتی رسول خدا به خانه رسید حضرت خدیجه (س ) در وی احساس متفاوتی مشاهده کرد، و تغییر حالت پیامبر را جویا شد، پیامبر فرمود خدیجه از سوی خدا به رسالت مبعوث شدم  و بایدبه من ایمان آوری، که حضرت خدیجه(س) با تبسم و خوشحالی اولین شخصی بود که به او ایمان آورد، و گفت ای رسول خدا (س) مدتهاست که منتظر چنین لحظه‌ای بودم تا این روز را در ک کنم  و به رسالت تو ایمان بیاورم .

حجه الاسلام حدادیان یادآور شد :حضرت محمد(ص) پس از ابلاغ رسالت و برگزیده شدن به پیامبری پس از اینکه به مدت سه روز در بستر استراحت می‌کرد، مجدداً جبرئیل بر آن حضرت نازل شد، و از طرف خدا امر کرد که برخیز و رسالت خود را ابلاغ کن، و ماموریت یافت تا ابتدا  خانواده و خاندان خود را دعوت کند و رسالت خویش را به آنان ابلاغ نمید  و آنان را به مکتب توحید و خداشناسی هدایت کند .

وی گفت : رسول خدا (س)در سه مرحله‌ دعوت از خویشان و نزدیکان خود اعلام فرمود ، هرکس اولین نفری باشد که به رسالت من ایمان می آورد بعد از من جانشین و وصی من خواهد بود، که در هر سه مرحله تنها مولا علی بن ابی طالب(ع) بود که به ندای پیامبر خدا رالبیک گفت .

امام جمعه موقت بشرویه در ادامه گفت :رسول خدا(س) پس از دعوت سه مرحله‌ای ،از طرف خدا به او دستور داده شد تا دعوت خود را به صورت عمومی اعلام کند، و علی رغم اینکه دشمنان او که بعضاً از فامیل هم بودند در بین راه او سنگ اندازی می کردند ،و لیکن موفق به اجرای دستورخدا شد و دعوت خود را آشکارا ساخت .

حجه الاسلام حدادیان در تشریح اولین دعوت عمومی حضرت محمد (س) گفت :‌استجابت دعوت پیامبر (س)آن هم کسی که تا قبل از بعثت و رسالت پیش هیچ استادی سواد یاد نگرفته و حتی کلمه ای را هم ننوشته است ،برای مردم عرب جاهلی آن زمان جای شک و تردید داشت، مگر آنهایی که از ظلم و ستم حاکمان بتپرست قریش به ستوه آمده بودند، چراکه دعوت رسول خدا(س) دعوت به رستگاری، یکتاپرستی و برادری بود .

وی گفت : رسول خدا (س)از علم لدنی برخوردار بود و هرگونه سوالی که از او می پرسیدند پاسخ می داد ،حتی پاسخ کسانی که خود را از جهات علمی از همه بالاتر می دانستند.

امام جمعه موقت بشرویه به خصوصیات اخلاقی حضرت محمد (س) هم اشاره ای کرد و گفت :  از خصوصیات نبی مکرم اسلام (س)هم در دوران کودکی ،جوانی و زمان رسالت ، اشتهار به اخلاق اسلامی و حق طلبی بود، و همین خصلت اخلاقی او سبب شد ،تا رفته رفته کسانی که به دنبال حق خواهی بودند به او ایمان آورند .

حجه الاسلام حدادیان با توصیه که تقوا و ایمان به خدا گفت : خداوند به مومنین حکم می کند و منت می‌گذارد،که کسی را از جنس شما برای هدایتتان برگزیده ام، او کسی است که آگاهی به تمامی مسائل زندگی و اجتماعی شما مردم را دارد، و نشانه های قدرت خدا را برای شما بازگو می‌کند ،بنابراین از او پیروی کنید تا رستگار شوید، بنا براین لازم است با ایمان و تقوا به دستورات پیامبر عظیم الشان اسلام عمل کنیم .

وی گفت : از امتیازات ویژه حضرت محمد(س) نسبت به سایر پیامبران این است که آن بزرگوار برخورد خشونت آمیز و قهرآمیز با مردم خود را نداشته، علی رغم این که زشت ترین رفتارها رادر اوایل رسالتش با او داشتند.

امام جمعه موقت بشرویه به برخی از عوامل موفقیت حضرت محمد (س) برای انجام رسالت اشاره کرد و گفت :  پیامبر خدا(س) به واسطه حلم و بردباری و صبر و استقامتی که داشت همیشه از درگاه خداوند برای امت خود، بخشش و رستگاری از خداوند درخواست می‌کرد،و  هم در دنیا و هم در آخرت آرزوی هدایت و خوشبختی آنان  را داشت .

وی با اشاره به حدیثی از آن حضرت هم گفت :رسول خدا به فرزندش حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها گفت ،من در تمام مراحلی که افراد امتم  که در درگاه خداوند مورد بازخواست قرار می‌گیرند، حاضر می‌شوم  و از خداوند برای آنان به طلب بخشش خواهم کرد .

حجه الاسلام حدادیان به پیروان مکتب توحید و اسلام حثیقی توصیه کرد ،باید خداوند را شاکر و سپاسگزارم باشیم که زندگی مارا در دوران پیامبری قرار داد که خود را وقف هدایت و رستگاری مردم کرد و در آخر عمرو برای تمام کسانی که به گرویدند و پیرو او شدند  طلب آمرزش کرد، و در جهان آخرت هم وعده شفاعت را در پیشگاه خداوند داده است.

وی گفت :بر همه  امت اسلامی از هر گروه و مذهبی که هستند لازم است در زیر پرچم وحدت ، همدلی و برادری  نسبت به اجرایی شدن دستورات دین خدا و اسلام ناب محمدی (س) تلاش کنند، تا دشمنان اسلام و بدخواهان جوامع اسلامی نتوانند کوچک‌ترین خدشه‌ای به اعتقادات آنان  وارد کنند.

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.