کد مطلب: 26100
تاریخ انتشار : 21 فرو 1397 - 12:40
استاندار خراسان‌جنوبی گفت: استاندار خراسان‌جنوبی با بیان اینکه هیچ‌گونه کوتاهی در حوزه حمایت از کالای ایرانی در دستگاه‌های دولتی پذیرفتنی نیست و دستگاه‌های دولتی باید فرهنگ‌سازی را از خود آغاز کنند.

به گزارش پیام بشرویه ، محمدمهدی مروج الشریعه صبح امروز در جلسه شورای اداری خراسان‌جنوبی با اشاره به شعار سال، اظهار داشت: انتخاب این شعار نشان از اطلاع مقام معظم رهبری از مجموعه دولت، ملت و کیان کشور است.

وی با بیان اینکه شعار سال به صورت سمبولیک انتخاب نشده بلکه باید آن را باور کنیم، تصریح کرد: تمام دستگاه‌های استان حمایت از کالای ایرانی را باید سرلوحه کار خود قرار دهند و زیبنده هیچ دستگاه دولتی نیست که کالای خارجی را در صورتی که کالای مشابه داخلی با کیفیت بالا وجود دارد مورد استفاده قرار دهند.

استاندار خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه تولید و تولیدکننده امروز در کشور به سختی کار می‌کنند، گفت: با توجه به مؤلفه‌های حاکم بر سختی کار تولید، برای رسیدن به شرایط مطلوب باید از ورود رسمی و غیررسمی کالای مشابه خودداری شود.

مروج‌الشریعه یادآور شد: دستگاه‌های اجرایی برحسب بخشنامه اعلام‌شده حق خرید کالاهای غیر ایرانی که مشابه آن در داخل است را از منابع داخلی کشور ندارند و در صورت مشاهده این موارد برخورد شدید با این دستگاه‌ها انجام می‌شود.

وی ادامه داد: هیچ ذی‌حسابی تحت هیچ شرایطی حق ندارد از کالای خارجی در صورت وجود مشابه داخلی استفاده کند.

استاندار خراسان‌جنوبی با بیان اینکه هیچ‌گونه کوتاهی در حوزه حمایت از کالای ایرانی در دستگاه‌های دولتی پذیرفتنی نیست و دستگاه‌های دولتی باید فرهنگ‌سازی را از خود آغاز کنند، تصریح کرد: برای اینکه این موضوع به‌طور مناسب برای مردم نهادینه شود باید فرهنگ‌سازی صحیح صورت گیرد و مدیران بدون هیچگونه سرپیچی به این امر عمل کنند.

مروج‌الشریعه با بیان اینکه نیاز به اصلاح قوانین در زمینه حمایت از کالای ایرانی وجود دارد، گفت: همچنین برای حمایت از کالای داخلی به اصلاح کیفیت کالای داخلی نیز باید پرداخته شود و هدف‌گذاری آن‌ها بهترین بازارهای بین‌المللی باشد.

وی عنوان داشت: دستگاه‌های اجرایی باید به تولیدکننده داخلی برای ارتقاء استاندارد و کیفیت کالای داخلی کمک نمایند.

استاندار خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه حمایت از کالای داخلی نیازمند کاری همه‌جانبه است، یادآور شد: ارتقاء استاندارد و شرایط فروش برای عرضه کالاهای داخلی در بازارهای بین‌المللی باید صورت گیرد.

مروج‌الشریعه با اشاره به موضوع قاچاق که به معضلی برای تولیدکنندگان داخلی تبدیل شده است، افزود: تمام دستگاه‌ها باید نسبت به حمایت از تولیدکنندگان در مبارزه با قاچاق با عزم جدی تلاش کرده و فرمانداران نیز با نگاه قاطع‌تری در جلسات مبارزه با قاچاق کالا حضور یابند.

وی با اشاره به اینکه امسال سازمان همیاری گامی مثبت برای معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌ها استان برداشت، یادآور شد: خراسان‌جنوبی با عزمی جدی و با حضور در نمایشگاه نوروزگاه مشهد مقدس ظرفیت‌های خود را به نمایش گذاشت.

استاندار خراسان‌جنوبی شبکه‌سازی در تولید و اشتغال را مسئله‌ای مهم دانست و گفت: بحث اشتغال منحصر به یک دستگاه و کارگروه خاص نیست بلکه باید مورد توجه همه دستگاه‌ها قرار گیرد.

در حال تکمیل...

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.