کد مطلب: 26098
تاریخ انتشار : 21 فرو 1397 - 12:17
مدیرکل بهزیستی خراسان‌جنوبی گفت: تعهد بهزیستی استان در سال گذشته ایجاد اشتغال برای ۶۷۷ نفر بوده و برای ۶۹۸ نفر از مددجویان و معلولین اشتغال ایجاد کرده است.

به گزارش پیام بشرویه ، علی عرب امروز در گفت‌و گو با خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری فارس در بیرجند، اظهار داشت: در برنامه ششم توسعه ملی سه راهبری اساسی شامل توسعه فعالیت‌های پیشگیری از معلولیت‌ها و آسیب‌های اجتماعی، توسعه فعالیت‌های توانمندسازی و حمایتی معلولین و آسیب‌دیدگان اجتماعی و توسعه فعالیت‌‌های مشارکتی و خیر جمعی برای بهزیستی مشخص شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تعداد مددجویان مورد حمایت بهزیستی خراسان‌جنوبی 104 هزار و 601 نفر هستند، تصریح کرد: از این تعداد 21 هزار و 278 نفر توان‌خواهان توانبخشی، 7 هزار و 811 نفر مددجویان اجتماعی، 2 هزار و 68 نفر مستمری‌بگیران اجتماعی و 4 هزار و 895 نفر مستمری‌بگیران توانبخشی هستند.

مدیرکل بهزیستی خراسان‌جنوبی ادامه داد: همچنین تعداد افراد پشت نوبت دریافت مستمری اجتماعی 114 نفر و تعداد افراد پشت نوبت دریافت مستمری توانبخشی یک‌هزار و 553 نفر هستند.

عرب سهم استان در سال گذشته در بحث بیمه خویش‌فرمایی و کارفرمایی معلولین را 141 نفر دانست و افزود: میزان تحقق این امر 120 نفر بوده است.

وی ادامه داد: همچنین سهم استان در بیمه خویش‌فرمایی و کارفرمایی نیازمندان 46 نفر بوده که میزان تحقق برای 27 نفر بوده است.

مدیرکل بهزیستی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه یکی از اقدامات بهزیستی برای کمک به جامعه هدفش کمک به تأمین مسکن نیازمندان و معلولان است، افزود: سهم استان در سال گذشته در این راستا 342 مورد بوده که 388 مورد به این افراد واگذار شده است.

عرب گفت: اهداف بهزیستی استان در سال جاری در حوزه بیمه خویش‌فرمایی و کارفرمایی معلولین تحت پوشش قرار دادن 144 نفر، در حوزه بیمه خویش‌فرمایی و کارفرمایی نیازمندان تحت پوشش قرار دادن 47 نفر و کمک به تأمین 373 واحد مسکن برای نیازمندان و معلولین استان است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته تعداد 17 کمیسیون صدور، تمدید و ابطال پروانه‌های فعالیت برگزار که این تعداد با توجه به نیاز شهرستان‌ها در دبیرخانه کمیسیون ماده 26 استان برگزار شده است، یادآور شد: در این کمیسیون‌ها تعداد 365 پرونده مورد بررسی قرار گرفته است.

مدیرکل بهزیستی خراسان‌جنوبی ادامه داد: تعداد 16 کمیسیون نظارت بر مراکز غیردولتی برگزار که در آن‌ها به تخلفات این مراکز و مؤسسات رسیدگی شده است.

عرب با اشاره به اخذ مجوز برای 11 مؤسسه خیریه در استان در سال گذشته، افزود: همچنین در طی سال گذشته 40 مرکز غیردولتی مجوز گرفته‌اند.

وی تصریح کرد: مجموع مؤسسات و مراکز غیردولتی وابسته به بهزیستی در سطح استان 506 مورد است.

مدیرکل بهزیستی خراسان‌جنوبی به عملکرد بهزیستی استان در حوزه اشتغال و کارآفرینی اشاره کرد و گفت: تعهد بهزیستی استان در این حوزه در سال گذشته ایجاد اشتغال برای 677 نفر بوده که در این مدت بهزیستی استان فراتر از تعهد خود عمل کرده و برای 698 نفر از مددجویان و معلولین اشتغال ایجاد کرده است.

عرب با اشاره به تسهیلات اشتغالزایی بند «د» تبصره 16 بهزیستی استان خاطرنشان کرد: در این راستا در سال گذشته 670 نفر به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند.

وی ادامه داد: این تسهیلات به 564 طرح پرداخت شده که مبلغ پرداختی 79 هزار و 517 میلیون ریال بوده است.

انتهای پیام/69027/ج40

دیدگاههای ارسال شده ، پس ازتأیید توسط مدیر سایت منتشر خواهد شد.

پیامهایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

انتشار نظر به معنای تأیید از دید مسئول سایت نبوده و مسئولیت نظرات بر عهده نظردهنده است.

نظر شما

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.